Amwaj Blue Beach Resort

Amwaj Blue Beach Resort: teren hotelu

• Piaszczysta plaża przy hotelu z wejściem do wody z pomostu.
  • Dla dzieci: miniklub, 2 brodziki, mini disco, zjeżdżalnia.
  • Na terenie hotelu: minimarket, sklepiki z upominkami, pralnia, apteka, wypożyczalnia samochodów.
  • Hotel położony w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku dużych kurortów.

• Zalety rafa w pobliżu plaży, doskonała obsługa w restauracjach i barach, czystość w pokojach, animacje.
    • Wady monotonne posiłki

Byłam z chłopakiem w dniach 29.09-13.10.2016 r. w hotelu Amwaj. Był to nasz 1 pobyt w Egipcie. Hotel zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, pokój śliczny, łazienka trochę gorsza, lecz kto by spędzał czas w pokoju. Pokoje sprzątane codziennie, dokładnie, za 1$ składali porozrzucane ciuchy w kostkę, a kosmetyki układali pod linijkę, a dodatkowo zwierzęta z ręczników. W pokoju tv, klimatyzacja, sejf, czajnik, kawa, herbata...Ogromny wybór jedzenia w głównej restauracji, lecz mało polski :( ratował nas kurczak i ryż :( Na terenie kompleksu polecamy restaurację beduiński namiot, włoską oraz indyjską. Cały kompleks hotelowy wyróżniał się pięknym, zadbanym zielonym ogrodem, który robił wrażenie, dużym basenem główny z barem, mniejszym basenem dla dzieci i animacjami. Nie było walki o leżaki. Siłownia, spa, mniejszy basen również z barem bliżej plaży. Przy barach na basenach dwa razy dziennie przekąski, niestety dość liche, rano na słodko ciasta francuskie ze słodką polewą, a po południu ala pizza, mini kanapeczki czy daktyle :( Drinki głównie: piwo butelkowane, whisky z colą, gin z tonikiem, sex on the beach, wina, napoje ciepłe, napoje gazowane z butelki- nie z dystrybutora :) W restauracji głównej jak i w lobby dozownik z przegotowaną wodą, można było sobie uzupełniać wodę do butelki. Animacje zaczynały się od wczesnych godzin, każdy znalazł sobie coś dla siebie: Waterpolo, Aquagym, siatkówka, streching, latina dance itp. Zespół animatorów rewelacyjny- szczególnie wiecznie uśmiechnięty Rachal :) W Hotelu przeważali Polacy, obsługa dobrze mówiąca po polsku, w hotelu sklep z papirusami, zegarkami, perfumami, klinika z lekarzem 24h, podróbkami butów ( Conversy za 10$). Skorzystaliśmy z wycieczki snurkowania za 25$ od tamtejszego sprzedawcy., a także do Hurghady 4 $ od osoby w dwie strony. Jedynym minusem do niestety jedzenie :( Cena za wycieczkę 2185 zł...

Nie polecam tego hotelu zasługuje max na jedną * a nie pięć.

• Zalety Miła obsługa
    • Wady Czystość restauracji

Pobyt udany ,muła obsługa polecam osobą które lubią aktywny wypoczynek,

• Zalety Super polskie animacje. Animatorki rewelacja

Jestem bardzo zadowolony z pobytu w tym hotelu. Szczególnie pobyt umilały polskie animatorki. Te dziewczyny przywróciły mi wiarę w rodaków

• Zalety plaza hotel basen obsluga
    • Wady platne wifi jedzenie

Spedzilismy niezapomniane 2 tygodnie w tym hotelu (wrzesien 2016)... Napewno tam wrocimy:) Cudowna plaza i molo, duzy basen, czysty hotel-naprawde zadbane duze pokoje. Obsluga rewelacyjna, wszysyc przyjazni, mili,usmiechnieci. Nie ma tlumow, kolejek-no chyba ze wieczorem do baru, gdyz jeden Bar otwarty jest24h, codziennie animacje. W hotelu: sklepy, apteka,klinika,port z ktorego mozna udac sie na wycieczki. Minusem jest jedzenie, maly wybor i slaba jakosc. Wifi jest platne i drogie bo 15$ za godzine, ale spokojnie mozna w sklepie kupic sobie egipska karte za 12$ /3,5G internetu, wiec wystarczyloby na miesiac:) Pierwszy raz czulismy z chlopakiem niedosyt po 2 tyg, chcetnie zostalibysmy dluzej!!! POLECAM!!!!!!

• Zalety Baza kiesurfing
    • Wady Fatalna recepcja , za duzo tubylców strasznie halasliwych

Recepcja fatalna , Dobra obsluga animatorów z Polski

• Zalety cicho, spokojnie, można odpocząć , wszystkie pokoje mają widok na ogród , basen i morze ......wiec nie trzeba dawać w recepcji w łape za lepszy pokoj .
    • Wady ANIMACJE.......totalna porażka.......no a polska animatorka z Sun&Fun to już totalna klapa.....zero inicjatywy z jej strony,.chciałbym być na jej miejscu , odpoczywać i jeszcze dostawać za to kase...

