Jak pomagać potrzebującym, kupując wakacje?

AktualnościAgata Biernat23.02.2021

Czy rezerwując wymarzone wakacje można jednocześnie pomagać innym? Odpowiedź brzmi: tak! Wspólnie z naszym partnerem – serwisem FaniMani.pl – pokazujemy, jak w prosty sposób i bez ponoszenia dodatkowych kosztów możecie to zrobić.

Jak pomagać potrzebującym, kupując wakacje?
Jak pomagać innym, kupując wakacje?

Sposobów i okazji do pomocy potrzebującym jest wiele. Możemy wpłacić środki na jedną ze zbiórek społecznych, przeznaczyć 1% podatku na określoną organizację pożytku publicznego lub odwiedzić wybraną placówkę – ośrodek wychowawczy, hospicjum, schronisko – i zaopatrzyć ją w żywność, środki higieniczne czy zabawki. Możemy też wspierać wybrany cel przy okazji zakupów online – kupując książki, ubrania, kosmetyki, sprzęt RTV i AGD, a nawet… rezerwując wakacje!

Z okazji przypadającego na 23 lutego Międzynarodowego Dnia Pomocy Potrzebującym razem z naszym partnerem – serwisem FaniMani.pl – przyjrzeliśmy się temu, jak można kupować wakacje i pomagać oraz jak często decydujemy się na taką formę wsparcia.

Pomaganie przez kupowanie – o co w tym chodzi?

To naprawdę proste. Robisz zakupy w sklepach online, płacąc tyle, co zwykle, a część wartości zakupu trafia na wybrany przez Ciebie cel. Co ważne, taka forma wsparcia jest bezpłatna zarówno dla Ciebie, jak i organizacji, której pomagasz.

Za pośrednictwem serwisu FaniMani.pl pomagamy dowolnej organizacji niekomercyjnej – fundacji, stowarzyszeniu, szkole, schronisku, a nawet klubowi sportowemu czy drużynie harcerskiej. Podczas każdych zakupów możemy wesprzeć inny cel, a pomagają wszystkie dokonane przez nas zakupy – nie ma tu znaczenia wartość pojedynczej transakcji.

W serwisie FaniMani.pl znajdziemy ponad 6900 organizacji i około 1300 sklepów z możliwością zrobienia takich „zakupów od serca”. Okazji do pomagania mamy naprawdę sporo, bo i spektrum miejsc, gdzie zamawiamy produkty i usługi, jest szerokie.

Dzięki użytkownikom serwisu FaniMani.pl zebrano już ponad 2 679 000 zł. W III kwartale 2020 roku nowe darowizny pojawiały się tam średnio co minutę!

Jak zarezerwować wakacje i wesprzeć wybraną organizację?

Bardzo cenimy taką inicjatywę pomagania i cieszymy się, że dzięki współpracy Wakacje.pl z serwisem FaniMani.pl również nasi klienci mają moc pomagania. Niezależnie od tego, jaki wyjazd rezerwujesz – czy wakacje all inclusive w Egipcie, narty w Szwajcarii, czy majówkę w Polsce – za każdym razem masz możliwość przekazania 1,5% wartości wycieczki na wybrany przez Ciebie cel. Może to być schronisko dla zwierząt, fundacja działająca na rzecz chorych na raka, organizacja spełniająca marzenia chorych dzieci i wiele, wiele innych. Pomagasz zawsze i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów!

Jak to wygląda w praktyce? Sprawdźmy na przykładzie. Rezerwujesz za pośrednictwem Wakacje.pl rodzinne wczasy w Grecji, za które płacisz 6000 zł. Dzięki Tobie 90 złotych z tej kwoty trafi do wybranej przez Ciebie organizacji.

Jak to zrobić? Wystarczy, że założysz konto w serwisie FaniMani.pl i wybierzesz organizację, której chcesz pomagać. By Twoja darowizna od zakupów została naliczona, przed dokonaniem rezerwacji wycieczki odwiedź stronę: https://fanimani.pl/partner/wakacjepl/ Dzięki temu w systemie zapisany zostanie unikalny identyfikator Twojego przejścia na Wakacje.pl. Na jego podstawie serwis FaniMani.pl przyporządkuje darowiznę do Twojego konta w serwisie i celu, który wspierasz. I gotowe!

Możesz też skorzystać z Przypominajki, czyli specjalnego rozszerzenia do przeglądarki internetowej. Dzięki niemu już wynikach wyszukiwania zobaczysz, który sklep umożliwia pomaganie poprzez kupowanie, i od razu, bez przechodzenia przez serwis FaniMani.pl, złożysz zamówienie z przekazaniem darowizny.

Zachęcamy do pomagania! Przekonaj się, jakie to wspaniałe uczucie – za jednym razem sprawić radość sobie (wymarzonymi wakacjami) i innym (dzięki przekazanej darowiźnie).

Dobre liczby, czyli skala pomocy z obszaru turystyki

Od początku powstania serwisu FaniMani.pl jego użytkownicy przekazali już prawie 20 000 darowizn od zakupów związanych z turystyką (a więc pochodzących z rezerwacji hoteli, wyjazdów zorganizowanych, biletów na samoloty i autokary czy wynajem samochodów) na łączną kwotę 306 154,51 zł.

Jak wynika ze statystyk prowadzonych przez serwis FaniMani.pl, w latach 2018-2019 było to średnio 5 400 – 5 500 darowizn rocznie. W 2020 roku użytkownicy dokonali takich zakupów nieco mniej, ale biorąc pod uwagę pandemię i związane z nią ograniczenia w podróżowaniu i tak wiele, bo aż 3 302. Największa jednorazowa darowizna wyniosła 1254,48 zł.

Kiedy najczęściej pomagamy poprzez rezerwowanie wyjazdów? Niekwestionowanym liderem – zarówno pod względem liczby zamówień, jak i ich wartości – jest styczeń. To właśnie wtedy użytkownicy FaniMani.pl dokonują około 12% całorocznych zakupów turystycznych. Są to nie tylko wyjazdy na ferie zimowe, ale też pierwsze rezerwacje wakacyjne. Prawie 30% darowizn jest dokonywanych w III kwartale (lipiec-wrzesień).

Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty