Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu do Tunezji. Koniec z testami!

AfrykaAgata Biernat02.12.2022

Planujesz podróż do pełnej kontrastów Tunezji? Poznaj aktualne przepisy wjazdowe i wprowadzone w związku z wygasającą pandemią koronawirusa zasady sanitarne.

Do Tunezji wjedziemy na podstawie negatywnego wyniku testu PCR i kodu QR
W Tunezji nie brakuje piaszczystych plaż i bajkowych widoków

Położona między morzem i pustynią łączy elementy kultury arabskiej i europejskiej. Mnóstwo tu bajkowych wodospadów i jezior, piaszczystych plaż, starożytnych zabytków oraz wysokiej klasy hoteli. Wybierasz się na urlop do Tunezji kraju? Sprawdź aktualne zasady wjazdu.

Jakie są zasady wjazdu do Tunezji?

AKTUALIZACJA 2.12.2022 r.

Tunezja zwolniła wszystkich podróżujących z obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19 (PCR/antygen) lub paszportu covidowego.

Zasady wjazdu do Tunezji – potrzebne dokumenty

Do Tunezji wjedziemy na podstawie paszportu ważnego co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia tego kraju lub 6 miesięcy - w przypadku braku biletu powrotnego.

Jeśli podróżujemy na okres nie dłuższy niż 90 dni, jesteśmy zwolnieni z obowiązku wizowego. Nie ma już też konieczności wypełniania formularzy sanitarnych.

Bezpieczne wakacje - zasady obowiązujące w Tunezji

Tunezyjski rząd na bieżąco dostosowuje regulacje sanitarne do aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Obecnie wszystkie osoby powyżej 6. roku życia są zobowiązane do noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych i środkach transportu na terenie całego kraju.

W imprezach organizowanych w obiektach zamkniętych mogą wziąć udział wyłącznie osoby zaszczepione.

Wszystkie osoby będące na wakacjach w Tunezji powinny również przestrzegać Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji do walki z COVID-19. Zawarto w nim m.in. zalecenia dotyczące zachowania bezpiecznej odległości między turystami podczas przylotu oraz transferu, nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach wspólnych, a także zasady funkcjonowania hoteli i restauracji oraz organizacji wycieczek fakultatywnych.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty