Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu do Hiszpanii

AktualnościAgata Biernat04.06.2022

Władze Hiszpanii luzują kolejne obostrzenia. Koniec z testami i certyfikatami! Wybierasz się do tego kraju? Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed podróżą.

Wakacje w Hiszpanii. Jakie są zasady wjazdu?
Jakie są zasady wjazdu do Hiszpanii?

AKTUALIZACJA 6.06.2022 r.

Kolejny kraj luzuje obostrzenia w związku z ustępującą pandemią koronawirusa.

Lecąc na wakacje do Hiszpanii, już nie musisz okazywać certyfikatu covidowego, nie trzeba też robić żadnych testów na COVID-19.

Bezpieczne wakacje - obostrzenia w Hiszpanii

W Hiszpanii obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej w ośrodkach ochrony zdrowia, szpitalach, aptekach, ośrodkach opieki, a także w środkach transportu lotniczego, morskiego, autobusowego i kolejowego oraz w taksówkach.

Z konieczności zasłaniania ust i nosa w tych miejscach są zwolnione dzieci do 6. roku życia, osoby posiadające schorzenia układu oddechowego, z niepełnosprawnością i mające trudności w samodzielnym odkrywaniu lub zakrywaniu ust i nosa.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty