Rzym atrakcje. Co warto zobaczyć w Rzymie?

EuropaAgnieszka Słupecka25.08.2023

Jedno z najpiękniejszych miast Europy, kusi podróżnych swoim niezwykłym urokiem, sztuką, architekturą i historią. Rzym to prawdziwy klejnot na mapie podróżnika, który oferuje niezapomniane atrakcje dla wszystkich – poznaj te najbardziej popularne!

Rzym
Rzym

Koloseum

Jest to jedno z najbardziej znanych i rozpoznawalnych zabytków na świecie. Zbudowany w I wieku n.e., był największym amfiteatrem Rzymskiego Imperium, mogącym pomieścić nawet 50 000 widzów. Koloseum było miejscem gier i widowisk, w tym walk gladiatorów. Mimo że zabytek został poważnie uszkodzony przez liczne trzęsienia ziemi i kradzieże kamienia, jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Rzymie i symbolem nieśmiertelności Rzymu.

Koloseum
Koloseum

Forum Romanum

To starożytne centrum Rzymu, gdzie miało miejsce większość publicznego życia w czasach Republiki i Cesarstwa. Znajdują się tu ruiny wielu ważnych budynków, takich jak świątynie, bazyliki i pomniki. Wśród nich są m.in. łuk triumfalny Tytusa, Dom Westalków i świątynia Saturna.

Forum Romanum
Forum Romanum

Panteon

Zbudowany w II wieku n.e., Panteon jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu. Jego imponująca kopuła, której średnica wynosi prawie 43 metry, jest do dzisiaj największą nieskonstruowaną kopułą z betonu na świecie. Początkowo był świątynią wszystkich bogów, ale od VII wieku służy jako kościół.

Panteon
Panteon

Plac św. Piotra (Piazza San Pietro)

Ten ogromny plac jest sercem Watykanu, najmniejszego państwa na świecie. Na placu znajduje się ogromna kolumnada Berniniego, a na jego środku stoi starożytny egipski obelisk. Plac jest również miejscem, gdzie papież wygłasza swoje przemówienia.

Plac św. Piotra
Plac św. Piotra

Bazylika Świętego Piotra

Jest to najważniejszy i najświętszy kościół katolicki na świecie. Znajduje się w Watykanie i jest miejscem pochówku św. Piotra, jednego z apostołów Jezusa. Kościół, zaprojektowany przez wielu znanych architektów, w tym Donato Bramantego, Michela Angelę i Gian Lorenzo Berniniego, jest największym kościołem na świecie i jest uważany za szczytowe osiągnięcie architektury renesansowej. Jego kopuła dominuje nad panoramą Rzymu, a z tarasu na szczycie roztacza się niesamowity widok na miasto.

Pomnik św. Piotra
Pomnik św. Piotra

Wycieczki fakultatywne

Jeśli chcesz poznać uroki tego włoskiego miasta, wybierz się na wycieczkę fakultatywną. To doskonały sposób na odkrycie pięknych widoków, ale również zanurzenie się w bogatej historii i kulturze regionu. Sprawdź propozycje popularnych wycieczek fakultatywnych w Rzymie.

Audiencja Papieska

Bazylika w Watykanie
Bazylika w Watykanie
 • Niezapomniane doświadczenie
 • Audiencja papieża na placu św. Piotra

> Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną: Audiencja Papieska

Ikony Rzymu

Fontanna di Trevi
Fontanna di Trevi
 • Rzymska świątynia - Panteon
 • Fontanna della Barcaccia
 • Fontanna di Trevi
 • Słynny plac rzymski - Piazza di Spagna
 • Schody Hiszpańskie

> Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną: Ikony Rzymu

Koloseum, Wzgórze Palatyn i Muzeum Watykańskie

Kolosseum
Kolosseum
 • Koloseum - Amfiteatr Flawiuszów
 • Wzgórze Palatyńskie
 • Forum Romanum - najstarszy plac miejski w Rzymie
 • Muzeum Watykańskie
 • Bazylika św. Piotra - symbol religii katolickiej

> Zarezerwuj wycieczkę fakultatywną: Koloseum, Wzgórze Palatyn i Muzeum Watykańskie

Może Cię zainteresować

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.