Zasady wjazdu na Seszele

AktualnościAgata Biernat26.09.2022

Republika Seszeli wraca do programów biur podróży. Jeśli wybierasz się na wakacje w to miejsce, sprawdź aktualne warunki wjazdu w związku z poprawą sytuacji eipdemiologicznej na świecie.

Jakie są zasady wjazdu na Seszele?
Jakie są zasady wjazdu na Seszele?

Seszele to państwo złożone ze 115 wysepek położonych na Oceanie Indyjskim i idealne miejsce na spędzenie ekskluzywnego, wyjątkowego urlopu. Luksusowe są tutaj nie tylko hotele i restauracje, ale także sama natura. Znajdziemy tu rzadko występujące mahoniowce i hebanowce, rzeźbione wiatrem skały oraz krystalicznie czystą, turkusową wodę, pod którą kryją się cudne rafy koralowe.

Planujesz wakacje na Seszelach? Przeczytaj, jakie są aktualne zasady wjazdu na wyspy.

Z Polski na Seszele wjedziemy po okazaniu paszportu. Dokument musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z wakacji.

PAMIĘTAJ! Ważny paszport musi mieć każdy uczestnik podróży – również dzieci.

By polecieć na Seszele, nie potrzebujemy wizy turystycznej. Podczas kontroli możemy być jednak poproszeni o przedstawienie biletu powrotnego lub na dalszą podróż czy dowodu rezerwacji noclegu.

Każdy podróżny jest także zobowiązany do zarejestrowania swojej podróży na stronie https://seychelles.govtas.com/ Formularz możemy wypełnić wyłącznie online w okresie między 72 h a 3 h przed wylotem. Obowiązek dotyczy wszystkich turystów, również dzieci.

Seszele pozostają otwarte na turystów, niezależnie od tego, czy posiadają oni szczepienie przeciwko COVID-19.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.