Zasady wjazdu do Bułgarii

AktualnościAgata Biernat22.04.2022

Jakie zasady panują przy wjeździe do Bułgarii? Dowiedz się najważniejszych informacji, jeśli planujsz urlop w tym kraju.

Nowe zasady wjazdu do Bułgarii - wystarczy test antygenowy
Jakie są zasady wjazdu do Bułgarii?

Jakie są zasady wjazdu do Bułgarii?

Już teraz wybierając się na wakacje do Bułgarii, możemy przekroczyć granicę tego kraju bez obowiązku okazania podczas kontroli Unijnego Certyfikatu Covid. By wjechać do Bułgarii, nie potrzebujemy też negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Co więcej, nie ma obowiązku wypełniania formularza lokalizacyjnego. Oznacza to, że obecnie możemy już podróżować do Bułgarii na takich samych zasadach jak przed pandemią koronawirusa.

Zasady wjazdu do Bułgarii – potrzebne dokumenty 

Granicę Bułgarii możemy przekroczyć po przedstawieniu ważnego paszportu lub dowodu osobistego. UWAGA! Aplikacja mObywatel NIE jest dowodem osobistym. Nie można na jej podstawie wjechać do Bułgarii.

Przypominamy też, że okazanie podczas kontroli dokumentu tożsamości dotyczy wszystkich podróżnych, niezależnie od wieku. Jeśli więc planujemy wakacje w Bułgarii z dziećmi, zadbajmy, by do czasu wyjazdu miały ważne dokumenty: dowód osobisty lub paszport.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z COVID-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.