Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu na Seszele

AktualnościAgata Biernat26.09.2022

Republika Seszeli wraca do programów biur podróży. Jeśli wybierasz się na wakacje w to miejsce, sprawdź aktualne warunki wjazdu w związku z poprawą sytuacji eipdemiologicznej na świecie.

Jakie są zasady wjazdu na Seszele?
Jakie są zasady wjazdu na Seszele?

Na bieżąco aktualizujemy niezbędne informacje dotyczące wdrażanych zasad podróżowania.

AKTUALIZACJA 27.09.2022 r.

Seszele to państwo złożone ze 115 wysepek położonych na Oceanie Indyjskim i idealne miejsce na spędzenie ekskluzywnego, wyjątkowego urlopu. Luksusowe są tutaj nie tylko hotele i restauracje, ale także sama natura. Znajdziemy tu rzadko występujące mahoniowce i hebanowce, rzeźbione wiatrem skały oraz krystalicznie czystą, turkusową wodę, pod którą kryją się cudne rafy koralowe.

Planujesz wakacje na Seszelach? Przeczytaj, jakie są aktualne zasady wjazdu na wyspy.

Jakie są zasady wjazdu do Republiki Seszeli?

Osoby zaszczepione przeciwko Covid-19 wjadą do Republiki Seszeli na podstawie Unijnego Certyfikatu Covid. Jeśli jednak od przyjęcia pełnej dawki szczepionki minęło 6 miesięcy lub więcej, żeby posługiwać się certyfikatem, należy przyjąć dawkę przypominającą.

Bez obowiązku wykonywania testu na obecność koronawirusa na Seszele wjadą również ozdrowieńcy – osoby, które przeszły infekcję w okresie od 2 do 12 tygodni przed podróżą. Warunkiem jest okazanie zaświadczenia w j. angielskim (np. Unijnego Certyfikatu Covid).

Pozostali podróżni wybierający się na Seszele są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR (wykonanego 72 godziny przed przylotem) lub testu antygenowego (przeprowadzonego w ciągu 24h przed wjazdem na Seszele).

Dzieci poniżej 12. roku życia są zwolnione z obowiązku przedstawienia wyniku testu PCR lub testu antygenowego.

Czy wiesz, że…. Specjalnie dla klientów Wakacje.pl przygotowaliśmy dedykowaną ofertę testów PCR z zaświadczeniem w języku angielskim. Sprawdź szczegóły i umów się na badanie.

Przed wylotem wypełnij formularz i zarejestruj podróż

Z Polski na Seszele wjedziemy po okazaniu paszportu. Dokument musi być ważny przynajmniej do daty planowanego powrotu z wakacji.

PAMIĘTAJ! Ważny paszport musi mieć każdy uczestnik podróży – również dzieci.

By polecieć na Seszele, nie potrzebujemy wizy turystycznej. Podczas kontroli możemy być jednak poproszeni o przedstawienie biletu powrotnego lub na dalszą podróż czy dowodu rezerwacji noclegu.

Każdy podróżny jest także zobowiązany do zarejestrowania swojej podróży na stronie https://seychelles.govtas.com/ Formularz możemy wypełnić wyłącznie online w okresie między 72 h a 3 h przed wylotem. Obowiązek dotyczy wszystkich turystów, również dzieci.

W dokumencie uzupełniamy m.in. dane paszportowe i kontaktowe, informacje na temat sposobu podróży i stanu zdrowia oraz deklarację celną. By zarejestrować swoją podróż, niezbędne będą: negatywny wynik testu PCR, paszport, dane lotu, potwierdzenie zarezerwowania wycieczki oraz – jeśli się posiada - certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19. Należy również uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości 10 EUR.

WAŻNE! Każdy podróżny wybierający się na Seszele musi posiadać ubezpieczenie obejmujące kwarantannę oraz zachorowanie związane z COVID-19.

Bezpieczne wakacje - zasady obowiązujące w Republice Seszeli

Na Seszelach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych oraz zachowanie dystansu społecznego. W związku z trwającą epidemią koronawirusa władze republiki wprowadziły też godzinę policyjną trwającą od 23:00 do 4:00.

Otwarte są sklepy, miejsca kultury, restauracje i bary (do godz. 19.00), a także większość centrów wellness i spa.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty