Gwarancja niezmienności ceny i inne korzyści z zakupów w przedsprzedaży

AktualnościAgnieszka Słupecka18.10.2023

Start sprzedaży oferty na Lato 2024 już ruszył. To właśnie teraz najlepiej zaplanować swoje wakacje na przyszły rok, aby otrzymać jak najwięcej atrakcyjnych bonusów. Sprawdź, czym jest gwarancja niezmienności ceny, kiedy warto z niej skorzystać i jakie niesie za sobą korzyści.

Poznaj korzyści z przedsprzedaży
Poznaj korzyści z przedsprzedaży

Gwarancja niezmienności ceny

Oferty Lato 2024 to doskonała opcja dla wszystkich tych, którzy lubią planować z wyprzedzeniem i cieszyć się dodatkowymi bonusami. Jednym z ważniejszych benefitów, jaki otrzymamy gratis podczas rezerwacji wycieczki w przedsprzedaży – jest gwarancja niezmiennej ceny.

To nic innego, jak pewność, że nasza cena nie ulegnie zmianie podczas oczekiwanie na realizację wakacji. Jeżeli z upływem czasu cena imprezy w systemie rezerwacyjnym wzrośnie, Twoja rezerwacja zostaje z niezmienioną ceną.

Należy zauważyć, że w ograniczonych granicach (do 8%) organizatorzy turystyki mogą wprowadzić do umowy możliwość podwyższenia ceny imprezy turystycznej. Zgodnie z możliwością zastrzeżenia w umowie podwyższenia ceny, klient ma obowiązek dopłacić wskazaną kwotę. Jeśli podróżny chciałby odstąpić od umowy, to niestety musi się liczyć z kosztami rezygnacji przypadającymi na konkretny dzień zgodnie z Warunkami Imprez Turystycznych. Organizator nie może podnieść ceny wycieczki w okresie 20 dni przed datą jej rozpoczęcia.

Rosnące ceny paliw mogą być przyczyną wyższej ceny wakacji
Rosnące ceny paliw mogą być przyczyną wyższej ceny wakacji

Warto zauważyć, że biura podróży mogą podnieść cenę imprezy turystycznej wyłącznie jako bezpośredni skutek zmiany w trzech sytuacjach:

  • gdy ceny przewozów pasażerskich wynikają ze zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania,
  • zmiany wysokości podatków lub opłat od usług turystycznych, w tym podatków turystycznych, opłat lotniskowych lub opłaty za wejście na pokład i zejście na ląd w portach oraz na lotniskach,
  • zmiany kursów walut mających znaczenie dla danej imprezy turystycznej.

Powyższe powody podwyższenia ceny w obecnych dość niestabilnych czasach są dość prawdopodobne, żeby uniknąć nieprzyjemnej ewentualnej podwyżki ceny, warto zakupić gwarancję niezmienności ceny – jeśli nie udało się nam zakupić wczasów w promocji w przedsprzedaży.

Jakie jeszcze bonusy oferują biura podróży podczas zakupów w przedsprzedaży?

Organizatorzy podczas prezentowania swojej oferty w przedsprzedaży oferują jeszcze wiele innych dodatków do rezerwacji. Jeśli zdecydujemy się na zakup wakacji z dużym wyprzedzeniem, na pewno będziemy mieć ogromny wybór kierunków, hoteli, pokoi oraz możliwości wylotu z portów lokalnych. To właśnie pokoje rodzinne (z oddzielnymi sypialniami) oraz pokoje o preferencyjnym położeniu (np. od strony morza) sprzedają się jako pierwsze. Dlatego, jeśli planujemy wakacje rodzinne lub w gronie znajomych, nie ma na co czekać z rezerwacją.

Szeroka oferta hoteli
Szeroka oferta hoteli

Na pewno pojawić się może wątpliwość, co zrobić, jeśli wydarzy się coś, czego nie planowaliśmy i będziemy musieli zmienić termin naszego wyjazdu. Organizatorzy turystyczni przewidzieli i tę ewentualność i podczas rezerwacji wczasów w first deal dają możliwość bezkosztowych zmian w rezerwacji. To oznacza, że bez ponoszenia dodatkowych opłat możemy zmienić termin naszego wyjazdu lub hotel, a nawet i kierunek.

Dodatkową korzyścią przy wcześniejszej rezerwacji, jest mniejsza zaliczka. Dzięki temu nie zamrażamy dużej części gotówki na kilka miesięcy.

Wiele biur podróży również oferuje preferencyjne ceny swoich wakacyjnych pakietów. Oferty w przedsprzedaży są tańsze niż oferty, które można było kupić w ramach Last Minute w szczycie sezonu. Argument cenowy ma istotne znaczenie zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy postępująca inflacja winduje ceny produktów i usług, zmuszając nas do poszukiwania oszczędności lub – co gorsze – rezygnowania z niektórych wydatków.

Dobrze pamiętać, że przedsprzedaż jest ograniczona w czasie. Biura podróży oferują ją zwykle do marca następnego roku, ale najwięcej bonusów uzyskamy w pierwszych miesiącach od wprowadzenia oferty do systemu rezerwacyjnego. Dlatego nie warto zwlekać z decyzją o zakupie swoich wymarzonych wakacji.

Skopiowano
Skopiuj link
Agnieszka Słupecka
Agnieszka Słupecka
Z turystyką związana jest od zawsze. Kilkunastoletnie doświadczenie w branży sprawiło, że od kilku lat dzieli się swoimi podróżniczymi doznaniami i wiedzą w tekstach publikowanych on-line. Prywatnie jest osobą lubiącą aktywnie spędzać czas i próbować nowych aktywności, smaków i wyzwań. Zimą uwielbia wyjazdy narciarskie, a latem lubi być blisko wody i natury. Podczas swoich wyjazdów wakacyjnych ceni sobie komfort, niezależność oraz możliwość poznania miejsca, w którym wypoczywa. Na turystykę patrzy całościowo, czyli od planowania wyjazdu, aż do zakończenia podróży.