Drilon
Albania / Wybrzeże Jońskie

Drilon: plaża

• W pobliżu liczne atrakcje takie jak: stanowisko archeologiczne w Butrint, miasto Saranda czy wyspa Korfu.
  • Bisko hotelu piękna zatoka urozmaicona czterema niewielkimi wysepkami.
  • Tylko 350 m do piaszczystej plaży (możliwość korzystania z szerokiej gamy sportów wodnych).
  • Atrakcyjne położenie: w centrum miasteczka Ksamil, w pobliżu również wiele restauracji, pubów i sklepów.
Sprawdź oferty z Twojego miasta
  • Wyjazd z Katowic śniadania i obiadokolacje
    969 zł 6 dni / os. Sprawdź
  • Wyjazd z Gliwic śniadania i obiadokolacje
    969 zł 6 dni / os. Sprawdź
Zobacz oferty z innych miast

Hotel położony blisko plaży. Obsługa dbała codziennie o czystość w pokojach. Posiłki bardzo dobre. Polecam.

• Zalety Pokoje w hotelach bardzo czyste, codziennie sprzątane. Obiadokolacje bardzo smaczne. Obsługa miła.
    • Wady Mało urozmaicone śniadania.

Jestem zadowolona z pobytu w hotelu Drilon.Właściciele są życzliwi. Kiedy poprosiałam o zmianę pokoju, ze względu na widok z balkonu (z balkonu mieliśmy widok na dach), to właściciel zgodział się na zmianę. Po 3 dniach kiedy zwolnił się pokój na 4 piętrze mieliśmy możliwość przenieść się do pokoju, z którego widok z balkonu roztaczał się na cały Ksamil. Jessteśmy również z mężem zadowoleni z obsługi w hotelu. Pokoje były codziennie sprzątane.

• Zalety Pyszny kozi ser, konfitury figowe i wiśniowe, jajecznica przypominająca omlet, cudownie pyszny chleb i oliwa albańska. Kawa filtrowana słaba, herbata z ziół górskich, soki - to było dla mnie najpyszniejsze. Pokoje bardzo czyste, sprzątane codziennie, wymiana ręczników i pościeli, lodówka. Duży balkon. Obiadokolacje najlepiej jeść o 17.00, gdy zaczyna się serwowanie, potem są już chłodniejsze. Nawet jeśli kawa mogłaby być mocniejsza, obiadokolacje gorące, to nie są to rzeczy, które mogły zepsuć ten cudowny pobyt w hotelu Drilon w Ksamilu.

Fantastyczni, mili, komunikatywni, dowcipni, zaangażowani, uśmiechnięci właściciele, rodzinna atmosfera, manager mówiący po angielsku. Śpiewy muezina tworzą cudowny klimat duchowości, choć jak gdzieś przeczytałam religią Albańczyków jest albańskość i to jest niepowtarzalne i prawdziwe. Mnóstwo miłych ludzi, także w autobusach, nie czułam się obco ani razu. Tania chałwa w marketach (trzy sztuki w pobliżu hotelu). Około kilometrowa niedokończona promenada, którą można spacerować. Plaże bardzo interesujące, podgryzające w łydki rybki:) Blisko przystanków autobusowych. Obsługa hotelu i właściciele zachwycający, rzadko spotyka się taką niewymuszoną gościnność. Wszystko nienachalne i urokliwe. Mnie śniadania nie nudziły, a obiadokolacje smaczne i regionalne. Kucharz świetny, dzieci mogą być zachwycone kolorystyką obiadokolacji. Wymiana euro na miejscu, raka i wino własnej roboty do kupienia, jeśli ktoś chciałby. Jeśli natomiast ktoś lubi bardzo dużo zjeść ma do wyboru sporo knajp i wyroby piekarnicze niedaleko za nieduże pieniądze. Jeśli ktoś musi mieć basen w hotelu pomimo plaży Bora Bora i kilku innych, to w Drilonie tego nie znajdzie. Za to jest piękna, nowa winda. Trzeba nauczyć się brać prysznic bez zasłony, inaczej zalewa się łazienkę, taki albański "klimat". Nie zamieniłabym pobytu w hotelu Drilon na inny hotel o wyższym standardzie, głównie z uwagi na atmosferę, ale wszystko zależy od tego co kto lubi i czego oczekuje. Możliwe sporty wodne na plażach.

