Jest porozumienie kontrolerów! Polecimy z Warszawy bez zakłóceń

AktualnościAgata Biernat28.04.2022

Po kilkunastu intensywnych dniach negocjacji osiągnięto porozumienie. 28 kwietnia zakończyła się kolejna tura rozmów. To dobra wiadomość dla podróżnych! Z Warszawy można latać zgodnie z planem!

Z Warszawy na wakacje polecimy bez ograniczeń
Z Warszawy na wakacje polecimy bez ograniczeń

Planowane loty z Lotniska Chopina i Modlina bez zmian

AKTUALIZACJA 28.04.2022 r.

Rozporządzenie w sprawie wprowadzenia ograniczeń w ruchu lotniczym, które miało obowiązywać od 1 maja 2022 roku, nie wejdzie w życie. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaakceptowała i uzgodniła wdrożenie postulatów zgłaszanych przez Związek Zawodowy Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Oznacza to, że zaplanowane w maju loty na Lotnisku Chopina w Warszawie oraz Lotnisku Warszawa Modlin będą realizowane zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Wszystkie loty będą odbywać się zgodnie z planem!

Dodatkowo minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiada, że rozporządzenie w sprawie wprowadzenia ograniczeń w ruchu lotniczym zostanie zmienione, a jego skutki będą wycofane.

W związku z tym zapowiadany od 1 maja paraliż na polskim niebie nie dojdzie do skutku, a podróżni bez obaw mogą realizować swoje plany wyjazdowe. Strony sporu dały sobie czas do 10 lipca na wypracowanie m.in. regulaminu wynagradzania i kodeksu etyki. Ma to być także początek restrukturyzacji PAŻP.

Wakacje.pl pozostają w stałym kontakcie z organizatorami wyjazdów, a wszelkie informacje dotyczące ewentualnych zmian będą na bieżąco przekazywane klientom, których dotyczą, w indywidualnych komunikatach.

Loty realizowane zgodnie z planem

Na tę chwilę wszystkie imprezy turystyczne odbywają się zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Ewentualne zmiany w rezerwacjach są dokonywane na podstawie obowiązujących umów i Ogólnych Warunków Uczestnictwa.

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany, gdy tylko pojawią się nowe informacje.

Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty