Grand Ontur
Turcja / Wybrzeże Egejskie

Grand Ontur

• Bezpośrednio przy hotelu prywatna, piaszczysto-żwirowa plaża z drewnianym tarasem do opalania.
  • Dla dzieci: 2 brodziki, plac zabaw, miniklub, amfiteatr, minipiłka nożna.
  • Z hotelu rozpościera się widok na Morze Egejskie i wyspę Chios.
  • Blisko centrum Cesme (dwa razy dziennie hotel organizuje bezpłatny transport).

• Zalety minibarek codziennie uzupełniany, codziennie sprzątane pokoje, aczkolwiek sami odmawialiśmy bo nie potrzebne to było. super posiłki i super obsługa i kelnerzy!
    • Wady brak, trochę zwiedziliśmy krajów i hoteli i ciężko się doczepić. Jedyne co faktycznie nie było to brak animatorów przy basenie, aczkolwiek prawie codziennie ktoś grał i śpiewał w porze obiadowej i kolacji przy restauracji głównej

Patrząc na opinie innych, niestety dla nas pobyt i opieka był super... Po wejściu z lotniska do autokaru (około 22:40) Pani rezydent oznajmiła ze po zakwaterowaniu prosi żebyśmy zeszli na kolacje która będzie dla nas przygotowana. Wszak nie był to szwedzki stół tylko zimna płyta podana na talerzu i przyniesiona do stołu + napoje ale na tą chwile jeszcze nie spotkaliśmy się z taką sytuacją, W Hiszpanii w trakcie zakwaterowania (20:30) kazali nam szybko iść na kolacje bo tylko do 21:00 była. W dniu wykwaterowania biegasz dalej w opaskach i korzystasz ze wszystkiego do czasu wejścia do autokaru. Co do pokoi to nie ma się do czego przyczepić, eleganckie i z widokiem na morze - taki mieliśmy. Łazienka wyposażona we wszystko i uzupełniana codziennie w kosmetyki itd. Obsługa miła, kelnerzy wzorowi. Co do posiłków to: śniadanie, śniadanie dla spóźnialskich, obiad, spóźniony obiad na plaży, kolacja. Nie ma opcji żeby chodzić głodnym. Co do jakości posiłków to nam smakowało, było tyle tego codziennie ze zawsze każdy wybrał coś dla siebie - chyba że ktoś kilka dni z rzędu ładował wszystko co było to później faktycznie monotonia.... Z tego co nam mówili to niby planują na przyszły rok remont hotelu, a udostępnia nowy który stoi obok i go wykańczają. Co do mojej opinii to do ewentualnego odnowienia taras na plaży i wewnętrzna infrastruktura basenów wewnętrznych, bo pokoje są w takim dobrym stanie że w niektórych europejskich kurortach pokoje by nie mogły stanąć obok tych.

• Zalety cisza , spokój, basen termalny, wspaniałe widoki
    • Wady animatorzy lenie, słabe wyżywienie, szczególnie obiady i śniadania, słaba obsługa,

zgadzam sie z opiniami że 5 gwiazdek to mocno przesadzona standaryzacja biorac pod uwagę inne hotele 5 gwiazdkowe w Turcji. Oczywiscie można polemizować z ocenami, każdy ma inne wymagania czy oczekiwania. ale niestety jakość usług do ceny pozostawia wiele do życzenia. w hotelu najwięcej jest Polaków i Turków. Być może stąd bierze się poziom uslug. zgadzam sie z opinia że nie powinnismy sie godzić sie na zawyżanie cen przez organizatorów . Bryluje w tym Itaka. wydaje sie że cena ponad 4 tyś/os za 14 dni pobytu w tym hotelu to zbyt dużo. bylismy tam w czerwcu 2015 roku. sprzet zdeastowany, miejsca zabaw dla dzieci nie czynne, bar wcale nie był czynny 24 h, siłownia bez klimy /można sie udusić/ śniadania i obiady bez szału, totalna nuda, jedzenie tylko w barze na plaży , jeśli jestes z dzieckiem i korzystasz z basenu a jemu zachce się frytek nie pozwolą ci z baru przy plaży zabrać ich na leżak nad basen. argument jaki usłyszałem to "że będą musieli posprzątać". sprzatania i tak nie było . bałagan przy basenie, leżaki nie myte, kosze nie oprożniane itd. jesli uda Wam sie zaplacic za ten hotel 2600 / os na 14 dni to cena zrobi sie adekwatna do uslugi. wtedy można przyjąć że standart to góra 4 gwiazdki. urokliwie jest w Cesme, Alacati, Efez, dom Maryjny w Efezie, Sirince słynace z wina i lodów. w hotelu zaletą są wody termalne /zabierzcie czepki zaoszczędzicie sporo euro/ w ALL alkohole tandeta, zaletą jest jeszcze to że zdarza sie zaobserwować delfiny płynące za statkami wycieczkowymi i spokój oraz duża ilość leżaków. moge pochwalić rezydentkę ponieważ reagowała na nasze sugestie, jednak napotykała duży opor ze strony menagera hotelu /wiecznie zdziwiony/. jeśli chcecie spokojnych, cichych wakacji, bez szaleństw ze zwiedzaniem okolicy miejscowym transportem /bez problemowym/ , wyciszenia, wsłuchania sie w szum morza i wiatr i zapłacicie adekwatne pieniądze to mozna sie do tego hotelu wybrać. do Alacati przesiadacie się w Cesme , baseny z woda termalna po drodze!