• Zalety - Pan Manager - Czystość - Ogromny balkon (taki bynajmniej my mieliśmy)
    • Wady - Jedzenie!!! (jeżeli kobieta ważąca 55kg jest głodna po obiadokolacji to jak ma pojeść facet ważący prawie 2x tyle. Na dodatek w ostatni dzień przytruła się obiadokolacją. Śniadania zimne, monotonne.

Obsługa w hotelu naprawdę super, wszyscy mili i życzliwi. Bardzo czysto, sprzątane codziennie. Super Balkon - nie każdy pokój taki ma. Miejscowość przepiękna, restaurację przy plaży bardzo smaczne z pięknymi widokami, dużo lepsze niż w mieście. Możemy polecić Korali, Panorame i Guvat(obiad dla 2 osób 2000-3000leków). Jedyny minus to jedzenie w hotelu oraz wcale nie tak tanie leżaki na plażach, ceny od 500-1000 leków na przełomie sierpnia-września w zależności od lokalizacji - polecamy iść na północ gdzie więcej zagranicznych turystów z zachodu gdzie naprawdę można znaleźć przepiękne zadbane plaże. Ogólny pobyt na +, jeśli się uda to możliwe ze za rok wrócimy do tej miejscowości tylko innym środkiem transportu. -

• Zalety położenie, kuchnia, obsługa, pokoje, klimatyzacja, balkon,

Sierpień 2017 - Hotel zaskoczył nas pozytywnie :) Czysty, regularnie sprzątany, wymiana pościeli i ręczników. Pyszna kuchnia, dania podane jak w wykwintnej restauracji . Pokoje zgodne z opisem, klimatyzacja oraz WI- FI działa bez zarzutów. Obsługa zawsze uśmiechnięta i życzliwie nastawiona do gości nawet tych troszkę mniejszych :) Ceny w barze i restauracji hotelowej przystępne. Hotel jest świetnie położony - wszędzie blisko (sklep, restauracje, przestanek autobusowy, plaża) Rezydent z biura Rego - Bis p. Grzegorz uśmiechnięty służył zawsze swoją pomocą. Albania to cudowny i urokliwy kraj z lazurowym morzem. Nastawienie do turystów pozytywne. My chodziliśmy na plażę LORA BEACH - kameralna, cena za leżaki i parasolkę to 700 leków bez problemu o godzinie 10 można znaleźć wolny leżak. POLECAMY W 100% !!!! Do Ksamilu na pewno wrócimy :)

• Zalety Czysto, obiady pyszne, pomocny manager, z którym bez większych problemów da się porozumieć po angielsku, winda, klimatyzacja
    • Wady Monotonne śniadania, brak kabiny prysznicowej - woda lała się po całej łazience

Wiadomo, że Albania to jeszcze dziki kraj, ale jeżeli chodzi o hotel to w sumie nie mamy większych zastrzeżeń, nie mieliśmy żadnych problemów przez cały wyjazd, sprzątaczki codziennie sprzątały pokój, pościel i ręczniki były zmieniane co 3dni, dużym plusem był manager było widać, że kojarzy wszystkich swoich gości i był bardzo pomocny. Jeżeli chodzi o jedzenie obiadokolacje zawsze były bardzo ładnie podane i naprawdę nam smakowały, śniadania po jakimś czasie się nam znudziły, bo niestety dania na ciepło się nie zmieniały. Szczerze polecamy Drilon, oczywiście dla tych mniej wymagających, bo 5 gwiazdek hotel nie ma ????.

