Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu do Meksyku

AktualnościMaciej Mazurek28.03.2022

Bajeczne plaże Meksyku czekają na turystów z całego świata! Poznaj aktualne przepisy wyjazdowe wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa i ważne informacje dla osób podróżujących do tego kraju.

Jakie są zasady wjazdu do Meksyku?
Jednym z najpopularniejszych regionów w Meksyku jest półwysep Jukatan

Meksyk to kierunek, który największą popularnością cieszy się w okresie zimowym. To właśnie wtedy wysokie temperatury i luksusowe kurorty przyciągają największą liczbę turystów z Polski. W końcu kto w środku zimy nie tęskni za ciepłem i plażą? Urlop w Meksyku to idealny wybór dla tych, którzy w okresie od grudnia do marca chcą uciec przed chłodem i skosztować wakacji w pełnym tego słowa znaczeniu.

Z tego artykułu dowiesz się, o czym należy pamiętać przed podróżą do Meksyku.

AKTUALIZACJA 11.02.2022

Jakie są zasady wjazdu do Meksyku?

Władze Meksyku nie wymagają testów od przyjezdnych. To oznacza, że zarówno osoby niezaszczepione, jak i zaszczepione przeciw Covid-19 nie muszą wykonywać badania przed wyjazdem.

Po przylocie na lotnisku każdy podróżny jest poddawany pomiarowi temperatury. W przypadku, kiedy u badanej osoby zostanie stwierdzona gorączka, miejscowe służby mogą nałożyć kwarantannę. Osoby skierowane na kwarantannę mogą ją odbyć w hotelu zameldowania. Koszty wydłużonego pobytu w tym przypadku zazwyczaj pokrywa osoba podróżująca, chociaż niektóre hotele oferują gościom odbywającym kwarantannę darmowy pobyt do 14 dni.

AKTUALIZACJA 7.03.2022

Obowiązek wypełnienia deklaracji zdrowia przestanie obowiązywać

Wszyscy Polacy lecący do Meksyku (niezależnie od wieku) muszą posiadać ważny paszport. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca, żeby dokument był ważny jeszcze przez 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy meksykańskiej.

Dużym plusem jest to, że w przypadku podróży turystycznych nieprzekraczających 180 dni wizy nie są wymagane.

UWAGA! Od 15 marca 2022 roku Meksyk znosi obowiązek WYPEŁNIENIA DEKLARACJI ZDROWIA.

Bezpieczne wakacje - zasady obowiązujące w Meksyku

W całym kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i komunikacji miejskiej. Większość sklepów i usług pozostaje otwarta, ale funkcjonują one zgodnie z przyjętymi wytycznymi sanitarnymi - przy wejściu niezbędna może okazać się dezynfekcja rąk i obuwia, czy np. pomiar temperatury.

Atrakcje turystyczne są w większości czynne – ich godziny otwarcia mogą jednak ulegać zmianom.

Co zwiedzić podczas pobytu w Meksyku?

Wizytę w tak dalekim kraju z pewnością warto wykorzystać na poznawanie miejscowej kultury. Umożliwiają to różnego rodzaju wycieczki fakultatywne. Rejs katamaranem po Morzu Karaibskim, zwiedzanie miasta Majów, czy np. kurs gotowania kuchni meksykańskiej, której fanów można znaleźć na całym świecie, to tylko niektóre z rozrywek, które czekają na turystów planujących wakacje w Meksyku.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Maciej Mazurek
Maciej Mazurek
Swoją przygodę w Wakacje.pl zaczął w lutym 2020 roku od Działu Obsługi Posprzedażowej. Aktualnie pracuje jako Specjalista ds. mediów społecznościowych w Departamencie Marketingu. Na co dzień studiuje dziennikarstwo i medioznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie marzy o jakieś naprawdę dalekiej podróży, np. do Nowej Zelandii lub do Argentyny. Najlepiej czuje się w miejscach, gdzie widzi palmy za oknem.

Polecane oferty