Wakacje.plWczasyEmiraty Arabskie

Wczasy Emiraty Arabskie

Oferty
O kraju
Regiony
Przed podróżą
Pogoda
FAQ

Emiraty Arabskie

O kraju
Regiony
Przed podróżą
Pogoda
Jeden z najbogatszych krajów na świecie, który jawi się jako turystyczny raj gdzieś w centrum pustyni. Nie bez powodu. Aż w 97 proc. powierzchni Zjednoczonych Emiratów Arabskich to pustynia. Jednak na pozostałych terenach prężnie rozwija się turystyka. Miasta, które powstały dzięki bogatym złożom ropy naftowej są tak spektakularne, że zapierają dech w piersiach!

Wycieczki do Emiratów ArabskichWycieczka do Emiratów Arabskich będzie niezwykłym doświadczeniem zwłaszcza, jeśli zestawisz ze sobą z jednej strony ociekający pieniędzmi Dubaj, gdzie widok ekskluzywnych aut na ulicach nikogo nie dziwi, z tradycyjnymi wioskami beduińskimi, oazami na pustyni i targami wielbłądów. Wysokie góry, bezkresne pustynie i niebosiężne drapacze chmur - to wszystko zachwyca turystów odwiedzających Emiraty Arabskie. Wśród propozycji wyjazdów do tego egzotycznego kraju możesz wybierać m.in. w ofertach Emiraty Arabskie All Inclusive - z pełnym wyżywieniem i napojami, jak i wyjazdach w opcji Last Minute.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaAbu Dhabi
JęzykArabski
WalutaDirham
Czas lokalny02:45
Lot z Warszawyśr. 6h
Odkryj najbardziej popularne regiony turystyczne Emiratów Arabskich!

PASZPORTY I WIZY

Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Paszporty tymczasowe nie są honorowane w czasie wjazdu na terytorium ZEA, można z nich korzystać jedynie przy tranzycie przez ZEA lub wyjeździe z kraju.
W Zjednoczonych Emiratach Arabskich dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli przyjeżdżają w celach turystycznych, kulturalnych, naukowych lub rodzinnych i przebywają na terytorium ZEA do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Szczepienia nie są wymagane.
MajZobacz cały rok
Temperatura w dzień39°C
Temperatura w nocy23°C
Temperatura wody28°C
Liczba godzin słonecznych13

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje w Emiratach Arabskich i znajdź potrzebne informacje.

Emieraty Arabskie - dlaczego warto?

Spektakularna nowoczesna architektura, luksusowe hotele, słoneczna pogoda, jeden z najniższych wskaźników przestępczości na świecie oraz urzekająca mieszanka nowoczesności i tradycji przyciągają turystów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Dubaju znajduje się najwyższy budynek na świecie czyli licząca 829 m wieża Burdż Chalifa.


Abu Zabi, Dubaj, Szardża, Adżman, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajra to siedem prowincji zarządzanych przez monarchę Emira nad Zatoką Perską i Omańską, tworzących razem Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ten egzotyczny kierunek oferuje wszystko, czego oczekujemy od Bliskiego Wschodu: plaże z palmami, orientalne bazary oraz beduińskie osady na pustyni.

Wakacje w Emiratach Arabskich

Bliski Wschód jest kierunkiem, który pozwala spełnić marzenia o odbyciu egzotycznej wycieczki. Emiraty Arabskie położone nad ciepłymi zatokami zapewniają urlop w doskonałym klimacie nawet w środku zimy. Są przy tym na tyle fascynującymi krajem, że pobyt tu dla każdego będzie ciekawym doświadczeniem. Wybierając się na wczasy w tym kraju spodziewaj się cudownych widoków, perfekcyjnie zagospodarowanych plaż i przepięknych świątyń. A co najlepsze: wyjazdy do Emiratów Arabskich nie muszą mocno naruszać Twojego budżetu przeznaczonego na wakacje.

Gdzie najlepiej jechać do Emiratów Arabskich?

Emiraty powstały z połączenia siedmiu księstw: Abu Zabi, Dubaju, Szardży, Adżmanu, Umm al Quwain, Ras al Khaimah oraz Fudżajry. Obecnie to kolejne emiraty, skupione w kraju nazywanym Emiraty Arabskie. Turyści decydujący się na podróż do Emiratów Arabskich najczęściej trafiają do Dubaju, ale kraj ten oferuje również inne, równie ciekawe destynacje. Wycieczki do Emiratów organizują czołowe biura podróży, jak Itaka, Rainbow czy Best Reisen. Tanie biura podróży rzadko oferują takie wyjazdy. Jeśli więc chcesz poznać Emiraty Arabskie All Inclusive z jednym z biur, z którymi współpracujemy, sprawdź naszą wyszukiwarkę. Masz do wyboru wycieczki: Emiraty Arabskie wypoczynkowe lub objazdowe wraz ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc w tym arabskim kraju.

Kiedy najlepiej lecieć do Emiratów Arabskich?

Właściwie nie ma złej pory na to, aby lecieć do Emiratów Arabskich. Wakacje w tym kraju można więc spędzić w tak samo słonecznym, ciepłym klimacie w listopadzie, grudniu czy w lutym, jak i w czerwcu, lipcu oraz sierpniu. Na pytanie więc, kiedy lecieć do Emiratów Arabskich, należy odpowiedzieć: kiedy tylko masz na to ochotę. Miejsce to stanowi gwarancję doskonałej pogody – z tego słynie każdy kraj w tej strefie geograficznej. Wakacje w Emiratach to pewna wysoka temperatura i brak opadów.


