Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu do Portugalii

AktualnościAgata Biernat11.07.2022

Wybierasz się do Portugalii kontynentalnej lub na Maderę? Zanim polecisz na wakacje marzeń, sprawdź aktualne warunki wjazdu i zasady bezpieczeństwa wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa.

Do Portugali wjedziemy na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego
Granice Portugalii są otwarte dla turystów. Jednym z najpopularniejszych miast jest Lizbona

AKTUALIZACJA 8.07.2022

1 lipca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie, które znosi obowiązujące dotychczas restrykcje związane z wjazdem na terytorium Portugalii kontynentalnej. Oznacza to, że turyści przyjeżdżający do Portugalii kontynentalnej nie muszą okazywać certyfikatu poświadczającego przyjęcie szczepionki, przebycie SARS-CoV-2 lub negatywny wynik testu. Zasada ta obowiązuje osoby przybywające do tego kraju drogą lotniczą, morską i lądową.

Na terenie Portugalii kontynentalnej co prawda nie ma obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych, ale te wciąż obowiązują w środkach transportu zbiorowego, np. samolocie (dotyczy to również dzieci od 10. roku życia), w komunikacji miejskiej, pociągach, autobusach dalekobieżnych i taksówkach. Maseczki należy też nosić w placówkach służby zdrowia.

Jeśli chodzi o autonomiczne regiony Portugalii, Madera nie ma obecnie żadnych restrykcji dotyczących wjazdu, obowiązują natomiast obostrzenia dotyczące zakrywania nosa i ust.

Wszystkie osoby powyżej 6. roku życia są zobowiązane do noszenia maseczek w transporcie publicznym, w tym w taksówkach i na pokładzie samolotu, na lotniskach, terminalach morskich, na dworcach oraz w placówkach służby zdrowia i aptekach.

W Regionie Autonomicznym Azorów nie obowiązują żadne restrykcje przy wjeździe.

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty