XOXO WiFi - sposób na Internet w podróży

PoradnikiKatarzyna Włodarczyk06.04.2022

Jesteś za granicą, prowadzisz rozmowę online z rodziną, przyjaciółmi czy z pracodawcą i nic nie słyszysz, bo Internet "tnie". Znasz to? Albo masz do zrobienia ważny przelew online, który musi być terminowo wykonany, a Internet odmawia posłuszeństwa. Mamy na to rozwiązanie - XOXO WiFi! Poznaj nowe rozwiązania w podróży!

Internet w podróży. XOXO WiFi to dobre rozwiązanie!
Internet w podróży. XOXO WiFi to dobre rozwiązanie!
Fot: Chumakov Oleg

Co to jest XOXO WiFi

To najprostszy sposób na Internet podczas wakacji, z jasnymi warunkami płatności. Wynajmujesz przenośny podręczny router wielkości smartfona, na określoną liczbę dni i cieszysz się dobrą jakością łączności na terytorium ponad 140 krajów. W zestawie dostajesz urządzenie, kabel i ładowarkę z przejściówkami umożliwiającymi podłączenie do gniazdek na całym świecie oraz instrukcję obsługi.  

Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze

Dobrze być niezależnym. Szczególnie na wakacjach. Router XOXO WiFi daje swobodę. Wynajmujesz urządzenie na podróż i płacisz tylko za czas korzystania z niego za granicą. Masz Internet bez roamingu i bez kart SIM. Nie ma skomplikowanych konfiguracji, w kilka sekund łączysz się z najlepszym pod względem zasięgu operatorem lokalnym i korzystasz z sygnału WiFi.

XOXO WiFi bezpieczeństwo i wygoda
XOXO WiFi bezpieczeństwo i wygoda
Fot: wakacje.pl

XOXO WiFi w podróży to wygoda i bezpieczeństwo. Odbiór i zwrot

Router jest mały, mieści się w kieszeni, jest do niego dołączona ładowarka. Bateria wystarcza na ok. 12 godzin. Do jednego sprzętu można podpiąć aż 5 różnych urządzeń wyposażonych w WiFi (np. laptop, tablet, telefon, iPad, konsole do gier i inne).

Urządzenie dostarczane jest w futerale z kopertą zwrotną. Możesz odebrać je od razu bezpośrednio w punkcie lub zostanie dostarczone pod wskazany adres w ciągu 24 godzin kurierem. Po zakończeniu wakacji pakujesz urządzenie do koperty zwrotnej i odsyłasz.

Jaka jest prędkość XOXO WiFi i czy Internet jest nielimitowany?

Tak, jak w przypadku wszystkich tego typy urządzeń, tak i tutaj prędkość zależy od zasięgu sieci, lokalizacji czy warunków atmosferycznych.

XOXO WiFi ma dostęp do ponad 350 operatorów na całym świecie, dlatego zapewnia najlepszą prędkość w danej lokalizacji.

Średnia prędkość transmisji danych: pobieranie – 55,6 Mb/s; prędkość wysyłania – 25 Mb/s. Natomiast, przy najbardziej korzystnych warunkach prędkość transmisji danych to nawet 100Mb/s - 150Mb/s.

XOXO WiFi limit odnawiany codziennie
XOXO WiFi limit odnawiany codziennie
Fot: wakacje.pl

Internet jest nielimitowany. Jednak, jeśli ciągu dnia zużyjesz więcej niż 500MB/1GB/2GB/3GB/5GB (w zależności od wykupionego pakietu), możliwe, że prędkość transmisji ulegnie zmniejszeniu, do poziomu nie niższego niż 512 kb/s, w przypadku danych pobieranych, oraz nie więcej niż 512 kb/s, w przypadku danych wysyłanych.

Ten limit jest odnawiany codziennie każdego dnia o północy GMT+0 (1:00 czasu polskiego).

Mimo tego, jeśli danego dnia przekroczysz limit, nadal odbierasz emaile, korzystasz z komunikatorów oraz przeglądasz strony internetowe.

Elastyczne podejście do rezerwacji XOXO WiFi. Wiemy, że plany się zmieniają

Ponoć najlepszy plan, to żaden plan. Organizacja wakacji, często wiąże się z nieprzewidzianymi sytuacjami. To zrozumiałe. Jeśli nagle musisz zmienić termin lub liczbę dni, nawet w dniu wyjazdu – to żaden problem! Masz możliwość bezkosztowej zmiany rezerwacji na dowolny inny termin w sezonie 2022! Ale to nie wszystko! Jeśli chcesz zwrotu pieniędzy, zostaną one zwrócone na konto w ciągu 14 dni!

