Najpiękniejsze wyspy na Malediwach. Nasz TOP ranking

InspiracjeKatarzyna Włodarczyk23.06.2022

Malediwy kojarzą się głównie z białym piaskiem, turkusową wodą. Zobaczyć tu można urocze drewniane domki z charakterystycznymi dachami, położone bezpośrednio na plażach. Malediwy leżą na wodach Oceanu Indyjskiego i Morza Arabskiego. Przepiękne wyspy to doskonały klimat do wypoczynku, a do tego rafy koralowe i plaże.

Wakacje na Malediwach
Wakacje na Malediwach

Malediwy to archipelag ok. 1200 wysp położony na Oceanie Indyjskim. 300 wysp jest zamieszkałych. Ciekawostką jest, że najwyższy szczyt ma wysokość raptem 2 m n.p.m. Dlatego Malediwy to najniżej położone państwo świata. Wakacje na Malediwach, to z całą pewnością urlop na jednej z bajecznych wysp, gdzie turkusowo – szmaragdowo woda kontrastuje z delikatną bielą piasku.

Wyspa Male

Z dużym prawdopodobieństwem, jeśli planujesz wakacje na Malediwach wylądujesz na Wyspie Male. Tutaj mieści się stolica kraju, o tej samej nazwie. Najpiękniejsze plaże znajdują się na północy wyspy, gdzie rosną palmy kokosowe, w otoczeniu których można napić się wyśmienitej kawy. Ten region słynie bowiem z najlepszych kawiarni w okolicy. Będąc na wyspie, warto udać się do jednej z lokalnych restauracji, aby spróbować tutejszych przysmaków. Na wschodnim brzegu wyspy, specjalnie wybudowano sztuczną plażę. Należy jednak pamiętać, że to plaża lokalna publiczna. To przyjemne miejsce na odpoczynek. Dodatkowo można oglądać stąd lądujące samoloty, a czasem także wodoloty!

Wakacje na Malediwach
Wakacje na Malediwach

Wyspa Hulhumalé

Między wyspami w tym regionie najprościej i najszybciej podróżować stateczkami lub promami. Jednak na Hulhumalé można dostać się taksówką lub autobusem, przejeżdżając przez most z wyspy Male. Hulhumalé została wybudowana pod koniec 1997 r. i jest sztuczną wyspą. Jest świetnie rozwinięta, a plaże wokół niej zostały przystosowane dla najbardziej wymagających. Od pierwszej chwili można tutaj poczuć wakacyjny klimat. Tutejsze plaże zachwycają i spokojnie można tu spędzić czas na błogim lenistwie na piasku, urozmaiconym kąpielami w turkusowym oceanie.

Wakacje na Malediwach
Wakacje na Malediwach

Wyspa Maafushi

Najpopularniejszą plażą na Maafushi jest Bikini Beach. Można tutaj rozpływać się w błękicie ciepłej płytkiej wody i wylegiwać się na białym delikatnym piasku. Jest to wyspa nieco mniej popularna położona w regionie Kaafu. Gospodarka opiera się głównie na rybołówstwie, dlatego z pewnością będziemy mieli możliwość skosztowania przepysznych dań w jednej z lokalnych knajpek. Na wyspie Maafushi można poczuć się, jak na końcu świata w kameralnym i spokojnym otoczeniu.

Wakacje na Malediwach
Wakacje na Malediwach

Wyspa Kakaowa

Na wyspę Kakaową można dostać się w ok. 40 minut łodzią motorową lub hydroplanem z wyspy Male. Co ciekawe, w latach 80tych wyspa należała do słynnego artysty i fotografa Erica Klemma. I taki klimat artystyczny tutaj panuje. Dodatkowo Klemm postanowi stworzyć tutaj ekologiczną oazę, dla szukających ciszy i spokoju w pięknym otoczeniu przyrody. Po latach kurort trafił w inne ręce i przechodził różne metamorfozy, natomiast dzieło Klemma jest kontynuowane.

Wakacje na Malediwach
Wakacje na Malediwach

Wyspa Nalaguraidhoo

Ta wyspa nazywana jest Wyspą Słońca. Położona w południowej części atolu Ari. Z uwagi na jej piękno, tubylcy nazywają wyspę Nalaguraidhoo "Kwiatem mórz". Również dlatego, że kształt wyspy przypomina z góry kwiat. Dodatkowo turkusowo – szmaragdowe wody komponują z białymi plażami i bujnymi tropikalnymi ogrodami. Tutaj naprawdę można poczuć się, jak w raju. Miło jest tutaj odpocząć w cieniu palmy kokosowej na hamaku.

Wakacje na Malediwach
Wakacje na Malediwach

Pozostałe wyspy na Malediwach

Ze względu na wspaniałe wyspowe ukształtowanie, gdziekolwiek się udamy, na Malediwach możemy być pewni, że będziemy zachwyceni. Turkusowa woda kontrastująca z bielą puszystego piasku, do tego hamak, a nieopodal uroczy kurort, w którym przepiękne drewniane domki harmonijnie współgrają z bajkowym otoczeniem. Z całą pewnością nie zabraknie tu słońca, spokoju i wspaniałych wakacji. Dlatego spokojnie możesz się udać na inne wyspy, jak np.: Ganeehi, Thudufushi, Athuruga , Horubadhoo, Bathala i wielu innych, gdzie z pewnością również poczujesz rajski klimat. Podobnie na wyspie Lankanfinolhu, gdzie bungalowy ukryte w palmowym ogrodzie otulą Cię kojącym cieniem, a w lokalnych restauracjach skosztujesz przepysznych dań z lokalnych składników.

Katarzyna Włodarczyk
Katarzyna Włodarczyk
Z pisaniem związana od 2007 roku, kiedy to podczas swojej pierwszej samotnej kilkumiesięcznej podróży do Indii zaczęła prowadzić bloga tematycznego i kanały w mediach społecznościowych. Pasja do podróżowania zaowocowała ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu turystyki oraz marketingu. W pracy i w życiu codziennym najbardziej ceni możliwość kontaktu z ludźmi i ciągły rozwój. W Wakacje.pl, jako specjalistka ds. content marketingu, odpowiada za treści o tematyce turystycznej.

Polecane oferty