• Zalety Położony w bocznej cichej uliczce, ale blisko centrum i wszelkich udogodnień, do plaży 150m, spokojnie i sympatycznie. Jedzenie serwowane na obiadokolacje wspaniale i kolorowo przyrządzane przez mistrza kuchni albańskiej :-) Potrawy regionalne. Trochę mało urozmaicone śniadania, ale za to w ilościach zaspokajających największych głodomorów. Obsługa profesjonalna, przyjazna, serdeczna. Czysto i schludnie, sprzątanie co dzień, regularna wymiana pościeli i ręczników.
    • Wady Brak większej ilości szafek lub półek w pokoju, oraz kabiny prysznicowej w łazience- był tylko brodzik, woda lała się na podłogę, poza tym bez uwag.

Jestem bardzo zadowolona i urzeczona uprzejmością i serdecznością ludzi z hotelu i z miasteczka, pięknymi plażami, egzotyką i klimatem tego miejsca. Polecam wszystkim z czystym sumieniem, gwarantowane niezapomniane, udane wakacje.

• Zalety Super atmosfera extra jedzenie
    • Wady Nie ma.

Właśnie wruciliśmy z wczasów z REGOBISEM z Albanii z hotelu Driloni w Ksamil. Najlepsze wakacje w moim życiu. Hotel sam w sobie extra szczególnie obsługa i menadżer Alti mega luźny koleś. Co do Biura Rego-Bis super a rezydent Grzesiek mega haryzmatyczny gość oddany sprawie w 100% . W pełni polecam.

• Zalety *bardzo sympatyczna i pomocna obsługa *smaczne obiadokolacje *blisko do centrum i na plażę *dobrze działające wi-fi
    • Wady *nieco monotonne śniadani *przydałoby się lepsze wyposażenie w pokojach (szklanki, sztućce)

Ksamil to świetne miejsce na wakacyjny wyjazd, przepiękne plaże, lazurowe morze, urokliwe restauracje. Obsługa hotelu sympatyczna i pomocna. Albańczycy to bardzo uśmiechnięci i serdeczni ludzie. Ogromnym plusem jest też rezydent Rego-Bis, pan Grzegorz. Często dostępny w hotelu, o dużej wiedzy o regionie, chętny do pomocy i kompetentny. Jak najbardziej polecam!

• Zalety 1) blisko plaży publicznej 2) przesympatyczna obsługa 3) drink bar na miejscu 4) czystość w pokojach i ogólnie w hotelu 5) pomocny właściciel, manager i kelner (właściwie to cała obsługa to wieeeeelki plus!) 6) blisko do restauracji, sklepów, kantroru, wszelkich punktów usługowych 7) klimatyzacja i balkon
    • Wady - posiłki nie do końca smaczne (ale może to kwestia gustu), niekiedy zimne, gdy chce się zjeść pod koniec pory obiadowej.

Zdecydowanie polecam wypoczynek w Hotelu Drilon. Wielkim plusem jest przede wszystkim właściciel i obsługa hotelu - wszyscy są bardzo mili i serdecznie nastawieni. Pokoje są codziennie sprzątane, klimatyzowane, z łazienkami. Nie brakuje w nich niczego. Posiłki można spożywać zarówno w części restauracyjnej, jak i na tarasie. Posiłki nie były dla mnie zbyt smaczne, ale myślę, że to raczej moje preferencje smakowe i tym zadecydowały. Jeśli też chciało się zjeść w godzinach 18:00-20:00 (pora obiadowa to 17:00-20:00), to niekiedy dania były już po prostu zimne. Niemniej jednak, zjadliwe :) W razie czego blisko stąd do różnych restauracji, pizzerii, barów a także innych punktów usługowych. Najbliżej stąd do plaży publicznej (cena za dwa leżaki pod parasolką 700 leków, czyli ok. 5 euro). Miejsce ogólnie na wielki plus zwłaszcza, że nastawieni są tam w głównej mierze na Polaków, których w Ksamil (stety-niestety) nie brakuje. Polecam wszystkim.