Zasady wjazdu do Włoch

AktualnościAgata Biernat31.05.2022

Wybierasz się do Włoch? Sprawdź aktualne przepisy wjazdu do tego kraju i ciesz się wymarzonymi wakacjami.

Wakacje we Włoszech. Jakie są zasady wjazdu
Jakie są zasady wjazdu do Włoch?

Nowe zasady wjazdu do Włoch

Od 1 czerwca 2022 r. do Włoch wjedziemy bez żadnych ograniczeń związanych z COVID - 19. Nie musimy już przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia (tzw. Green Pass) ani negatywnego wyniku testu. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego. Zatem planowanie wakacji we Włoszech - czas start 😊. Obywatele Polski mogą podróżować z ważnym paszportem lub dowodem osobistym.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mając na względzie bezpieczeństwo turystów, wszystkie loty organizowane są bezpiecznymi, alternatywnymi trasami. W związku z powyższym, samoloty nie przelatują nad terytorium Ukrainy.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.