• Zalety wspaniałe zajęcia dla dzieci, wysokie uznanie dla polskich animatorek
    • Wady brak organizacji przy nakrywaniu stolików do posiłków

Hotel bardzo ładny, chociaż już by wymagał remontu. Obsługa bardzo miła, bez naciągania na napiwki.

• Zalety Polecam rodzinom z dziećmi, fajna chicha okolica, ładne widoki na morze i wyspy greckie
    • Wady nie ma jakiś dużych wad.

Polecam rodzinom z dziećmi, dzieci zadowolone, nie chodzą głodne, polskie animacje

• Zalety spokojna okolica, prywatna plaża z dużą ilością leżaków,
    • Wady mało owoców

To były nasze pierwsze wakacje w Turcji i uważamy je za bardzo udane. Ogólnie szukaliśmy spokojnego hotelu w ciekawej okolicy i udało się. Hotel jest duży, każdy znajdzie coś dla siebie. Nam szczególnie do gustu przypadła plaża, do której dostęp mieli tylko goście hotelowi, o której godzinie by się nie dotarło to zawsze można było znaleźć wolny leżak. Pokoje były codziennie sprzątane, dodatkowo codziennie uzupełniany był barek, z którego można było korzystać w cenie pobytu. Ogólnie w hotelu jest 8 pięter im wyżej tym ładniejszy widok. Do Cesme można dojechać hotelowym lub lokalnym busikiem (3,5 LT), jak już się tam dotrze to warto zwiedzić zamek (8 LT). W sobotę w miasteczku obok odbywa się targ, głównie tekstylia, warzywa i owoce (warto pokosztować bo w hotelu podają mało owoców i na ogół tych samych). Wielu ludzi narzekało na wiatr,, ale ciężko żeby nie wiało w pobliżu wody, mi to akurat odpowiadało. Wiadomo zawsze można pomarudzić, że muzyka za głośno albo nie taka, że 5 gwiazdek to przesada itp. Nam się naprawdę podobało i możemy polecić ten hotel jeżeli ktoś szuka prawdziwych 5 gwiazdek to nie w tej cienie - nie oszukujcie się. Dodam, że byliśmy na dwóch wycieczkach 1. w Efezie (kto tam jedzie niech przyszykuje się na okropne upały, koniecznie nakrycie głowy i balsam. Tam nie ma tego przyjemnego wietrzyku, który jest w Cesme) 2. Pamukkale długa podróż, najpierw zwiedzanie grobowców i ruin miasta, poźniej wapienne tarasy na ścianie góry - można się w nich kąpać, chociaż są dość płytkie ale polecam! )

• Zalety wody termalne
    • Wady miał pięć gwiazdek 10 lat temu, wystarczy zobaczyć wystrój . wyżywienie bardzo słabe. brak świeżych owoców w menu. pokoje bardzo słabo sprzątane.

