Koronawirus a wakacje – zasady wjazdu na Mauritius

AktualnościMałgorzata Orlikowska06.07.2022

Wybierasz się na Mauritius? Sprawdź, jakie są zasady przekraczania granic tego kraju.

Plaża na Mauritiusie
Plaża na Mauritiusie

Na wyspę leżącą na Oceanie Spokojnym turyści przyjeżdżają, by wypocząć na niebiańskich plażach i skorzystać ze znakomitych warunków do uprawiania surfingu i nurkowania. Wyspiarski kraj to również wspaniałe krajobrazy, perełki przyrodnicze (by wspomnieć gigantyczne lilie wodne w ogrodzie botanicznym w Pamplemousses czy kolorowe piaski w Chamarel) i burzliwa, kolonialna historia. Sprawdź, na jakich zasadach turyści mogą wjechać na Mauritius.

Z 1 lipca władze wyspiarskiego kraju zniosły obostrzenia covidowe dotyczące przekraczania granic, w związku z tym turyści przybywający na wyspę nie muszą już okazywać negatywnego wyniku testu w kierunku Covid-19, potwierdzenia o przebyciu choroby czy zaszczepieniu. Nadal mają jednak obowiązek wypełnienia formularza rejestracyjnego (jest dostępny na stronie Safe Mauritius) co najmniej 72 godziny przed przekroczeniem granic kraju, oraz wykupienia ubezpieczenia obejmującego koszty leczenia koronawirusa.

Na lotnisku turyści są poddawani wyrywkowym testom w kierunku Covid.

Na terenie wyspy w miejscach publicznych, tj. środkach komunikacji, lotniskach, ośrodkach medycznych, obowiązuje noszenie maseczek.

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Małgorzata Orlikowska
Małgorzata Orlikowska
Karierę zawodową wiązała z socjologią. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo po studiach (z administracji samorządowej) odkryła, że jej powołaniem jest dziennikarstwo. W tym zawodzie spełnia się już 12 lat. Pisała do mediów tradycyjnych i internetowych, m.in. na temat sportu, mody i historii. W ostatnich latach podejmuje przede wszystkim tematy związane z szeroko rozumianą turystyką (w tym turystyką biznesową): pisze teksty branżowe i konsumenckie. Wiedzę o miejscach wartych odwiedzenia zdobywa podczas podróży. W Wakacje.pl jako redaktor pisze teksty turystyczne.

Polecane oferty