Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu na Wyspy Zielonego Przylądka

AfrykaMaciej Mazurek26.09.2022

Planujesz wybrać się na jedną z Wysp Zielonego Przylądka? Doskonałe informacje. Na WZP całkowicie zniesiono obostrzenia covidowe!

Wyspy Zielonego Przylądka - jakie są zasady wjazdu?
Jakie zasady obowiązują podróżnych lecących do Republiki Zielonego Przylądka?

AKTUALIZACJA 27.09.2022

Władze Wysp Zielonego Przylądka całkowicie zniosły wszelkie obostrzenia covidowe. To znaczy, że do tego państwa wjedziemy już bez żadnych ograniczeń!

Do 27 września 2022

Do tej pory osoby chcące spędzić wakacje w Republice Zielonego Przylądka były uważane za w pełni zaszczepione tylko wtedy, gdy otrzymały trzecią dawkę oprócz podstawowej szczepienia. Ta zasada dotyczyła podróżnych międzynarodowych przylatujących drogą lotniczą, morską i między wyspami.

Przed podróżą należało okazać:

  • zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień przeciwko Covid-19 (od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki musi minąć co najmniej 14 dni) LUB
  • zaświadczenie o przebyciu Covid-19 (nie może być starsze niż 90 dni) LUB

negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Akceptowane są dwa rodzaje testów: RT-PCR oraz antygenowy. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski. Należy go również okazać w trakcie meldunku w hotelowej recepcji. Testy PCR muszą zostać wykonane najwcześniej na 72 godziny przed wylotem, antygenowe wystarczy zrobić na 48 h przed podróżą.

O jakich dokumentach należy pamiętać przed wylotem?

Przypominamy, że Polacy jako obywatele Unii Europejskiej są zwolnieni z obowiązku wizowego. Wymagane jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego opuszczenia Wysp Zielonego Przylądka.

Co zwiedzić na Wyspach Zielonego Przylądka?

Wyspy Zielonego Przylądka przyciągają nie tylko bajecznymi plażami i gorącym klimatem, ale wieloma atrakcjami, które z pewnością umilą Wam wakacje. Po pierwsze, to idealne miejsce dla fanów kitesurfingu. Co powiecie na lekcje tego sportu z samym mistrzem świata? Ze sportów wodnych polecamy jeszcze snorkeling połączony z podziwianiem rafy koralowej i wraków statków na dnie oceanu.

Dla szukających chwili wytchnienia też się coś znajdzie – trzygodzinny rejs katamaranem wzdłuż wybrzeża Santa Maria to zapewnienie błogiego wypoczynku w malowniczej scenerii.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Maciej Mazurek
Maciej Mazurek
Swoją przygodę w Wakacje.pl zaczął w lutym 2020 roku od Działu Obsługi Posprzedażowej. Aktualnie pracuje jako Specjalista ds. mediów społecznościowych w Departamencie Marketingu. Na co dzień studiuje dziennikarstwo i medioznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Prywatnie marzy o jakieś naprawdę dalekiej podróży, np. do Nowej Zelandii lub do Argentyny. Najlepiej czuje się w miejscach, gdzie widzi palmy za oknem.

Polecane oferty