Zasady wjazdu na Mauritius – czy potrzebny jest paszport?

AktualnościMałgorzata Orlikowska06.07.2022

Wybierasz się na Mauritius? Sprawdź czy potrzebujesz paszportu i jakie są aktualne zasady wjazdu, aby cieszyć się urlopem bez przeszkód!

Mauritius
Mauritius

Na wyspę leżącą na Oceanie Spokojnym turyści przyjeżdżają, by wypocząć na niebiańskich plażach i skorzystać ze znakomitych warunków do uprawiania surfingu i nurkowania. Wyspiarski kraj to również wspaniałe krajobrazy, perełki przyrodnicze (by wspomnieć gigantyczne lilie wodne w ogrodzie botanicznym w Pamplemousses czy kolorowe piaski w Chamarel) i burzliwa, kolonialna historia. Sprawdź, na jakich zasadach turyści mogą wjechać na Mauritius.

Czy na Mauritius potrzebny jest paszport?

Wybierając się na wakacje na Mauritius turyści z Polski muszą mieć paszport, którego ważność wynosi 6 miesięcy od daty zakończenia podróży. Niezależnie od wieku dzieci muszą również mieć ważny paszport.

Obywatele Polski przybywający na Mauritius (przy pobytach krótszych niż 90 dni posiadający bilet powrotny i potwierdzoną rezerwację miejsca tymczasowego zamieszkania) są zwolnienie z wizy.

Zasady pobytu na Mauritiusie

Obowiązuje ruch lewostronny. Miejscowe drogi są w dobrym stanie. Przez okres do 4 tygodni można posługiwać się ważnym prawem jazdy wydanym w kraju pochodzenia.

Ubezpieczenie

Zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia prywatnego, które pokryje koszty leczenia i umożliwi korzystanie z opieki medycznej w szpitalach. Najlepiej wybrać wariant optymalny. Do swojej rezerwacji warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie AXA. Do wyboru jest kilka wariantów: Standard, Komfort, Max oraz Max Plus. My polecamy ubezpieczenie Max, które kosztuje zaledwie kilkanaście złotych na dzień. Zawiera ono ważne rozszerzenie o choroby przewlekłe, klauzulę alkoholową oraz inne świadczenia. Więcej o chorobach przewlekłych znajduje się w naszym artykule pt. "Choroby przewlekłe a ubezpieczenie turystyczne – co musisz wiedzieć?".

Skopiowano
Skopiuj link
Małgorzata Orlikowska
Małgorzata Orlikowska
Karierę zawodową wiązała z socjologią. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo po studiach (z administracji samorządowej) odkryła, że jej powołaniem jest dziennikarstwo. W tym zawodzie spełnia się już 12 lat. Pisała do mediów tradycyjnych i internetowych, m.in. na temat sportu, mody i historii. W ostatnich latach podejmuje przede wszystkim tematy związane z szeroko rozumianą turystyką (w tym turystyką biznesową): pisze teksty branżowe i konsumenckie. Wiedzę o miejscach wartych odwiedzenia zdobywa podczas podróży. W Wakacje.pl jako redaktor pisze teksty turystyczne.