W środku lata może być niektórym turystom nawet nieco zbyt gorąco. Pogoda w Emiratach Arabskich w wakacje oznacza ponad 10 godzin słońca. Jeśli będzie Ci za gorąco, możesz ochłodzić się w hotelowych basenach, w morzu lub po prostu w spotykanych na każdym kroku klimatyzowanych obiektach. Jeśli chcesz mieć gwarantowaną pogodę, wybierając się na wczasy, Emiraty Arabskie będą dobrym dla Ciebie kierunkiem. Najlepiej jednak wybrać się do tego kraju w okresie od października do kwietnia, aby ominąć arabskie lato, ponieważ wówczas temperatury w dzień sięgają nawet 50 stopni Celsjusza.

Co warto zobaczyć w Emiratach Arabskich?

Bogata oferta hotelowa i liczne atrakcje dla każdej grupy turystów sprawiają, że Emiraty Arabskie to doskonały kierunek na wakacje. W Emiratach budowane są zarówno luksusowe hotele, nieosiągalne dla przeciętnego podróżnika, jak i obiekty dla mniej zamożnych turystów. Emiraty Arabskie dla rodzin z dziećmi? Takich ofert także u nas nie brakuje. Czyste, piaszczyste plaże, możliwość podziwiania w płytkiej wodzie fauny i flory morskiej, a także aquaparki i lunaparki – w Emiratach żadne dziecko na pewno nie będzie się nudzić. Są też uniwersalne atrakcje turystyczne w postaci zabytków w największych miastach, takich jak Dubaj, Abu Zabi, Szardża, Adżman, Ras Al Khaimah, Umm Al Qaiwain, Fudżajra. Należą do nich Wielki Meczet, Dom Szejka Saeed al-Maktouma, budynek Sharjah Heritage Museum czy okazały pałac Al-Hosn. Jeśli jedziesz na wakacje z pełnym wyżywieniem, możesz spodziewać się w hotelach przeglądu światowych przepisów, z jakich będzie korzystać kuchnia. Emiraty Arabskie potrafią zaskakiwać na każdym kroku.

Co zabrać na wakacje do Emiratów Arabskich?

Z uwagi na bardzo wysokie temperatury i wiele godzin pod słońcem w ciągu dnia, jadąc na wypoczynek do Emiratów Arabskich, musisz pamiętać o zabraniu ze sobą okularów przeciwsłonecznych, olejku przeciwsłonecznego z wysokim faktorem SPF i nakrycia głowy. Jeśli chcesz zwiedzać, weź też ze sobą stosowne ubranie – z długimi nogawkami czy długą spódnicę oraz bluzkę zakrywającą ramiona. Kobiety powinny w niektórych miejscach, m.in. w meczetach, zakładać chustę na głowę. Emiraty Arabskie to ziszczenie snu o egzotycznej wyprawie do kraju, który powstał na nieurodzajnej pustyni. Możesz tu przekonać się, co potrafią zdziałać nieograniczone środki finansowe szejków.

Co przywieźć z Emiratów Arabskich?

Tym, co naprawdę warto przywieźć z wycieczki do Emiratów Arabskich, jest bez wątpienia kawa, uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Dobre pamiątki z Emiratów Arabskich to także daktyle, przyprawy, herbata, perfumy, złoto i wyroby z kaszmiru. Oczywiście za oryginalny, kaszmirowy sweter trzeba trochę zapłacić. Nieco mniej może kosztować kaszmirowy szal lub opaska. Taki luksusowy prezent na pewno doceni każda bliska kobieta!

Gdzie leżą Emiraty Arabskie?

Emiraty Arabskie to kraj Bliskiego Wschodu leżący nad Zatoką Perską i Zatoką Omańską. Kraj znajduje się na południowym wschodzie Półwyspu Arabskiego. Zjednoczone Emiraty Arabskie są federacją składającą się z siedmiu części tzw. emiratów. Abu Zabi jest jednym z nich a zarazem stolicą kraju.

Emiraty Arabskie – informacje

Wybierasz się na urlop do Emiratów Arabskich? Dowiedz się więcej o tym pięknym kraju:

  • Flaga Emiratów Arabskich: prostokąt złożony z poziomego pasa czerwonego zajmującego 1/5 część flagi po lewej oraz z trzech pasów poziomych: zielonego, białego i czarnego.
  • Mapa Emiratów Arabskich: kraj położony na Bliskim Wschodzie, jednocześnie nad Zatoką Perską i Omańską, złożony z 7 emiratów (Abu Zabi, Dubaju, Szardży, Adżmanu, Umm al-Kajwajn, Ras al-Chajma i Fudżajry).
  • Historia Emiratów Arabskich: historia Emiratów Arabskich sięga kilkuset lat przed Chrystusem. Początkowo żyły tu koczownicze ludy pustynne. Emiraty pozostawały pod wpływem cywilizacji z Mezopotamii już w III tysiącleciu p.n.e. Od VI w p.n.e. zaznaczył się wpływ kultury Persów, później kultury hellenistycznej, państwa Seleucydów i Partów. W VII w n.e. tereny dzisiejszych Emiratów Arabskich zostały przejęte z rąk chrześcijan i Persów przez muzułmanów. Od XVII wieku występował podział wpływów na terenach Emiratów między Turków Osmańskich a Portugalczyków. Pod koniec XIX wieku Brytyjczycy zawarli z każdym z emiratów układy protekcyjne. W 1971 roku podpisano umowę o utworzeniu federacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a 2 grudnia 1971 roku oficjalnie ogłoszono ich niepodległość. Emiraty Arabskie powstały z 7 księstw.
  • Zabytki Emiratów Arabskich: pałac Al-Hosn, budynek Sharjah Heritage, Museum Dom Szejka Saeed al-Maktouma, Wielki Meczet, Fort Grande, Plac Central Square, Ras al-Khaimah Museum.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź