TOP atrakcje w Dubaju (nie tylko) na upalne dni

InspiracjeAgata Biernat13.09.2022

Ogrom atrakcji, które skrywa w sobie Dubaj, sprawia, że to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku. Nawet gdy na dworze temperatura przekracza 40 stopni, Ty możesz szusować na nartach albo w przyjemnych klimatyzowanych pomieszczeniach doświadczać emiratów wszystkimi zmysłami. Oto pięć atrakcji "pod dachem", które warto odwiedzić w Dubaju.

Muzeum Pzyszłości w Dubaju
Muzeum Pzyszłości w Dubaju
Fot: Grisha Bruev

Przyjęło się, że do ciepłych krajów podróżujemy w okresie jesienno-zimowym. Tymczasem są miejsca, takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, idealne na urlop przez cały rok. Nawet jeśli w lipcu czy w sierpniu na zewnątrz jest bardzo ciepło (temperatura w ciągu dnia sięga 43°C), w klimatyzowanych pomieszczeniach zaznasz upragnionego relaksu.

Zapierający dech w piersiach widok na nowoczesną architekturę z punktów widokowych w Burdż Chalifa czy The View w The Palm, imponujące centra handlowe, parki rozrywki, a także miejsca pełne tradycji takie jak Meczet Jumeirah. Dubajskie dachy skrywają tyle wspaniałych atrakcji, że trudno opisać je wszystkie w jednym artykule. Wybraliśmy pięć, które mieliśmy okazję zobaczyć na własne oczy – z nadzieją, że zainspirujemy Cię do włączenia ich do Twojego programu wycieczki do Dubaju 😊 Ale to wcale nie koniec! W kolejnych tekstach przedstawimy Ci inne, równie imponujące, miejsca.

Dubajskie Akwarium i Podwodne ZOO

W Dubai Mall, największym na świecie centrum handlowo-rozrywkowym, w którym znajduje się ponad 1200 sklepów, dobrze bawić się będą nie tylko miłośnicy zakupów. To właśnie tutaj możesz zobaczyć jedno z najbardziej imponujących akwariów na świecie. Sięga aż trzech kondygnacji. Olbrzymią przestrzeń o pojemności 10 milionów litrów zamieszkują ponad 33 tysiące zwierząt wodnych.

Odwiedzając Dubajskie Akwarium i Podwodne ZOO, zyskasz okazję zobaczenia około 140 gatunków fascynujących morskich stworzeń. To między innymi: największa na świecie ławica rekinów piaskowych, manty, płaszczki, a także pingwiny i krokodyle w sekcji zoologicznej.

Akwarium – a raczej jedna z jego ogromnych ścian – częściowo jest ogólnodostępne dla wszystkich klientów Dubai Mall. Warto jednak kupić bilet wstępu, by w pełni zanurzyć się w ten niezwykły podwodny świat. Ogromne wrażenie wywiera spacer 48-metrowym szklanym tunelem ze wszystkich stron otoczonym wodą. Pływają w niej rekiny, płaszczki i najróżniejsze gatunki ryb. Można tu zobaczyć też nurków szukających podwodnych skarbów, a nawet zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. A potem wybrać się w minirejs łódką ze szklanym dnem czy zejść pod powierzchnię wody w klatce do snorkelingu.

Dubajskie Akwarium i Podwodne ZOO
Dubajskie Akwarium i Podwodne ZOODubajskie Akwarium i Podwodne ZOODubajskie Akwarium i Podwodne ZOODubajskie Akwarium i Podwodne ZOO

Time Out Market

Pełną wrażeń wizytę w Dubai Mall warto zwieńczyć obiadem lub kolacją w Time Out Market. Znajdziesz go na trzecim piętrze Targu Al Bahar. By tu trafić, wystarczy przejść mostem, z którego roztacza się przepiękny widok na Burdż Chalifa i  sztuczne jezioro ze słynną fontanną. Skorzystaj z okazji – zatrzymaj się na chwilę, by podziwiać serce Dubaju i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Time Out Market to popularna lokalizacja na kulinarnej mapie Dubaju. Na powierzchni 4000 metrów kwadratowych znajduje się 17 tematycznych restauracji serwujących specjały kuchni z całego świata. Pełne intensywnych smaków, nowatorskie menu skomponowali najlepsi dubajscy szefowie kuchni. Kunsztu całości dodaje sceneria. Posiłek z widokiem na Burdż Chalifa Lake i pokaz świateł Fontann Dubajskich? Proszę bardzo! Tak serwowana kolacja musi smakować wybornie!

