Zasady wjazdu do Tunezji – czy potrzebny jest paszport?

AktualnościAgata BiernatAgnieszka Słupecka02.12.2022

Planujesz podróż do pełnej kontrastów Tunezji? Sprawdź czy potrzebujesz paszportu i jakie są aktualne zasady wjazdu, aby cieszyć się urlopem bez przeszkód!

Tunezja
Tunezja

Położona między morzem i pustynią łączy elementy kultury arabskiej i europejskiej. Mnóstwo tu bajkowych wodospadów i jezior, piaszczystych plaż, starożytnych zabytków oraz wysokiej klasy hoteli. Wybierasz się na urlop do Tunezji kraju? Sprawdź aktualne zasady wjazdu.

Czy do Tunezji potrzebny jest paszport?

Do Tunezji wjedziemy na podstawie paszportu ważnego co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia tego kraju lub 6 miesięcy – w przypadku braku biletu powrotnego.

Jeśli podróżujemy na okres nie dłuższy niż 90 dni, jesteśmy zwolnieni z obowiązku wizowego. Nie ma już też konieczności wypełniania formularzy sanitarnych.

Ubezpieczenie

Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia prywatnego, które pokryje koszty leczenia i umożliwi korzystanie z opieki medycznej w szpitalach. Najlepiej wybrać wariant optymalny. Do swojej rezerwacji warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie AXA. Do wyboru jest kilka wariantów: Standard, Komfort, Max oraz Max Plus. My polecamy ubezpieczenie Max, które kosztuje zaledwie kilkanaście złotych na dzień. Zawiera ono ważne rozszerzenie o choroby przewlekłe, klauzulę alkoholową oraz inne świadczenia. Więcej o chorobach przewlekłych znajduje się w naszym artykule pt. "Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne – co musisz wiedzieć?".

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.