Zasady wjazdu do Tajlandii - turyści mogą wydłużyć swój pobyt

AktualnościMałgorzata Orlikowska21.09.2022

Jeśli planujesz wyjazd do Tajlandii w najbliższym czasie, dowiedz się jakie udogodnienia czekają tam na turystów od października 2022 r. do marca 2023 r.

Świątynia w Bangkoku
Świątynia w Bangkoku

Tajlandia jest jednym z ulubionych azjatyckich kierunków turystycznych Polaków. To kraj przystępny cenowo, którego oferta dla odwiedzających jest niezwykle bogata. Przepiękne plaże, niezwykłe krajobrazy i natura, do tego ciekawa historia i kultura (również kulinarna) i mnóstwo zabytków sprawiają, że Tajlandia doskonale nadaje się zarówno na wypoczynek nad wodą, jak i aktywne wakacje. Warunki klimatyczne panujące w tym kraju powodują, że z powodzeniem można tam wypoczywać przez cały rok. Szczyt sezonu turystycznego przypada jednak na okres jesienno-zimowy, tj. między październikiem a marcem, kiedy temperatury sięgają około 30 st. C, a deszcz pada sporadycznie. Władze Tajlandii, chcąc przyciągnąć turystów ze świata w tym 6-miesięcym okresie, zdecydowały, że od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r. okres ważności wiz turystycznych zostanie wydłużony. O ile?

To zależy od kraju pochodzenia turysty wybierającego się do Tajlandii. Polacy podróżujący do Królestwa Tajlandii w celach turystycznych nie potrzebują wiz. Ich pobyt na terenie tego kraju nie może jednak przekraczać 30 dni. Dzięki ułatwieniom wprowadzonym przez tajskie władze Polacy będą mogli wydłużyć swoje wakacje w Tajlandii do 45 dni! Na podobnej zasadzie będą mogli wypoczywać w tym kraju obywatele większości krajów europejskich oraz USA, Nowej Zelandii, Turcji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Osoby zaszczepione oraz ozdrowieńcy, którzy po wyzdrowieniu przyjęli jedną dawkę szczepionki przeciwko Covi-19, są zobowiązane do okazania certyfikatu potwierdzającego swój status. Osoby niezaszczepione przekraczając granice kraju powinny okazać negatywny wynik testu w kierunku Covid-19 wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Akceptowane są testy PCR lub ATK. Osoby niepełnoletnie, w wieku 5 – 17 lat, podróżujące samodzielnie powinny być zaszczepione przynajmniej jedną dawką szczepionki. Zasada ta nie dotyczy małoletnich pozostających pod opieką dorosłych.

Po przylocie na lotnisko turyści są poddawani kontrolom temperatury. Mają też obowiązek wypełnienia oświadczeń o stanie zdrowia, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.
Skopiowano
Skopiuj link
Małgorzata Orlikowska
Małgorzata Orlikowska
Karierę zawodową wiązała z socjologią. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, bo po studiach (z administracji samorządowej) odkryła, że jej powołaniem jest dziennikarstwo. W tym zawodzie spełnia się już 12 lat. Pisała do mediów tradycyjnych i internetowych, m.in. na temat sportu, mody i historii. W ostatnich latach podejmuje przede wszystkim tematy związane z szeroko rozumianą turystyką (w tym turystyką biznesową): pisze teksty branżowe i konsumenckie. Wiedzę o miejscach wartych odwiedzenia zdobywa podczas podróży. W Wakacje.pl jako redaktor pisze teksty turystyczne.

Polecane oferty