Zaszczepiłeś się przeciwko COVID-19? Sprawdź, do których krajów wjedziesz bez testu

AktualnościAgata Biernat22.03.2022

Czy osoby zaszczepione muszą wykonać test na koronawirusa przed wyjazdem na wakacje? Wszystko zależy od zasad ustanowionych przez władze poszczególnych państw. Sprawdź, do których krajów wjedziesz bez testów i bez kwarantanny.

Do których państw zaszczepieni wjadą bez testów i bez kwarantanny?
Do których państw zaszczepieni wjadą bez testów i bez kwarantanny?

Na jakie ulgi mogą liczyć osoby zaszczepione?

Coraz więcej krajów zwalnia osoby zaszczepione przeciwko covid-19 z kwarantanny i konieczności wykonywania badań na koronawirusa. By pojechać na wakacje bez testów, wystarczy okazać podczas przekraczania granicy zaświadczenie o przebytym szczepieniu. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski. Może to być na przykład Unijny Certyfikat Covid.

Skąd pobrać certyfikat szczepień?

Taki dokument znajdziemy w Internetowym Koncie Pacjenta, do którego zalogujemy się przez stronę pacjent.gov.pl. Jest też dostępny w aplikacji mObywatel na urządzenia mobilne. Wystarczy wydrukować zaświadczenie lub zapisać w wersji elektronicznej i zabrać ze sobą na wakacje.

Do tych miejsc zaszczepieni wjadą bez testu i bez kwarantanny

Wzrasta liczba kierunków, które przewidują ulgi dla osób zaszczepionych. Unijny Certyfikat Covid akceptują już nie tylko kraje europejskie takie jak Hiszpania, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Grecja czy Malta.

Na podstawie certyfikatu szczepień możemy też przekroczyć między innymi granice Turcji, Egiptu, Sri Lanki i USA. Na wakacje bez testu i bez kwarantanny osoby zaszczepione przeciwko covid-19 polecą na Wyspy Zielonego Przylądka czy rajski Zanzibar.

Powiększa się lista państw, do których można podróżować bez obostrzeń

Spadek liczby zakażeń koronawirusem, postępujące programy szczepień i nabieranie przez społeczeństwa odporności zbiorowej na covid-19 sprawiają, że coraz więcej krajów znosi obostrzenia wjazdowe dla wszystkich podróżnych.

Swobodnie – bez testów i kwarantanny – możemy pojechać lub polecieć między innymi do Czech, Czarnogóry, na Maderę, a z dalszych kierunków – do Dominikany, Meksyku, na Malediwy i na Kubę. Wakacje bez testu na covid-19 w tych krajach mogą spędzić zarówno osoby zaszczepione na koronawirsa, jak i podróżni, którzy nie mają certyfikatu szczepień.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty