Kupujesz wakacyjny bon w internecie? Sprawdź jego autentyczność

PoradnikiAgata Biernat12.06.2022

Na Facebooku i infolinii otrzymujemy od Was coraz więcej pytań o możliwość nabycia bonów Wakacje.pl z ogłoszeń zamieszczanych w internecie. Podpowiadamy, dlaczego najlepiej dokonywać takich zakupów ze sprawdzonych źródeł, jak zweryfikować autentyczność bonu i co zrobić, by nie dać się oszukać.

Kupujesz wakacyjny bon w internecie? Sprawdź jego autentyczność
Kupujesz wakacyjny bon w internecie? Sprawdź jego autentyczność

Nasze wakacyjne bony są kupowane na różne okazje: święta, urodziny, śluby, rocznice czy jako gratyfikacje dla pracowników. Jeśli więc szukasz niebanalnego pomysłu na prezent i chcesz podarować bliskim (albo sobie 😉) kawałek słońca, na pewno warto rozważyć taką opcję. Żeby jednak wymarzony upominek nie okazał się katastrofą, zwróć szczególną uwagę na to, gdzie dokonujesz jego zakupu.

Nie kupuj kota w worku – zweryfikuj źródło!

Co jakiś czas – jak bumerang – powraca temat oszustw związanych z wynajmowaniem nieistniejących noclegów czy prób wyłudzenia pieniędzy podczas nieautoryzowanych zakupów w internecie. Podobnie jak w przypadku poszukiwań hotelu na wymarzone wakacje najbezpieczniej jest skorzystać ze sprawdzonych, uznanych na rynku portali rezerwacyjnych, tak bony podarunkowe najlepiej zakupić bezpośrednio – w firmie, która je wydaje i umożliwia ich realizację.

 Pamiętaj! Jedynym w pełni bezpiecznym źródłem zakupu naszych wakacyjnych bonów jesteśmy… my 😊 Bony możesz zamówić zarówno drogą internetową – poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.wakacje.pl/bony-turystyczne.html lub mailowo: bony@wakacje.pl – jak i w naszych salonach stacjonarnych (ich adresy i godziny otwarcia znajdziesz tutaj

Czasem masz również okazję wygrać je w konkursach organizowanych przez nas lub naszych Partnerów, otrzymać w prezencie od bliskich lub Twojego pracodawcy i… w zasadzie tyle. Musisz wiedzieć, że nie prowadzimy sprzedaży bonów wakacyjnych w serwisach aukcyjnych i portalach społecznościowych (np. na Facebooku czy Instagramie).

 Skąd więc pojawiające się w tych miejscach ogłoszenia? Są dwie możliwości: mogą pochodzić od osób, które otrzymały bony w prezencie i chcą je odsprzedać; lub od oszustów próbujących wyłudzić pieniądze. Dlatego, jeśli w ogóle rozważasz zakup z takiego źródła, bądź czujny! Nie kupuj kota w worku – dokładnie zweryfikuj znalezioną ofertę.

Co powinno zwrócić Twoją uwagę?

Czerwona lampka powinna zaświecić się w Twojej głowie już w momencie gdy znaleziona oferta jest… zbyt atrakcyjna. Bo sam pomyśl: po co ktoś miałby sprzedawać Ci dany produkt lub usługę nawet o połowę taniej od ceny rynkowej?

 Jeśli mimo to nadal jesteś zainteresowany zakupem, nie wpłacaj od razu należnej kwoty. Zainicjuj rozmowę ze sprzedającym, poradź się znajomych, a najlepiej sprawdź ofertę u źródła – w firmie realizującej daną usługę. I to samodzielnie! Internetowi oszuści potrafią być naprawdę przekonujący.

Zamieszczają fałszywe lub nielegalnie pozyskane zdjęcia produktów, zapewniają dodatkowe gwarancje, sugerują, że piszą z adresu w domenie firmy (zawsze sprawdzaj adres mailowy) a nawet… preparują screeny wiadomości, w których podszywają się pod pracowników firmy, której produkt/usługę chcą Ci „sprzedać”.

Chcesz sprawdzić autentyczność bonu? Napisz do nas!

Znalazłeś w internecie ofertę sprzedaży bonów Wakacje.pl i rozważasz ich zakup? Jak atrakcyjna nie byłaby to propozycja, nie działaj pod wpływem impulsu i nie podejmuj pochopnych decyzji. Pamiętaj, że każdorazowo możemy sprawdzić dla Ciebie autentyczność takiego bonu. Wystarczy, że wyślesz nam jego numer na adres: bony@wakacje.pl.

 Każdy nasz bon ma unikalny kod – drugiego takiego nie znajdziesz! Wystarczy nam zaledwie kilka kliknięć, by sprawdzić, czy bon o podanym przez Ciebie numerze istnieje, czy na daną chwilę jest aktywny (pamiętaj, nie możemy zagwarantować, że właściciel bonu za kilka godzin go nie zrealizuje), jakie są warunki jego realizacji (https://www.wakacje.pl/bony-turystyczne-regulamin.html) i jaki jest jego termin ważności.

 Pod adresem: bony@wakacje.pl możesz się z nami kontaktować również w przypadku każdego innego pytania dotyczącego bonów Wakacje.pl. Zapraszamy do kontaktu – jesteśmy tu dla Ciebie!

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty