Amwaj Blue Beach Resort

Amwaj Blue Beach Resort: teren hotelu

• Piaszczysta plaża przy hotelu z wejściem do wody z pomostu.
  • Dla dzieci: miniklub, 2 brodziki, mini disco, zjeżdżalnia.
  • Na terenie hotelu: minimarket, sklepiki z upominkami, pralnia, apteka, wypożyczalnia samochodów.
  • Hotel położony w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku dużych kurortów.

• Zalety Zielono,cicho,czysto
    • Wady Możliwość pływania tylko z pomostu około100m od plaży. Drinki ciepłe,bardzo rozcieńczone i w plastikowych kubkach

Pobyt w hotelu uważamy za udany.Było cicho, spokojnie.3/4 gości to emeryci z Niemiec.Pokój czysty dobrze wyposażony., sejf,czajnik,zestaw do prasowania. Jeden z lepszych w których mieszkaliśmy podczas pobytów w Egipcie.Brak problemów z wolnymi leżakami nawet o 10.Hotel z piaszczystą plażą,ale nad zatoką o kamienistym dnie,które odsłania się przy każdym odpływie około 100m. Warunki w hotelu adekwatne do ceny pobytu Polecam lubiącym spokój,ciszę,chcącym tylko odpocząć.

• Zalety Nie ma żadnych zalet
    • Wady Najgorsze jedzenie jakie było nam dane spotkać korupcja pracownicza Mała restauracja bardzo brudna Pracownicy

Witam byłem w tym hotelu i bardzo się rozczarowałem tą wizytą .Pewnie tak jak wiele osób nie do końca brałem pod uwagę opinię innych gości ale tym razem bardzo żałuję . Jeżdzę bardzo często do Egiptu i po raz pierwszy dokonuje recenzji hotelu gdyż bardzo was proszę wybierajcie inne hotele gdyż może dzięki zmniejszeniu się ilości gości zaczną się zastanawiać nad podniesieniem jakości obsługi,jakości jedzenia oraz czystosci chociaż ona była najmniejszym problemem. Napoje tylko ich produkcji ,woda tylko z kranika po którą trzeba chodzić z pustą butelką (bardzo słabe) ,bardzo mało mięsa pokazało się dopiero jak pokazała się kontrol menadzera i pokazały się napoje w butelkach. Pan który pracował na basenie jak nie dostał napiwku codziennie zabierał ręczniki.

• Zalety Blisko spot kitesurfingu

Miło i przyjemnie, obsługa bardzo fajna, jedzenie również OK. Blisko spot kite na którym atmosfera jest bardzo fajna. Polecam osobom uprawiającym ten sport.

• Zalety rafa w pobliżu plaży, doskonała obsługa w restauracjach i barach, czystość w pokojach, animacje.
    • Wady monotonne posiłki

Byłam z chłopakiem w dniach 29.09-13.10.2016 r. w hotelu Amwaj. Był to nasz 1 pobyt w Egipcie. Hotel zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, pokój śliczny, łazienka trochę gorsza, lecz kto by spędzał czas w pokoju. Pokoje sprzątane codziennie, dokładnie, za 1$ składali porozrzucane ciuchy w kostkę, a kosmetyki układali pod linijkę, a dodatkowo zwierzęta z ręczników. W pokoju tv, klimatyzacja, sejf, czajnik, kawa, herbata...Ogromny wybór jedzenia w głównej restauracji, lecz mało polski :( ratował nas kurczak i ryż :( Na terenie kompleksu polecamy restaurację beduiński namiot, włoską oraz indyjską. Cały kompleks hotelowy wyróżniał się pięknym, zadbanym zielonym ogrodem, który robił wrażenie, dużym basenem główny z barem, mniejszym basenem dla dzieci i animacjami. Nie było walki o leżaki. Siłownia, spa, mniejszy basen również z barem bliżej plaży. Przy barach na basenach dwa razy dziennie przekąski, niestety dość liche, rano na słodko ciasta francuskie ze słodką polewą, a po południu ala pizza, mini kanapeczki czy daktyle :( Drinki głównie: piwo butelkowane, whisky z colą, gin z tonikiem, sex on the beach, wina, napoje ciepłe, napoje gazowane z butelki- nie z dystrybutora :) W restauracji głównej jak i w lobby dozownik z przegotowaną wodą, można było sobie uzupełniać wodę do butelki. Animacje zaczynały się od wczesnych godzin, każdy znalazł sobie coś dla siebie: Waterpolo, Aquagym, siatkówka, streching, latina dance itp. Zespół animatorów rewelacyjny- szczególnie wiecznie uśmiechnięty Rachal :) W Hotelu przeważali Polacy, obsługa dobrze mówiąca po polsku, w hotelu sklep z papirusami, zegarkami, perfumami, klinika z lekarzem 24h, podróbkami butów ( Conversy za 10$). Skorzystaliśmy z wycieczki snurkowania za 25$ od tamtejszego sprzedawcy., a także do Hurghady 4 $ od osoby w dwie strony. Jedynym minusem do niestety jedzenie :( Cena za wycieczkę 2185 zł...

