Zasady wjazdu do Czarnogóry

AktualnościAgata Biernat24.03.2022

Wybierasz się na urlop do Czarnogóry i zastanawiasz się, jakie dokumenty są niezbędne, by przekroczyć granice tego kraju? Poznaj aktualne zasady wjazdu i zaplanuj wymarzone wakacje.

Wakacje w Czarnogórze - zmieniły się zasady wjazdu
Polscy turyści coraz chętniej wyjeżdżają do Czarnogóry

Jakie są aktualne zasady wjazdu do Czarnogóry?

Od 21 marca 2022 roku wjazd na teren Czarnogóry jest możliwy bez żadnych, obowiązujących do tej pory, obostrzeń wynikających z pandemii. Tym samym zniesiono obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych, testów na obecność koronawirusa, okazywania certyfikatów itp.

Dowód osobisty lub paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące do przodu licząc od daty planowanego wyjazdu do Czarnogóry. Należy bezwzględnie przestrzegać tej zasady w celu uniknięcia problemów podczas odprawy w Polsce lub kontroli granicznej na terytorium Czarnogóry. Pobyt powyżej 90 dni wymaga uzyskania wizy. Obywatelom RP wydaje je Ambasada Czarnogóry w Warszawie.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.