Zasady wjazdu na Cypr - 8 lipca przywrócono obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych!

AktualnościAgata Biernat08.07.2022

Loty do Larnaki i Pafos odbywają się regularnie i to z kilku polskich lotnisk. Planujesz podróż do Republiki Cypryjskiej, a może wybierasz się na północną część wysypy? Sprawdź aktualne zasady wjazdu.

Wakacje 2021 na Cyprze. Jakie są zasady wjazdu?
Plaże na Cyprze

AKTUALIZACJA 8.07.2022 r.

Na bieżąco aktualizujemy wszystkie informacje dotyczące zasad podróżowania.

1 czerwca br. na Cyprze Południowym zniesiono obostrzenia dotyczące przekraczania granic przez obcokrajowców. Od tej pory turyści z Polski mogą do niego wjechać na podstawie dowodu osobistego. Nie ma potrzeby okazywania certyfikatów Covid lub negatywnego wyniku testu w kierunku Covid-19. Wtedy też poluzowano inne restrykcje wprowadzone w ramach walki z pandemią, np. obowiązek zasłaniania nosa i ust maseczką. Od 1 czerwca pozostały obowiązkowe wyłącznie w środkach transportu publicznego.

Jak się okazało, nie na długo. W początkach lipca br. władze Cypru zdecydowały o przywróceniu obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Wymóg ten obowiązuje od 8 lipca. Zakrywanie ust i nosa jest konieczne nie tylko w środkach transportu, również w sklepach, muzeach, kinach, urzędach, na lotniskach i w restauracjach (w czasie oczekiwania na posiłek). Obowiązuje osoby powyżej 12. roku życia. Zwolnione z tego wymogu są dzieci do 12. roku życia oraz osoby uprawiające sport. Za brak maseczki grozi mandat w wysokości nawet 300 euro.

Zasady powrotu do Polski

Od 28 marca 2022 r. można podróżować do Polski bez żadnych ograniczeń związanych z Covid-19. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, które znosi obowiązek odbycia kwarantanny, wykonywania testów na koronawirusa i okazywania Unijnego Certyfikatu Covid po przekroczeniu granicy naszego kraju.

Skopiowano
Skopiuj link
Agata Biernat
Agata Biernat
Zajmuje się tworzeniem tekstów branżowych, analizuje rynek i trendy turystyczne w Polsce i na świecie. Dziennikarka z wykształcenia, turystka z zamiłowania. W Wakacje.pl jako specjalistka ds. komunikacji jest zawsze blisko turystów i doskonale zna ich potrzeby.

Polecane oferty