Al Bahar i Time Out Market
Al Bahar i Time Out MarketAl Bahar i Time Out MarketAl Bahar i Time Out Market

Muzeum Przyszłości

Zachwyca już z daleka niezwykłą konstrukcją. Owalny pierścień pokryty wykaligrafowanymi hasłami dotyczącymi przyszłości skrywa w sobie tajemniczą wizję świata zmieniającego się dzięki rozwojowi nauki i technologii. Muzeum Przyszłości zostało utworzone przez Dubai Future Foundation, a otwarto je w lutym 2022 roku.

Na początku wizyty zwiedzający wsiadają do statku kosmicznego, by odbyć niesamowitą i pełną przygód podróż w głąb wszechświata, a po odbytej misji powrócić do Dubaju w 2071 roku. Muzeum stanowi niebanalne połączenie elementów tradycyjnych wystaw z nowoczesnością. Celem ekspozycji jest zachęta do nieustannego szukania odpowiedzi na pytania, jak będzie wyglądać życie na Ziemi za kilkadziesiąt lat.

Co ważne (szczególnie dla najmłodszych), muzeum jest naprawdę interaktywne. Tu można, a wręcz trzeba (!) dotykać eksponatów: przesuwać, przekręcać, klikać. Bilet wstępu to opaska na rękę z chipem, który niczym czarodziejska różdżka po przyłożeniu do czytnika ożywia poszczególne elementy wystawy.

La Perle

Idealnym dopełnieniem pełnego wrażeń dnia będzie wieczorna wizyta w teatrze w Al Habtoor City na spektaklu La Perle. To odbywający się codziennie fascynujący pokaz akrobatyczny. Godny uwagi jest tutaj każdy szczegół, a jedną z kluczowych ról odgrywa… woda. Podczas widowiska zużywa się jej 2,7 miliona litrów. W dodatku scena, na której występują aktorzy, w magiczny sposób w ciągu kilku sekund potrafi zmienić się z mokrej w suchą.

W niesamowitym spektaklu wykreowanym przez reżysera artystycznego Franco Dragone'a występuje ponad 60 artystów. Każdy z nich wnosi własny, wyjątkowy zestaw umiejętności, a wszystko to idealnie łączy się w spójny obraz pobudzający serca i dusze widowni. Światowej klasy akrobaci na oczach 1300 widzów nurkują z wysokości 25 metrów w znajdującym się na środku sceny basenie, latają na napędzanych elektrycznie platformach, a także wykonują akrobacje na ziemi i w powietrzu. To unikatowe widowisko zdecydowanie warto zobaczyć – i to więcej niż raz w życiu!

Ski Dubai w Mall of the Emirates

Urlop w Dubaju na stoku narciarskim? Dlaczego nie! Podczas gdy na dworze termometry wskazują ponad 40 stopni Celsjusza, Ty możesz się oddawać typowo zimowej rozrywce. W drugim co do wielkości centrum handlowym Dubaju – Mall of the Emirates – znajduje się sztuczny, całoroczny kompleks narciarski Ski Dubai. To ewenement na skalę światową i jedyny stok na środku pustyni.

Miłośnicy białego szaleństwa mają tu do dyspozycji pięć tras zjazdowych o różnej długości i stopniu trudności. Można na nich szusować samodzielnie lub pod okiem doświadczonych instruktorów. Ale to nie wszystko! Ski Dubai oferuje znacznie więcej. Możesz tu zjeżdżać na sankach lub pontonach śnieżnych, a nawet w ogromnej, przypominającej bańkę kuli; spotkać się oko w oko z pingwinami czy napić się gorącej czekolady. Spokojnie, nie musisz mieć ze sobą narciarskiego ekwipunku – wszystko wypożyczysz na miejscu.

Ski Dubai
Ski DubaiSki DubaiSki DubaiSki Dubai

A gdy jazda na nartach chwilowo Ci się znudzi, warto skorzystać z innych atrakcji dostępnych w Mall of the Emirates: niesamowitych doświadczeń w VR Dreamscape, seansu w kinie VOX czy zakupów i spaceru po imponującym wnętrzu centrum.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty