Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu do Czarnogóry

AktualnościAgata Biernat24.03.2022

Wybierasz się na urlop do Czarnogóry i zastanawiasz się, jakie dokumenty są niezbędne, by przekroczyć granice tego kraju? Poznaj aktualne zasady wjazdu i zaplanuj wymarzone wakacje.

Wakacje w Czarnogórze - zmieniły się zasady wjazdu
Polscy turyści coraz chętniej wyjeżdżają do Czarnogóry

AKTUALIZACJA 21.03.2022

Jakie są aktualne zasady wjazdu do Czarnogóry?

Od 21 marca 2022 roku wjazd na teren Czarnogóry jest możliwy bez żadnych, obowiązujących do tej pory, obostrzeń wynikających z pandemii. Tym samym zniesiono obowiązek kwarantanny dla przyjezdnych, testów na obecność koronawirusa, okazywania certyfikatów itp.

Bezpieczne wakacje - obostrzenia w Czarnogórze

Władze Czarnogóry apelują o przestrzeganie zasad bez dystansu oraz noszenie maseczek, szczególnie w przestrzeniach publicznych zamkniętych, gdzie niemożliwe jest zachowanie bezpiecznej odległości (2 metry) między osobami.

Wejście do galerii handlowych, restauracji, hoteli, obiektów usługowych powyżej 1000 m2 oraz obiektów prowadzących handel towarami nieżywnościowymi powyżej 1000 m2 jest możliwe wyłącznie da osób, które posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko COVID-19, certyfikat ozdrowieńca lub aktualny negatywny test na obecność koronawirusa.

Godziny otwarcia wszystkich lokali gastronomicznych są ograniczone do godz. 22.00, z zakazem muzyki na żywo.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty