Zasady wjazdu na Malediwy

AktualnościAgata Biernat17.10.2022

Biura podróży zapraszają na rajskie Malediwy! Loty z Polski odbywają się regularnie, więc już teraz możesz zaplanować wymarzony urlop. Wcześniej sprawdź jednak aktualne warunki wjazdu na Malediwy.

Wakacje na Malediwach - jakie są zasady wjazdu?
Na malediwskich atolach można spędzić niezapomniany urlop

Malediwy są wymarzonym kierunkiem na niezapomniany urlop, z dala od zgiełku miasta i codziennych spraw. Zdaniem wielu, to właśnie na tych koralowych atolach znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie – z białym, miękkim piaskiem, otoczeniem lazurowej laguny i zanurzonymi w wodzie domkami na palach, w których można się zrelaksować i codziennie obserwować fenomenalne wschody i zachody słońca.

Jakie są aktualne zasady wjazdu na Malediwy i o czym warto pamiętać przed podróżą? Zbieramy najważniejsze informacje.

Jakie są zasady wjazdu na Malediwy?

Władze Malediwów zniosły obowiązek wykonywania testów PCR dla wszystkich turystów. Teraz przed wylotem na te rajskie wyspy nie musisz się już poddawać badaniom na koronawirusa ani okazywać Unijnego Certyfikatu Covid.

O tych dokumentach pamiętaj przed podróżą

Każda osoba – również dzieci – musi posiadać paszport ważny co najmniej miesiąc od daty planowanego opuszczenia Malediwów. Dokument należy okazać m.in. podczas kontroli na lotnisku w Male, by uzyskać bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd i pobyt na terytorium Malediwów do 30 dni.

Ponadto, by uzyskać wizę turystyczną, możesz zostać również poproszony/a o przedstawienie biletu powrotnego czy rezerwacji hotelu.

WAŻNE! Przed podróżą pamiętaj o wypełnieniu elektronicznego formularza dostępnego na stronie: https://imuga.immigration.gov.mv/ Należy to zrobić dwukrotnie: przed wylotem na Malediwy i przed lotem powrotnym do Polski.

UWAGA! Kod QR generowany po wypełnieniu formularza jest ważny przez 96 godzin - deklarację należy więc wypełnić w ciągu 96 godzin przed planowanym lądowaniem na lotnisku docelowym.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.