Ogłoszenie Ogłoszenie Module
Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.
Gdzie jechać na wakacje w maju? Tytuł strony Module
Przenieś Usuń Przerwany

Zobacz także Zobacz także Module
Przerwany

Porównaj oferty biur podróży na wakacje i wczasy Na-kazdy-temat-ii, wybierz ekskluzywny pakiet z wszystkim w cenie all inclusive. Atrakcyjne i tanie oferty wyjazdów last minute. Zanim wybierzesz się na wakacje przeczytaj opinie o apartamentach i hotelach.Zobacz oferty na lato 2014 firstminute do 35% taniej.
X
Szczegóły rozmowy Module
Przerwany
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Gdzie jechać na wakacje w maju?

Może ktoś mi poradzi do jakiego kraju europejskiego jechać/lecieć w maju, tak aby można było pozwiedzać i poopalać się.Kraje arabskie odpadają, bo już tam byłam wielokrotnie.Zaznaczam, że będę podróżować z 4letnią córeczką (i mężem), więc nie chce lecieć nigdzie daleko. Myśleliśmy o Grecji, ale w jednym biurze podróży powiedzieli mi, że pierwsze wyloty do Grecji są pod koniec maja, a my chcemy lecieć na początku miesiąca.Zastanawiałam się też nad Wyspami Kanaryjskimi (Teneryfa lub Gran Canaria), południem Hiszpanii i Sycylią, ale nie wiem czy w maju jest tam wystarczająco ciepło na kąpiele w morzu czy basenie.Doradzcie mi cos proszę.

Byłam na majówce 27. Kwiecień na Gran canari 2 lata temu było bardzo ciepło i slonecznie w zeszłym roku na majówce na fuercie trochę chłodnej 20-23 ale slonecznie. Także polecam .w tym roku rodos w maju .nie wiem kto taki mądry ci powiedział ze w kwietniu nie ma wylotow..?? Ja lecę z tui i widziałam wcześniejsze terminy i to właśnie w kwietniu z dobrymi cenami .

Komentarz

Dzięki za informacje.Apropos wylotów w kwietniu do Grecji.W sumie to nie napisałam, że chodziło mi o wylot z Katowic, bo wiem ,że z Warszawy jest dużo np.z rainbowtours.
      Może ktoś jeszcze chciałby się podzielić info na powyższy temat.

Komentarz

W tym roku jedziemy na Wielkanoc w Polskę, prawdopodobnie to - fastdeal.pl/oferta-zakupy-grupowe/poznan/wielkanoc-swieta-osrodek-wypoczynkowy-zielona-polana-dubiecko-pelne-wyzywienie-bieszczady-gory/9147/82a5c51/s Obserwuję grupówki - dużo ofert się pojawia. W tym wypadku nie biorą nic za dziecko. Za granicę dopiero w sezonie, nawet Egipt jeszcze nie ma dobrej pogody.

Komentarz

początkiem maja w egipcie nie ma dobrej pogody?

Komentarz

mozesz leciec na Kanary na jakas grecka wyspe albo na madere ewentualnie sardynie albo sycylje wszedzie sa juz o tej porze fajne temperatury

Komentarz

hej ja lece 3 maja na krete z katowic.jest to chyba pierwszy lot i lece z wezyrem.miejsca napewno jeszcze sa bo ceny nie sa niskie.radze zmienic biuro skoro powiedzieli ci ze w tych terminach nie ma wylotow z katowic pozdrawiam

Komentarz

My byliśmy na początku kwietnia na Fuerteventurze (3lata temu), było ciepło (ok. 24 stopni), ale na plaży duzy wiatr (przez co i temp. odczuwalna była nizsza). No i ocean zimny! Byliśmy wtedy z rocznym dzieckiem. Wypożyczyliśmy samochód na 1 dzień, pojeździliśmy po wyspie (dalej od wybrzeża było znacznie cieplej).

Kilka lat temu byłam na Costa del Sol, na początku maja, i było ok. 30 stopni i mega ostre słońce (po 10 dniach byłam opalona tak jak po 3 tyg. na Dominikanie). Morze w maju niestety chłodne.

