Zasady wjazdu do Izraela - od 21 maja koniec obostrzeń związanych z COVID-19

AzjaAgata Biernat21.05.2022

Granice Izraela znów są otwarte dla cudzoziemców. Kto może wjechać do tego kraju i na jakich zasadach? Sprawdź, jeśli planujesz podróż na Bliski Wschód.

Jakie są zasady wjazdu do Izraela?
Jakie są zasady wjazdu do Izraela?

AKTUALIZACJA 21.05.2022 r.

Od 21 maja 2022 r. Izrael znosi wszystkie obostrzenia związane z pandemią COVID - 19

Co to oznacza dla podróżnych?

Od 21 maja 2022 r.:

  • zwiedzanie kraju będzie możliwe bez okazywania dowodu szczepienia, wyzdrowienia lub negatywnego wyniku testu;
  • zostanie wymóg okazywania negatywnego testu PCR lub testu antygenowego przed wejściem na pokład samolotów lecących do Izraela;
  • to samo złagodzenie przepisów dotyczyć będzie podróżnych wjeżdżających do Izraela drogą lądową i morską;


UWAGA! Władze Izraela obecnie wymagają ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego zachorowanie na covid - 19.

Bezpieczne wakacje - zasady obowiązujące w Izraelu

W Izraelu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej zamkniętej. Maseczkę trzeba nałożyć m.in. w sklepach, środkach transportu zbiorowego czy w urzędach. Przy wejściu do restauracji i muzeów konieczne jest okazanie certyfikatu szczepienia lub dokumentu potwierdzającego status ozdrowieńca.

Na terenie całego kraju w dalszym ciągu obowiązuje też nakaz zachowania szczególnej dbałości o higienę i zachowania co najmniej 2-metrowego dystansu fizycznego od innych osób.

Zasady powrotu do Polski

AKTUALIZACJA 28.03.2022r.

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty