Gradina
Bułgaria / Złote Piaski

Gradina: obiekt, basen

• Wylot z Warszawy - Chopin śniadania
  • Wylot z Katowic śniadania

Wyjeżdżaliśmy pod koniec sierpnia 2016r. Pogoda przeważnie dopisywała, dwa razy złapał nas deszcz, temperatura w dzień wahała się od 25 do 30 stopni C. Wygląd hotelu i pokoi dokładnie taki jak na zdjęciach. Dostaliśmy pokój na 9, czyli najwyższym piętrze. Z balkonu widok na drzewa, ogródek Gradiny i morze. Winda kursuje dopiero od 4 piętra, ale wiedzieliśmy o tym i nie było to uciążliwe. Dłużej tylko trzeba było czekać na jej przyjazd w czasie wydawania posiłku. W hotelu można poprosić o żelazko oraz o suszarkę do włosów, jednak ze względu na pogodę suszarka w ogóle nie była potrzebna. Deski do prasowania stoją na korytarzu na każdym piętrze. Nasz pokoik był malutki, ale wygodny i czysty. Dostaliśmy 2 oddzielne łóżka, ale nie było problemu ze zsunięciem ich. W pokoju była klimatyzacja, telewizor, szafki nocne, krzesło do biurka z lustrem, duża szafa a w niej jeszcze malutka lodóweczka. Codziennie przychodziła pani, która wietrzyła pokój, przynosiła papier itd. W ciągu 7 dni pokój był tylko raz całkowicie sprzątany, wtedy też mieliśmy wymienione ręczniki i pościel. Z tego co wiem to jest to normą, ale i nie mieliśmy u nas potrzeby częściej. Restauracja znajduje się na dole. Obsługa była przyjazna, nie było problemu ze znalezieniem wolnego stolika. Większość potraw i zastawy była regularnie donoszona. Basen malutki, ze słodką i dość chłodną wodą. Czynny tylko do 17, ale i tak miło było tam posiedzieć. Ogólnie do polecenia dla osób, które chcą odpocząć albo są nastawione na wycieczki, leżenie na plaży albo imprezowanie w centrum Złotych Piasków. Warto udać się również na spotkanie z rezydentem, szczególnie jeśli jest nim pani Oktawia. Pozdrawiam :)

• Zalety Darmowa klimatyzacja w pokoju, lodówka w pokoju, duże wygodne łóżko, telewizor w pokoju (oczywiście malutki kineskopowy, ale spełniał swoje zadanie wieczorami), codzienna możliwość udostępnienia pokoju do sprzątania (sprzątaczka). Bardzo miła i profesjonalna obsługa hotelu , oceniam na 10/10. Blisko do morza (5minut spacerkiem). Stół do ping-ponga, mini siłownia oraz bilard (bilard akurat był płatny). Jedzenie typu szwedzki stół z wieloma zróżnicowanymi stanowiskami, każdy znajdzie coś dla siebie - dobre jedzenie.
    • Wady Dostaliśmy pokój na 9 piętrze. Winda jeździła tylko od piętra 4 do 5/6/7/8/9. Czyli trzeba było wchodzić na 4 piętro za każdym razem gdy chciało się wejść do swojego pokoju. A potem wracać na 4 i schodzić na parter na pieszo. Dla młodych żwawych ludzi jak ja i moja dziewczyna to żaden problem, a nawet zdrowy dodatek ale dla 50-60 latków to może być bardzo irytujące i męczące, w końcu na wakacje jedzie się by \"wypoczywać\".

Najbardziej urzekła mnie obsługa - każdy kelner/barman/sprzątaczka emanowali dobrą energią. Uśmiechali się i byli bardzo uprzejmi. Hotel bardzo nam się podobał jak i pobyt w kurorcie "złote piaski". Woda ciepła, plaża bardzo ładna i czysta, wszystko było tam zadbane. To były nasze pierwsze wspólne wakacje za granicą, obydwoje jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Również muszę polecić portal wakacje.pl gdyż organizacja naszego wyjazdu przebiegła perfekcyjnie i bez żadnych opóźnień. Niestety lot powrotny był opóźniony o 3 godziny i odbył się w dziwnej atmosferze, ale to nie wina biura podróży ani wakacje.pl tylko Small Planet Airlines (linie lotnicze).

• Zalety SPOKOJNA , CICHA OKOLICA
    • Wady CZAS STANĄŁ 30 LAT TEMU. WOKÓŁ RUSCY. 1 KILOMETR DO PLAŻY A NIE 300 METRÓW.