Komentarz

Chyba najbardziej wiarygodna i pomocna jest wypowiedź Katariny. Jeśli planujesz wyjazd z dzieckiem to niestety, Europa odpada. Maj to świetny okres na zwiedzanie. Plaże jednak sa jeszcze puste.
                  Nie bez powodu Grecy i Włosi zapraszają dopiero pod koniec maja.Zdecydowanie za chłodno na kąpiele.
                  Pod tym linkiem znajdziesz album zdjęć z wycieczki na Sycylię w pierwszej połowie maja. Zerknij na stroje ludzi na zdjęciach https://picasaweb.google.com/108652889321057308996/SzlakiemPomaranczyWOchyISycylia#
                  Tu masz aktualne temperatury wody w rejonach do których sie wybierasz
                  http://www.meteoprog.pl/pl/water/WestMediterranean/
                  a tu temperatury z maja 2012 na kanarkach
                  http://www.club-mistral.com/en/destinations/weather/7/?From_Day=01&To_Day=15&To_Month=05&To_Year=2012&submit=search
                  Na początku maja możesz liczyć max. na 18-20 st.C (woda). i to w najcieplejszych rejonach Morza Śródziemnego. Biorąc pod uwagę przedłużającą się zimę w tym roku, takie temperatury mogą być marzeniem.
                  dla porównania tabela z ub r. z Marsa Alam
                  http://www.club-mistral.com/en/destinations/weather/23/?From_Day=01&To_Day=15&To_Month=05&To_Year=2012&submit=search
                  Biorąc pod uwagę statystyki największe szanse masz na Cyprze lub Kanarach.
                  Jednak i tam temperatury wody nie zachęcą do kapieli
                  Sugeruję jednak Marsa Alam.

Komentarz

Grecja w maju jest jak najbardziej ok,jesli nie znajdziesz oferty w biurze podrozy to zawsze mozesz leciec ryanairem na Krete na wlasna reke,a hotel z wyzywieniem wykupic na bookingu.

Komentarz

Ja w maju byłam na Malcie było bardzo ciepło choć w niektóre dni wietrznie, w tym roku wybieram się na Kretę i Cypr i jestem nastawiona na ciepełko moi znajomi byli rok temu pod koniec kwietnia na Krecie i się opalali i kąpali, słonko cały czas. Zresztą najlepszą specjalistką w temacie pogody w Grecji jest Katerina-D

Komentarz

byłam w weekend majowy na Cyprze i na Krecie. na Cyprze było dużo cieplej, można się było opalać a nawet kąpać w morzu, woda nie była jeszcze ciepła ale dla nas, zaprawionych nad Bałtykiem do przyjęcia, pogoda super ok. 25 st., chodziłam letnio ubrana. Natomiast na Krecie było słonecznie ale wietrznie, raczej super pogoda na zwiedzanie z plazowaniem trochę gorzej. W tym roku jadę do Turcji i mam nadzieję, że będzie podobnie jak na Cyprze.

Komentarz

Byłam w 2011 w turcji w weekend majowy w Marmaris i pogoda była kiepska. Padało i o opalaniu czy kąpaniu nie było mowy, ale znajomi byli w tym czasie koło Alanii i mieli super pogodę.Jeśli turcja to okolice Alani polecam.

Komentarz

Monia98,
                            nie przejmuj się tak bardzo tym, co wypisują Ci tu niektórzy! Maj na południu Europy to przepiękna pora na spokojny, rodzinny wyjazd.

bilbao, troche Cie tu postraszył, ze zimno, że pusto, że coś tam..., ale naprawdę, od wielu lat wyjeżdżam nad m. śródziemne właśnie w maju, bo to mój ukochany miesiąc w roku ze wzgledu na soczysta zieleń!; w żadnym innym miesiącu oku nie zobaczysz na południu Europy tak soczyscie zielonej trawy, ani tyle kwiecia), w wakacje i we wrzesniu jest juz wręcz żółto od wypalonej słońcem roślinności .
                            Co do temperatur- to jest bardzo przyjemnie ciepło. Ja nie toleruje upałó, dlatego maj to dla mnie super okres na wyjazd; wiadomo że wiosną ranki i wieczory są rześkie, ale nie oznacza to że chodzę wtedy w płaszczu i nausznikach!);
                            niektórzy kochają smażalnię na słońcu w pełni sezonu i to jest dla nich dopiero ciepło, mnie wystarcza tak do 28C w zupełności, a tak często bywa w maju.