Meble w pokojach juz maja swoje latka ale pokoje sa czyste sprzatane i z wymiana recznikow nie ma problemu ja miałem pokoj 1336 i byłem zadowolony , napoje podają także w plastikowych kubkach a nie tylko w szklanych , piwo dobre ale tylko lane z beczki , butelkowe .......siki-weroniki...alkohol jak wszędzie procentowo zaniżony , jedzenie sredniej jakości ale nie jest znowu tragedią , podziwialem zawsze kucharzy ze można kurczaka pokroić na takie małe porcje , Ogólnie nie jest żle za te pieniądze to na pewno pojechałbym znowu do Egiptu a nie nad polskie morze .......

• Zalety Super położenie, długi pomost, piękna, zadbana rafa koralowa. Przy plaży można spokojnie się położyć w morzu bez obawy zalania falami, a jak ktoś chce ponurkować, to z pomostu trafia się prosto do głębokiej wody z pięknymi rafami. Dużo atrakcji i animacji dla wszystkich, codziennie dyskoteki, all inclusive - super!
    • Wady Dla mnie: brak. Dla niektórych wadą mogą być posiłki (nie do końca urozmaicone, mało polskie), położenie - z dala od centrum, na pustyni).

Pobyt w hotelu Amwaj był świetny. Na terenie hotelu znajdowało się wszystko co potrzebne t.j. sklepy spożywcze, sklepy z pamiątkami, sklep z herbatami, apteka, sklep ze sprzętem wodnym i plażowym. 4 restauracje: główna w hotelu, jedna przy plaży (a'la carte, jednak obiad można było w niej zjeść codziennie), namiot beduiński oraz jedna restauracja płatna z owocami morza (ja takich rzeczy nie jadam, dlatego dostałam za darmo kurczaka, a mój chłopak zjadł świetnego homara). Plaża szeroka i długa, nie ma walki o leżaki, podobnie na pomoście, zawsze się znajdzie miejsce. Dużo atrakcji np. przejażdżka wielbłądem, jeep safari, rejsy różnymi statkami np. z przeźroczystym dnem, możliwość nurkowania i snoorkowania. Baseny czyste, zadbane, woda gorąca. Bar przy basenie, na plaży i w lobby. All Inclusive 24h, dlatego nie było mowy o braku napoi, przekąski serwowane w barze przy basenie. Drinki i napoje podawane w szklankach, a nie w plastikowych kubeczkach, barmani nie robią byle jakich drinków, ale kolorowe, jak się poprosi to nawet namalują coś na wierzchu ;) Pokoje czyste, sprzątane codziennie, panowie sprzątający zawsze zostawili jakąś "niespodziankę" na łóżku w kształcie łabędzia, słonia czy krokodyla :) Widok z balkonu świetny! Ja do posiłków nie mam dużych wymagań, gdyż jem dosyć mało, szczególnie jak jest upał, jednak wielbiciele polskiego jedzenia mogą się bardzo stęsknić za domowymi obiadkami, ale codziennie na obiad w restauracji przy plaży jest pizza, czy makaron, dlatego z tym nie ma problemów :) Codzienne animacje np. wybór miss hotelu (z udziałem turystów oczywiście), tańce z kobrami, skecze przygotowane przez animatorów, dyskoteki codziennie od godziny 23 (w miejscu wyciszonym, dlatego jak ktoś nie ma ochoty na muzykę to nie ma się o co martwić). Obsługa bardzo miła i pomocna, zawsze chętnie pomogą i udzielą informacji. Mój chłopak wbił sobie jeżozwierza do ręki, jeden lekarz mu go wyciągnął za darmo! :)

• Zalety przestronność
    • Wady smród od dezynsekcji robaków nachalni kelnerzy slabe jedzenie

hotel max 3 gwiazdki odpadajacy tynk pobite płytki slabe jedzenie max 1 rzecz dziennie zjadliwa

• Zalety Piekne położenie , bezposrednio plaza z piękna promenadą , rafa możliwość nurkowania , morze cieplutkie i bardzo czyste, pokoje ładne, przestronne, bardzo dobrze wysprzatane klimatyzacja działa rewelacyjnie. Zostawiajcie po dolarku dla sprzatajacych zasługują.
    • Wady Monitonne jedzenie praktycznie codziennie to samo, kolejki za jedzeniem, srednio przyjemni obsługujący w barach , ciepłe napoje , przekąski mega słabe tylko pizza i kanapki z kiełbasa i z serem kawałki pomarańcza tyle z owoców. Za godzinę Wi-Fi 4 dolary żenada i mega duzo Egipcjan dominujacych w Hotelu.

Hotel ładny plaza i promenada super pokoje czyste.