Wybory 2023. Jak zagłosować za granicą? Twój głos jest ważny!

AktualnościAgnieszka SłupeckaKatarzyna Włodarczyk05.10.2023

15 października to dzień szczególny dla Polek i Polaków. Biorąc to pod uwagę, chcemy w tym dniu umożliwić wszystkim turystom wypoczywającym w Egipcie, Turcji oraz Grecji oddanie swojego głosu. Pamiętaj, że zarejestrować możesz się tylko do 10 października 2023 roku, jeśli chcesz głosować za granicą. Każdy głos jest bardzo ważny w wyborach parlamentarnych, więc na pewno warto o tym pamiętać. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Głosuj na wakacjach
Głosuj na wakacjach

Wybory parlamentarne 2023. Jak oddać głos w wyborach parlamentarnych poza miejscem zamieszkania?

Aby oddać swój głos w wyborach parlamentarnych 2023 konieczne jest wcześniejsze złożenie wniosku o ujęcie w spisie wyborców lub posiadanie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Wniosek o ujęcie w spisie wyborców możesz złożyć:

  • osobiście 
  • korespondencyjnie - wysyłając wypełniony papierowy wniosek z własnoręcznym podpisem
  • za pośrednictwem poczty e-mail - wysyłając zdjęcie lub skan wniosku z własnoręcznym podpisem na elektroniczny adres urzędu konsularnego, w którym w dniu wyborów chcesz oddać swój głos
  • przez Internet - za pośrednictwem usługi e-Wybory

Szczegółowy opis formalności niezbędnych do oddania głosu poza miejscem zamieszkania i pełną listę zagranicznych obwodów głosowania znajdziesz pod adresem: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wybory-i-referendum-2023

Twój głos się liczy, oddaj go podczas wakacji

Podczas zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej poszczególni organizatorzy turystyczni w tym Coral Travel zorganizowali dla naszych wspólnych klientów transfery do Obwodowych Komisji Wyborczych przebywających w Turcji, Egipcie oraz Grecji (Kreta).

Zagłosować może każda osoba pełnoletnia, która posiada obywatelstwo polskie oraz zarejestruje się do właściwej komisji wyborczej do dnia 10.10.2023 r. Szczegóły pod adresem:

Dla turystów wypoczywających w Turcji, wyjazd na wybory połączony będzie ze zwiedzaniem. Wszelkie informacje dotyczące zapisów dostępne będą u rezydentów.

Obwodowa Komisja Wyborcza w Antalyi

Region Antalyi: 20 €/os.

Cena zawiera: transfer do komisji wyborczej, opiekę przewodnika, wizytę przy Wodospadzie Arbuzowym, czas wolny w centrum Antalyi.

Obwodowa Komisja Wyborcza w Izmirze

Region Kuşadası / Özdere / Gümüldür: 35 €/os.

Region Didim: 40 €/os.

Region Bodrum: 45 €/os.

Cena zawiera: transfer do komisji wyborczej, przejazd kolejką linową Balcova, czas wolny w Izmirze. Dzieci poniżej 2. roku życia korzystają z transferu i atrakcji - bezpłatnie.

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.