Najwyższe wieże widokowe w Polsce – TOP 10

RankingiAgnieszka Słupecka22.01.2024

Spacer na wieżę widokową i podziwianie pięknych krajobrazów z wysokości, może się stać częścią wakacyjnej przygody. Poniżej przedstawiamy 10 najwyższych wież widokowych w Polsce, na które warto wejść i spojrzeć na Polskę z góry.

Najwyższe wieże i ścieżki w koronach drzew
Najwyższe wieże i ścieżki w koronach drzew

1.      Wieża widokowa Świeradów-Zdrój, Sky Walk

Świeradów-Zdrój to miasto, które jest jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce. To właśnie tutaj znajduje się najwyższa wieża widokowa, która ma 65 m wysokości. Spacer po Sky Walk może być niezwykłą przygodą, gdyż sam koniec ścieżki widokowej zakończony jest tarasem ze szklaną podłogą. Dla spragnionych odpoczynku po intensywnym spacerze na trasie liczącej 850 metrów, jest przygotowana siatka relaksacyjna, która również daje uczucie adrenaliny. Drogę powrotną można przejść lub zjechać na 105-metrowej zjeżdżalni. Wejście na wieżę jest płatne, a piękne widoki można podziwiać w od godziny 9 do 17 (w zależności od sezonu).

Sky Walk zimą
Sky Walk zimą

2.      Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

Wieża znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena i wznosi się na wysokości ponad 49 metrów. Drewniana ścieżka w koronach drzew rozpoczyna tę niezwykłą trasę. Aby dostać się do wieży, można odbyć spacer po górskim szlaku lub wjechać kolejką kanapową, z której korzystają narciarze. Wjazd na górę jest dodatkowo płatny. Krynica-Zdrój jest doskonałym miejscem na wakacje latem oraz zimą. Kurort kusi swoim mikroklimatem oraz zdrowotnymi walorami wód mineralnych, a z drugiej strony dysponuje bogatą ofertą rekreacyjną. Świetnie przygotowane trasy narciarskie przyciągają zimą rzesze pasjonatów tego sportu. Latem znajdziecie tu m.in. sankostradę, pijalnie wód mineralnych, park linowy oraz tor gokardowy.

Widok z wieży w Krynicy
Widok z wieży w Krynicy

3.      Kurza Góra na Mazurach

Drewniana konstrukcja ulokowana jest na Kurzej Górze. Wieża znajduje się pomiędzy trzema trasami zjazdowymi największej stacji narciarskiej w północnej części kraju. Jej wysokość to 35 metrów. Kurza Góra to całoroczny obiekt mieszczący się w Kurzętniku w powiecie nowomiejskim. Zimą to przede wszystkim największa stacja narciarska w północnej Polsce, a latem Bike Park.

Mazury
Mazury

4.      Wieżyca na Kaszubach

Platforma widokowa góruje 35 metrów ponad lasem. Widać z niej jeziora i Wzgórza Szymbarskie. Wieża ma wysokość 33 metrów. Wieżyca to najwyższe wzniesienie na Pojezierzu Kaszubskim i jednocześnie najwyższe wzniesienie na terenie całego obszaru Kaszub. Zimą góra zamienia się w stok narciarski z profesjonalnym wyciągiem. To jedyne takie miejsce w tej części kraju. Wejście na wieżę widokową w Wieżycy możliwe jest od godziny 9 rano do 20. W sezonie zimowym wieża czynna jest do zapadnięciu zmierzchu.

Wieżyca na Kaszubach
Wieżyca na Kaszubach

5.    Wieża w Wdzydzach Kiszewskich

Drewniana konstrukcja usytuowana jest na obszarze Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Jej wysokość wynosi ok. 36 metrów i wyposażona jest w trzy platformy widokowe rozmieszczone na wysokościach 10, 20 i 30 metrów. Obok niej znajduje się również wiata edukacyjna, wyposażona w plansze informacyjne prezentujące przyrodnicze walory tego urokliwego miejsca.

Wdzydze Kiszewskie
Wdzydze Kiszewskie

6.    Wieża widokowa na Solinie

Wieża ta znajduje się na Górze Jawor ma wysokość 50 metrów, a na jej szczycie znajduje się taras widokowy, który jest usytuowany na wysokości 42 metrów. Wieża widokowa PKL Solina jest również miejscem do odpoczynku i relaksu. Na szczycie wieży mieści się kawiarnia widokowa z miejscami dla 120 osób, które będą mogły podziwiać piękną okolicę. Wieża widokowa PKL w Solinie stała się popularną atrakcją turystyczną. Wstęp na wieżę jest płatny. Na taras widokowy można się dostać windą lub wchodząc po schodach.

Solina
Solina

7.      Wieża widokowa w Kolibkach

Konstrukcja wieży wznosi się na 50 metrów z tarasem widokowym umieszczonym na wysokości 28 metrów. Wieża znajduje się na obszarze Kolibek, na obszarze otuliny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do tarasu widokowego prowadzi ok. 150 schodków ułożonych w spiralę. Wieża jest bezpłatnie udostępniana do zwiedzania w okresie kwiecień - październik w godzinach 8.00 -18.00.

Wieża widokowa w Kolibkach
Wieża widokowa w Kolibkach

8.      Wieża widokowa w Lubaniu

Wieża ma wysokość 30 metrów, a taras widokowy znajduje się na wysokości 20,7 m. Panorama rozpościera się na Gorce, Pieniny, Jezioro Czorsztyńskie, Magurę Spiską, Pogórze Spisko-Gubałowskie i Tatry. Na platformę widokową prowadzi 138 schodów z pomostami spocznikowymi co 8 schodów.

Wieża widokowa w Lubaniu
Wieża widokowa w Lubaniu

9.      Wieża widokowa na Jaworzu

Pod szczytem Jaworza, na wysokości około 800 m znajduje się drewniana wieża widokowa, która ma 20 metrów wysokości. Z jej szczytu rozciąga się piękny widok na: Pogórze Rożnowskie, Beskid Sądecki, Pasmo Łososińskie, a przy bardzo dobrej widoczności również można zobaczyć Tatry. Góra Jaworz, zwana również Kretówką, to najwyższy szczyt Pasma Łososińskiego w Beskidzie Wyspowym

Beskid Sądecki
Beskid Sądecki

10.      Wieża widokowa na Trójgarbie

Wieża ma wysokość 27 metrów i składa się z pięciu wysuniętych platform widokowych na pięciu kondygnacjach, na wysokości od 17 do 23 m nad podstawą. Na tarasie widokowym możecie podziwiać piękną panoramę Sudetów.

Wieża widokowa Trójgrab
Wieża widokowa Trójgrab

Od górskich szczytów po malownicze wybrzeża, wieże widokowe stają się bramą do odkrywania piękna Polski. Wakacje w Polsce lub wycieczki jednodniowe po kraju mogą być fantastyczną przygodą, które pozostawią niezapomniane wspomnienia. Polecamy przeczytanie naszego artykuły o wyjątkowych miejscach w naszym kraju pt. "Najpiękniejsze miejsca w Polsce - nasze TOP 20".

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.