Czasami popada tez ciepły desczyk, ale to nie znaczy, że leje całe dnie! popada z godzinke, a potem wychodzi słonko? i czy to jest dla kogoś problem?
                            Co do ubrań lokalesów (np. na południu Włoch w maju) , to się przejmuj zupełnie tym, ze gdzies tam na jakims zdjęciu widać kogoś w swetrze czy polarze!; z reguły jest tak, że lokalesom jest znacznie zimniej niż nam, szczególnie osobom starszym;
                            ja dopiero co wróciłam z Gran Canarii; gdzie było naprawdę bardzo, bardzo ciepło ( aż za ciepło) a widziałam w Las Palmas, osoby w zimowych butach, grubych swetrach i wełnianych kołnierzach, mimo, że było ok 28C a w słońcu dużo ponad 30C!
                            (Ciekawe kto by ktos powiedzial o pogodzie widzac fotke z takim gosciem w tle?)

Co do temp. wody: w maju woda we wszystkich morzach oblewających Europę jest moim zdaniem zimna!, ale napisałaś że chodzi Ci o pozwiedzanie i poopalanie się, a nie o kąpiele morskie!

Woda nie zdążyła sie jeszcze nagrzać, bo wiadomo, że najcieplejsza bedzie pod koniec sierpnia i we wrzesniu, chociaż w styczniu czy w lutym temp. np. Atlantyku jest i tak wyzsza niz sierpniowy Bałtyk, więc to zależy od naszych u[podobań

To że plaże w maju są jeszcze puste, jak ktoś tu wcześniej napisał, to jest moim zdaniem właśnie największy plus! ale jak widać, co dla jednego jest zaletą dla drugiego może być wadą

Dla mnie puste, bezludne plaże , mało turystów na szlakach i miasteczka pozbawione tłumów- to jest zawsze ogromną zaletą!

jeszcze w kwestii wiatrów: one są i wieją wiosną w wielu miejscach, co nie oznacza, że jest to lodowaty wiatr polarny, który urywa głowę!
                            Wiatry wieją wiosną szczególnie na wyspach kanaryjskich (Lanzarote i Fuerta), wieją na Krecie, Rodosie, Majorce, w POrtugalii, itd, potrafi tez wiać ostro w Egipcie, na Cyprze itd....., ale sa to z reguły wiatry ciepłe, i nie całodniowe; wieją naczęściej wieczorami i rano; w południe za to sa zbawienne

Jeśli więc Twój wjazd ma byc raczej spokojnym, rodzinnym wypoczynkiem- to bez obaw wybrałabym maj.
                            Jeśli wolisz gwar, ciasnotę, i upał to poczekaj do wakacji.

PS. jeszcze odnośnie prognoz pogody: tez nie ma co tak patrzeć ślepo w te prognozy, one często są średnią z całego regionu i ze średnich temperatur rano, w południe wieczorem i z nocy;
                            (ostatnio, jak sprawdzałam pogodę przed wyjazdem na Gran Canarię, średnią temp. na cały tydzień miałam wg prognoz 19C! ; a faktycznie było ranki 22-24; południe 32C!!! popołudnia 27, wieczory 25! noce 19-20!; i tak to sie ma do prognozy)

Życzę wspaniałych wojaży w pięknych, zielonych, majowych plenerach!
                            ( i wcale nie sugeruję Ci krajów arabskich!, moim zdaniem jest całe mnóstwo piękniejszych, ciekawszych i znacznie bezpieczniejszych miejsc z bardziej przyjazną europejczykowi pogodą!)

Komentarz

Trwa
                            X