Zasady wjazdu do Izraela - najważniejsze informacje

AktualnościAgata Biernat21.05.2022

Granice Izraela znów są otwarte dla cudzoziemców. Kto może wjechać do tego kraju i na jakich zasadach? Sprawdź, jeśli planujesz podróż na Bliski Wschód.

Jakie są zasady wjazdu do Izraela?
Jakie są zasady wjazdu do Izraela?

Od 21 maja 2022 r. Izrael znosi wszystkie obostrzenia związane z pandemią COVID - 19

Twój paszport (lub paszport tymczasowy) musi być ważny co najmniej 6 miesięcy po dacie planowanego wyjazdu z Izraela. Co do zasady wjazd obywateli polskich do Izraela na okres do 90 dni jest możliwy bez wizy.

Gdy przekraczasz granicę izraelską, służby graniczne przeprowadzają rozmowę na temat celu i charakteru podróży oraz zawartości bagażu. Powinieneś liczyć się ze stosunkowo dociekliwymi pytaniami.

Przed planowaną podróżą zawsze zapoznaj się aktualnymi przepisami dla podróżujących.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.