Koronawirus a wakacje. To musisz wiedzieć przed podróżą do Tajlandii

AktualnościMałgorzata Orlikowska09.01.2023

To dobra wiadomość. Tajlandia wycofuje się z obostrzeń covidowych. Jeśli planujesz wyjazd do Tajlandii w najbliższym czasie, dowiedz się jakie warunki wjazdowe obowiązują w Tajlandii, a także zasady bezpieczeństwa wprowadzone w związku z epidemią COVID - 19.

Świątynia w Bangkoku
Świątynia w Bangkoku

AKTUALIZACJA 9.01.2023

Tajlandia wycofała się ze wszystkich obostrzeń covidowych. Oznacza to, że bez przeszkód można przekroczyć granicę tego kraju i spokojnie planować wakacje.

Tajlandia jest jednym z ulubionych azjatyckich kierunków turystycznych Polaków. To kraj przystępny cenowo, którego oferta dla odwiedzających jest niezwykle bogata. Przepiękne plaże, niezwykłe krajobrazy i natura, do tego ciekawa historia i kultura (również kulinarna) i mnóstwo zabytków sprawiają, że Tajlandia doskonale nadaje się zarówno na wypoczynek nad wodą, jak i aktywne wakacje. Warunki klimatyczne panujące w tym kraju powodują, że z powodzeniem można tam wypoczywać przez cały rok. Szczyt sezonu turystycznego przypada jednak na okres jesienno-zimowy, tj. między październikiem a marcem, kiedy temperatury sięgają około 30 st. C, a deszcz pada sporadycznie. Władze Tajlandii, chcąc przyciągnąć turystów ze świata w tym 6-miesięcym okresie, zdecydowały, że od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r. okres ważności wiz turystycznych zostanie wydłużony. O ile?

To zależy od kraju pochodzenia turysty wybierającego się do Tajlandii. Polacy podróżujący do Królestwa Tajlandii w celach turystycznych nie potrzebują wiz. Ich pobyt na terenie tego kraju nie może jednak przekraczać 30 dni. Dzięki ułatwieniom wprowadzonym przez tajskie władze Polacy będą mogli wydłużyć swoje wakacje w Tajlandii do 45 dni! Na podobnej zasadzie będą mogli wypoczywać w tym kraju obywatele większości krajów europejskich oraz USA, Nowej Zelandii, Turcji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Po przekroczeniu granicy wypełnia się formularz lokalizacyjny w wersji papierowej.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Małgorzata Orlikowska
Małgorzata Orlikowska
Karierę zawodową wiązała z socjologią. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo po studiach (z administracji samorządowej) odkryła, że jej powołaniem jest dziennikarstwo. W tym zawodzie spełnia się już 12 lat. Pisała do mediów tradycyjnych i internetowych, m.in. na temat sportu, mody i historii. W ostatnich latach podejmuje przede wszystkim tematy związane z szeroko rozumianą turystyką (w tym turystyką biznesową): pisze teksty branżowe i konsumenckie. Wiedzę o miejscach wartych odwiedzenia zdobywa podczas podróży. W Wakacje.pl jako redaktor pisze teksty turystyczne.

Polecane oferty