Koronawirus a wakacje - zasady wjazdu do Włoch

AktualnościAgata Biernat31.05.2022

Włochy w odpowiedzi na poprawę pandemiczną na świecie luzują kolejne obostrzenia. Wybierasz się do tego kraju? Od 1 czerwca 2022 r. przestają obowiązywać obostrzenia w związku z wygaszaniem pandemii.

Wakacje we Włoszech. Jakie są zasady wjazdu
Jakie są zasady wjazdu do Włoch?

AKTUALIZACJA 1.06.2022 r.

Na bieżąco aktualizujemy zasady dotyczące podróżowania.

Nowe zasady wjazdu do Włoch

Od 1 czerwca 2022 r. do Włoch wjedziemy bez żadnych ograniczeń związanych z COVID - 19. Nie musimy już przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia (tzw. Green Pass) ani negatywnego wyniku testu. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego. Zatem planowanie wakacji do Włoch - czas start 😊.

Włochy luzują kolejne obostrzenia covidowe

1 maja zniesiono m.in. wymóg okazywania przepustki covidowej, tzw. Green Pass, która uprawniała do korzystania z wybranych obiektów, jak lokale gastronomiczne, siłownie, nocne kluby czy centra konferencyjne.

Kolejny kraj zdejmuje maseczki

Zdjęto też obowiązek noszenia maseczek w większości publicznych pomieszczeń zamkniętych typu sklepy, banki, poczty.

Jednak nadal zaleca się zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych. Wyjątek od tej reguły stanowią środki transportu publicznego: krótko- i długodystansowego, także teatry, kina, w których obowiązek noszenia maseczek ma obowiązywać do 15 czerwca, oraz szkoły, w których maseczki będą noszone do końca roku szkolnego.

Noszenie maseczek jest też obowiązkowe podczas imprez odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, w centrach handlowych, jeśli panuje tam tłok, oraz w placówkach medycznych.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mając na względzie bezpieczeństwo turystów, wszystkie loty organizowane są bezpiecznymi, alternatywnymi trasami. W związku z powyższym, samoloty nie przelatują nad terytorium Ukrainy.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty