Wczasy Kaszuby

Przed podróżą

Kaszuby - kraina historyczno-etnograficzna na Pomorzu Wschodnim. Zajmuje rejon Pucka, Wejherowa, Kartuz i Kościerzyny.

Kaszuby są dobre zarówno na lato, jak i inne pory roku. Dla turystów aktywnych i tych preferujących błogie lenistwo. Najbardziej wytrwali wydeptują piesze szlaki. Powstające ścieżki ściągają coraz więcej amatorów rowerów. Ten wyjątkowo uroczy region Polski urzeka mnóstwem zabytków i zaprasza w dziką, prawie nie naruszoną przez cywilizację przestrzeń. Jest tu wszystko, czego może zapragnąć turysta - czyste powietrze sprzyjające wypoczynkowi wśród gór, srebrzystych rzek i strumyków. Na amatorów kąpieli i wygrzewania się na słońcu czekają słoneczne, piaszczyste plaże. Jest to również istny raj dla wędkarzy, żeglarzy, miłośników spływów kajakowych i jazdy konnej. Kaszuby posiadają również świetnie rozwinietą bazę noclegową i gastronomiczną. W ofercie licznych kajpek i restauracji znajdziecie Państwo całą gamę przysmaków. Najbardziej popularnymi daniami kuchni kaszubskiej są m.in. polewka kaszubska, golonka w kapuście, gęś nadziewana, ferkase i żołądki gęsie w galaretce.

TABAKA Z ROGU Historia Kaszub i jej mieszkańców jest długa i pogmatwana. Przeciwności losu nauczyły KaszubówL uporu i szacunku dla tradycji. Odrębny język, oryginalne hafty, pociąganie tabaki z rogu - ta odrębność wzbudza dodatkową ciekawość i zainteresowanie.

Bardzo romantyczne są zapomniane wioski, gdzie rytm życia do dziś wyznaczają wschody i zachody słońca, a dachy kryte są strzechą lub darnią.