Itaka się nie popisała się, jak można sprzedawać hotel trzy i pół gwiazdek jako pięciogwiazdkowy. Tak zaniżać standard to tylko dla Polaków można. Wiatr wiał jak Na Bałtyku, Jedzenie codziennie takie same, nawet nie zmieniali miejsca, Brak świeżych owoców , dają jakieś niedojrzałe zielone śliwki, mim że na na targu można kupić za grosze świeże soczyste brzoskwinie i arbuzy. W pokojach nie sprzątają, nawet jak zostawiasz bakszysz, W ostatni dzień nawet nie zmienili pościeli. Jeśli kogoś lubią komary to niech nie zapomni o OFFie bo po kolacji nie posiedzisz przy basenie. W pokoju też masz towarzystwo komarów i zabawa zaczyna się jak próbujesz zasnąć. Brak animacji, bo po co się bawić. Ewentualnie jakiś wieczorek muzyczny i powtarzające się co dwa dni te same utwory. To uroki pobytu, ale czemu tak drogo, i czemu nie szanuje się tak Polaków. Następną ofertę Itaki sprawdzę dokładnie.

• Zalety Pokoje OK, Malownicze miejsce.
    • Wady Hotel polozony na odludziu, zero infrastruktury turystycznej w okolicy. Pod względem sprzątania syf przez dwa tygodnie nie sprzatniete szklanki ze stolików!!!! Przeszklone windy masakra - jeśli działały (a tylko sporadycznie) to i tak nic nie było widać bo szyby były tak upaćkane.

Jeśli ktoś chce przespać na leżaku urlop to ok. Jednak ja tam już nie pojade. Ogólnie nie polecam.

• Zalety Dobre jedzenie, przestronny, codziennie sprzątane pokoje. Czysto, schludnie. Bliskość plaży.
    • Wady Nieodnowione SPA, wietrzna okolica.

Polecam na wakacje z dziećmi i bez. Mimo, że hotel jest duży nie czuje się tego. Obsługa w porządku.

• Wady Za dużo narzekających Polaków

Wakacje w Grant Ontur spędziliśmy w gronie 4 młodych osób (2 pary) we wrześniu 2014. Hotel położony jest w cichej i spokojnej dzielnicy Cesme, gdzie do centrum samego miasta było ok. 10 minut jazdy busem. Sporym udogodnieniem jest bezpośrednie położenie przy morzu, jednakże plaży tam prawie w ogóle nie ma, a zamiast jej drewniane podesty z leżakami, co akurat dla nas było in plus. Jeżeli ktoś lubi imprezować i chodzić po klubach raczej w pobliżu ich nie ma, chyba, że miejscowe busiki po mniej więcej 3 liry zawożą w różne miejscowości, czasami z hotelu organizowany był transport do klubu. Alkohol nie jest najgorszy, jedzenie jak dla nas wyśmienite. Niczego nie brakowało, różnorodne mięsa, surówki, ryba, już nie wspominając o przepysznych owocach jak arbuz i słodkościach. Nie wiem jak wyglądają animacje w innych miesiącach sezonowych, jednakże na naszym turnusie czyli w połowie września prawie w ogóle ich nie było, mimo, że było czterech animatorów, którzy raczej byli już znudzeni i zmęczeni pracą. Obsługa hotelu jest bardzo miła, jednak prawie nikt nie umie przynajmniej podstaw angielskiego (już nie wspominając o innych obcych językach). Niezłe wrażenie robi ogromny hol obrośnięty bananowcami, palmami i drzewami na środku hotelu oraz wygodne kanapy, znajdujące się na nim. Baseny są fajne, czyste, wystarczające w zupełności żeby popływać, pobawić się. Pokoje codziennie sprzątane, wymieniane ręczniki i pościel. Co prawda hotel nie zasługuje na mocne 5 gwiazdek, jednak naprawdę jest ciekawie usytuowany i miło spędziliśmy tam czas. W związku, że hotel należy w głównej mierze do ITAKI spędzają w nim czas prawie sami Polacy i ewentualnie Turcy. Polskie narzekanie młodych i starych ludzi zewsząd jest naprawdę odpychające, nie wspominając już o niektórych żenujących sytuacjach, które miały miejsce na naszym turnusie.

jeszcze musze dodac bo sie pomylilem w ostatniej opini. bylismy w 2013 roku w maju ( zapomnialem zaznaczyc). Sala z ping pongiem zamykana warto wziac rakietki jak ktos gra, byly wowczas niby polskie animacje ale glownie dzieciaki rysowaly, przez co szybko sie nudzily. No i to by bylo na tyle:P. Druga polowka tez zadowolona chociaz narzekala na brak miesiwa ( codziennie tylko mielone w roznej formie).