Masz możliwość zmiany daty, kierunku lub liczby dni wynajmu nawet w dniu wyjazdu.

XOXO WiFi elastycznie dopasowany do Twoich planów
XOXO WiFi elastycznie dopasowany do Twoich planów
Fot: wakacje.pl

Długa podróż? Tylko ze sprawnym Internetem

Planujesz daleki wyjazd z międzylądowaniami lub będziesz przejeżdżać przez kilka krajów? Warto się dobrze przygotować. Nawigacja w drodze musi działać bezbłędnie, a podczas lotu samolotem, czasem szybko trzeba odebrać email.

Niestety na terminalach lotniczych ogólnie dostępny Internet jest bardzo wolny albo zacina tak, jakby go nie było. Podobnie podczas przejazdu drogą lądową przez różne państwa.

Najprostszym rozwiązaniem jest XOXO WiFi. W ramach wykupionej usługi, masz bezpłatny Internet w krajach dojazdu w Europie i na całym świecie. Internet jest wliczony w koszt całej usługi.

Przykład 1: Masz międzylądowanie w Dubaju. Możesz swobodnie korzystać z XOXO WiFi. Nie ponosisz za to dodatkowych kosztów.

Przykład 2: Jedziesz do Chorwacji. Potrzebujesz sprawny Internet do nawigacji. Nie ma problemu! Internet w krajach dojazdu jest GRATIS.

XOXO WiFi to Twoja spokojna podróż

  • Internet niemal we wszystkich krajach na świecie,
  • możliwość podłączenia nawet 5 urządzeń (telefon, tablet, laptop itp.),
  • bardzo wydajny, przenośny, bateria wystarcza na ok. 12 godzin,
  • nie trzeba się nigdzie logować ani zakładać dodatkowych kont,
  • kontrola nad połączeniem dająca ochronę i anonimowość bez roamingu i karty SIM,
  • nie trzeba szukać lokalnych operatorów sieci komórkowych,
  • adapter do gniazdek na całym świecie,
  • bezpłatny Internet w czasie międzylądowań.


Internet na wakacje
Internet na wakacje
Fot: Evengy Atamanenko

Po co mi to? Czyli jakie są inne sposoby na Internet w podróży zagranicznej

1. Roaming. Działa tylko na terytorium Unii Europejskiej. Dobre rozwiązanie, o ile ze spokojem znosisz nieprzewidziane koszty. Niestety w praktyce często zdarza się, że po powrocie z wakacji, rachunek telefoniczny jest przykrą niespodzianką.

2. Kupowanie lokalnej karty sim. Polecamy to rozwiązanie, jeśli masz więcej czasu. Szczególnie na wypełnianie formularzy i biurokrację.

W pierwszej kolejności sprawdzasz, jakie są dostępne sieci komórkowe, wybierasz najlepszą ofertę i kupujesz lokalną karty sim.

I tu pojawiają się schody – w niektórych państwach trzeba spełnić szereg warunków, wypełnić dużo formularzy, złożyć wniosek ze zdjęciami i czekać na jego rozpatrzenie (czasem tydzień lub dłużej). Czy to na pewno dobry sposób na spędzenie wakacji 😉?

3. Korzystanie z WiFi w miejscach publicznych, np. hotelach, kawiarniach, restauracjach, centrach handlowych, lotniskach, dworcach.

Plusem jest to, że korzystamy wówczas z Internetu zupełnie za darmo.

Minusy:

  • robienie przelewów, wysyłanie ważnych wiadomości z załącznikami w ten sposób nie jest bezpieczne, gdyż często hakerzy używają fałszywych hotspotów WiFi w celu kradzieży danych czy środków pieniężnych;
  • niektóre popularne sieci restauracji (np. McDonald, KFC) oferują bardzo powolny Internet, najczęściej limitowany godzinowo, a żeby się połączyć trzeba zalogować się przez ich stronę.

4. Korzystanie z WiFi znajomych. No można. Można też przychodzić robić u nich swoje pranie, brać prysznic 😉. Ale czy na pewno tego chcemy?

To gdzie planujesz kolejną podróż? Turcja, Egipt, a może Grecja ?

Katarzyna Włodarczyk
Katarzyna Włodarczyk
Z pisaniem związana od 2007 roku, kiedy to podczas swojej pierwszej samotnej kilkumiesięcznej podróży do Indii zaczęła prowadzić bloga tematycznego i kanały w mediach społecznościowych. Pasja do podróżowania zaowocowała ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu turystyki oraz marketingu. W pracy i w życiu codziennym najbardziej ceni możliwość kontaktu z ludźmi i ciągły rozwój. W Wakacje.pl, jako specjalistka ds. content marketingu, odpowiada za treści o tematyce turystycznej.

Polecane oferty