Zasady wjazdu do Egiptu - informacje o dokumentach i warunkach podróży

AktualnościAgata Biernat20.06.2022

Jakie są aktualne zasady wjazdu do Egiptu? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje, o których warto pamiętać, wybierając się do Egiptu.

Wakacje w Egipcie. Jakie są zasady wjazdu?
Większość wycieczek fakultatywnych w Egipcie jest realizowana. Możemy wybrać się na przykład na Saharę

Już teraz do Egiptu polecisz bez żadnych ograniczeń związanych z pandemią COVID - 19. Nie trzeba potwierdzenia testów, szczepień, formularza wjazdowego.

Obecnie, planując wakacje w Egipcie, nie obowiązują nas już żadne restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

Także już teraz pomyśl, gdzie pojedziesz na wakacje do Egiptu, ciesz się wspaniałym słońcem, turkusową wodą, plażami i wypoczywaj.

Przed wylotem podaj dane paszportowe

Od 1 kwietnia 2022 roku obowiązuje nowa regulacja wprowadzona przez władze Egiptu. Zgodnie z nią każda osoba podróżująca do tego kraju jest zobowiązana do podania organizatorowi wyjazdu swoich danych paszportowych.

Podczas zakupu wycieczki lub już po dokonaniu rezerwacji możesz zostać poproszony(a) o podanie następujących danych:

  • imię/imiona i nazwisko – tak jak w paszporcie;
  • seria i numer paszportu;
  • organ wydający dokument;
  • data wydania paszportu; 
  • data ważności paszportu; 
  • miejsce urodzenia;
  • obywatelstwo (należy wpisać trzyliterowy kod danego kraju – format ISO – 3166 – np. POL, UKR, CZE).

Pamiętaj o wizie turystycznej

Obowiązek posiadania wizy dotyczy wszystkich Polaków podróżujących do Egiptu. Koszt wydania takiego zezwolenia to 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna) od osoby. Jest ono ważne maksymalnie 30 dni.

Wizę możemy kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski lub przez internet: https://www.visa2egypt.gov.eg/

Z obowiązku zakupu wizy są zwolnieni turyści wybierający się do kurortu Sharm El Sheikh (na odprawie paszportowej otrzymają pieczątkę uprawniającą do 14-dniowego pobytu na półwyspie Synaj). Jednak tylko pod warunkiem, że podczas swojego pobytu nie będą korzystać z dalszych wycieczek fakultatywnych. W przeciwnym wypadku również muszą dokonać opłaty wizowej.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.