Nie polecam tego hotelu zasługuje max na jedną * a nie pięć.

• Zalety Miła obsługa
    • Wady Czystość restauracji

Pobyt udany ,muła obsługa polecam osobą które lubią aktywny wypoczynek,

• Zalety Super polskie animacje. Animatorki rewelacja

Jestem bardzo zadowolony z pobytu w tym hotelu. Szczególnie pobyt umilały polskie animatorki. Te dziewczyny przywróciły mi wiarę w rodaków

• Zalety plaza hotel basen obsluga
    • Wady platne wifi jedzenie

Spedzilismy niezapomniane 2 tygodnie w tym hotelu (wrzesien 2016)... Napewno tam wrocimy:) Cudowna plaza i molo, duzy basen, czysty hotel-naprawde zadbane duze pokoje. Obsluga rewelacyjna, wszysyc przyjazni, mili,usmiechnieci. Nie ma tlumow, kolejek-no chyba ze wieczorem do baru, gdyz jeden Bar otwarty jest24h, codziennie animacje. W hotelu: sklepy, apteka,klinika,port z ktorego mozna udac sie na wycieczki. Minusem jest jedzenie, maly wybor i slaba jakosc. Wifi jest platne i drogie bo 15$ za godzine, ale spokojnie mozna w sklepie kupic sobie egipska karte za 12$ /3,5G internetu, wiec wystarczyloby na miesiac:) Pierwszy raz czulismy z chlopakiem niedosyt po 2 tyg, chcetnie zostalibysmy dluzej!!! POLECAM!!!!!!

• Zalety Baza kiesurfing
    • Wady Fatalna recepcja , za duzo tubylców strasznie halasliwych

Recepcja fatalna , Dobra obsluga animatorów z Polski

• Zalety cicho, spokojnie, można odpocząć , wszystkie pokoje mają widok na ogród , basen i morze ......wiec nie trzeba dawać w recepcji w łape za lepszy pokoj .
    • Wady ANIMACJE.......totalna porażka.......no a polska animatorka z Sun&Fun to już totalna klapa.....zero inicjatywy z jej strony,.chciałbym być na jej miejscu , odpoczywać i jeszcze dostawać za to kase...

Meble w pokojach juz maja swoje latka ale pokoje sa czyste sprzatane i z wymiana recznikow nie ma problemu ja miałem pokoj 1336 i byłem zadowolony , napoje podają także w plastikowych kubkach a nie tylko w szklanych , piwo dobre ale tylko lane z beczki , butelkowe .......siki-weroniki...alkohol jak wszędzie procentowo zaniżony , jedzenie sredniej jakości ale nie jest znowu tragedią , podziwialem zawsze kucharzy ze można kurczaka pokroić na takie małe porcje , Ogólnie nie jest żle za te pieniądze to na pewno pojechałbym znowu do Egiptu a nie nad polskie morze .......