NIE MAM DUŻEGO DOŚWIADCZENIA W WOJAŻACH ZAGRANICZNYCH ALE INNI UCZESTNICY MÓWILI ZE'' SZAŁU NIEMA'' PRZEPAŚĆ DO HISZPANI CZY GRECJI - OGROMNA . LOKALIZACJA BARDZO SPOKOJNA Z POWODU OGROMNEJ ODLEGŁOŚCI OD PLAŻY CZ CENTRUM . WYŻYWIENIE - NUDA .NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE TO BAR - TRAGEDIA OD 12.30 - 20.00 INNI MIELI OD 9.00 DO 23,00. DO WYRWANIA ;NAJTAŃSZE PIWO, NAJTAŃSZE WINO, NAJTAŃSZA WÓDA Z CZERWONĄ ETYKIETĄ. POZOSTAŁE ALKOHOLE MOŻNA SOBIE POOGLĄDAĆ ALBO KUPIĆ . MALUTKI BASEN, PŁATNE LEŻAKI NA PLAŻY, WOKÓŁ TŁUMY ŻE NIEMA GDZIE POŁOŻYĆ RĘCZNIKA . NIE UKRYWAM ŻE LICZYŁEM NA WIĘCEJ. MYŚLĘ ŻE GARDENA LICZY WYŁĄCZNIE NA NOWYCH KLIENTÓW - BO Z PEWNOŚCIĄ NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH TAM NIE WRÓCI. SERDECZNIE ODRADZAM. NA SZCZĘŚCIE POGODA BYŁA REWELACYJNA !

• Zalety Blisko morza,czysto,rodzinnie,biorąc pod uwage trzy gwiazdki
    • Wady na trzy gwiazdki brak wad

hotel w lini prostej blisko morza,dojscie troche okrężne ale ok,czysty,dzienie pokój sprzątany,jedzenie ok,posiłki różnorodne,za dobrą kase hotel trzy gwiazdki jak najbardziej polecm !!

• Zalety Położenie w spokojniejszej i cichszej części miasta, Blisko do centrum i morza.
    • Wady Mały basen, cześć pokoi (w tym nasz) ma ok. 190 wysokości), konieczność przechodzenia 4 pięter schodami

Pomimo kilku wad to dobrze położony, sympatyczny hotel. Posiłki smaczne, choć na dłuższą metę lekko monotonne. Basen mały, ale nie zatłoczony.

• Zalety cicha okolica
    • Wady zbyt mały basen, winda od 4 piętra

Pobyt w hotelu w lipcu 2015 r. w pokoju rodzinnym ok. 30 m2, , 5 piętro, pokój czysty, sprzątany codziennie, wymiana pościeli i ręczników raz na trzy dni. Troszkę zbyt mały basen, ale i tak większość urlopowiczów chodziła na plażę. Dojście na skróty do plaży ok. 10 min. spacerkiem ( obok hotelu Preslav, dróżka na przeciwko wyjścia z hotelu Gradina). Okolica bardzo spokojna, cicho. Hotel nie oferuje animacji, ale według nas było to zaletą, nie wadą. Jedzenie dość smaczne, można popróbować bułgarskich smaków. Opłaca się schodzić na posiłki na początku pory ich serwowania, gdyż nie trzeba będzie czekać na ewentualne donoszenie brakujących dań. Winda działa od 4 piętra, co jest związane z architekturą hotelu, ale schody łatwe do pokonania. Przystanek komunikacji miejskiej bliziutko. Miła obsługa ( szczególnie w barach), porozumieć można się w j. angielskim, rosyjskim. Z pobytu jesteśmy zadowoleni, spełnił nasze oczekiwania, adekwatny do ceny.

• Zalety blisko centrum,
    • Wady winda od 4 piętra, brak urozmaicenia posiłków, balkony bez podziałów - widać wszystkich sąsiadów z piętra ;/

Cena adekwatna do hotelu. Dobry hotel dla niewymagających gości. Ogólnie byliśmy zadowoleni z pobytu.

• Zalety Czystość, atmosfera oraz polozenie - blisko centrum kurortu gdzie toczy się nocne życie, jednak na tyle daleko by w każdym momencie znaleźć tam ciszę niezbędna do wypoczynku.
    • Wady Monotonna kuchnia. Jedzenie ciagle to samo, w dodatku wszystko miało bardzo podobny smak. Wydawało się ze na każdym posiłku były przynajmniej 3 rodzaje mięsa, jednak w smaku wszystko było niemal identyczne- miało tylko różne kształty. Opcja all inclusive również byłaby dużym minusem, gdyby nie fakt, ze była tylko o 100zl droższa od HB. Nie chodzi o posiłki, ale o napoje. Dostępne były tylko od 12.30 do 20.... Przy pięknej pogodzie, która nam towarzyszyla, byłoby Milo jakby bar przy basenie oferował napoje z karty all juz od ( przynajmniej) 10- bo juz o takiej porze, w upalne dni pragnienie mocno doskwiera.

Serdecznie polecam Złote Piaski oraz hotel Gradina ludziom, którzy chcą spędzić Milo czas poza granicami naszego kraju. Jak na hotel 3* - jest tam bardzo fajnie, przede wszystkim Czysto i schludnie. Obsługa hotelowa jest sympatyczna i pomocna - wbrew temu co można przeczytać w niektórych komentarzach.

• Zalety blisko do plazy, pokoje w miare schludne i czyste jak na 3 gwiazdki bulagrskie
    • Wady cienkie sciany - slychac wszystko z sasiednich pokoi

Hotel w porzadku jak na 3 gwiazdki - pokoje schludne i czyste, niestety cienkie sciany i wszystko slychac. obsluga bardzo przyjazna i pomocna. jedzenie slabe. Stosunek ceny do jakosci jest adekwatny.