Zasady wjazdu na Maltę

AktualnościAgata Biernat25.07.2022

Mimo że jej powierzchnia jest mniejsza od Warszawy, pod względem turystycznym to prawdziwa perełka, z roku na rok przyciągająca rzesze zwiedzających z całego świata. Granice Malty są otwarte dla podróżnych z Polski. Jeśli planujesz wypoczynek w tym kraju, koniecznie sprawdź aktualne warunki wjazdu.

Wakacje 2021 na Malcie - jakie są zasady wjazdu?
Jakie są zasady wjazdu na Maltę?

Wybierając się na wakacje na Malcie nie potrzebujemy już paszportu covidowego, jak również nie potrzeba wykonywać żadnych testów na obecność COVID - 19 ani przechodzić kwarantanny.

Podobnie jak w przypadku wielu innych państw, w związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej na świecie, wybierający się na wakacje na Maltę od 2 maja 2022 r. nie muszą już wypełniać formularza przy przekraczaniu granicy Malty.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.