Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

• Zalety Wysoki standard, cisza spokój
    • Wady zerowe animacje dla dorosłych, wieczorami pozostawieni sami sobie

Przepiękne miejsce, urzekła mnie atmosfera hotelu, cisza spokój, (co najważniejsze brak walki o leżaki przy basenie). Miejsce godne polecenia, jeżeli chcemy wypocząć. Brakowało tylko animacji dla dorosłych, zwłaszcza wieczorem nic się nie działo, musieliśmy się organizować we własnym zakresie. Jedzenie bardzo nam i naszym dzieciakom smakowało, nie ma się do czego przyczepić. Na plażę, też nie daleko, lecz tam nie mamy już świadczeń hotelowych allinclusive, (miejska ale przyjazna plaża, zwłaszcza dla dzieci). Ogólnie z pobytu jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecamy.

• Zalety - ładne widoki i położenie - luźno w basenie, możliwość znalezienia wolnych leżaków - baaardzo miła obsługa - starają się nawet mówić po polsku - pokoje przestronne - klima - dobre, zróżnicowane jedzenie - alkohole bez szału ale Ok - brak rosołu ;)
    • Wady - nie ma co liczyć na internet, praktycznie nie działa - jeśli ktoś liczy na animacje to nie ma szału, co dla nas było plusem ;) - nie do końca czysto, nie powiem co było na zasłonę od wanny/prysznica - czasami od strony północnej opróżniają pod oknem szambo i nie do końca ładnie pachnie, łagodnie rzecz ujmując - pierwszy raz byliśmy w hotelu z niewygodnym materacem :)

Hotel Ok podobnie jak okolice ale polecamy wynajem auta, najlepiej z lokalnych tańszych wypożyczalni (wciąż dwa razy drożej niż np Hiszpanii :)). Gdyby siedzieć tydzień lub dwa w hotelu, mogłoby byc nieco nudnawo. Jest to dobra baza wypadowa. Animacje praktycznie nie istnieją, co moze być plusem. Cwiczenia Chodakowskiej - gdzie co jak ? Ogólnie polecamy, blisko do morza, fajne baseny, dobra obsługa.

Spędziliśmy bardzo miło tydzień w lipcu w Hotelu Utopia. Hotel w całości zarezerwowany przez biuro Grecos dla polskich turystów. Fajna infrastruktura - 1 duży basen, 2 mniejsze dla dzieci, w tym 1 z bąbelkami. Leżaki i parasole przy basenie darmowe - dodam, że drewniane, solidne, wygodne, z materacami. Ręczniki plażowe w cenie - można codziennie wymieniać na świeże. Jedzenie smaczne, codziennie inna ryba, owoce morza, jakieś mięsa, dania makaronowe dla dzieci, pyszne warzywa, feta i tzatziki. Obsługa miła, najlepsze wrażenie zrobili na nas barmani. Polecam dla rodzin z dziećmi, ponieważ klub delfinki organizuje dla nich ciekawe zajęcia i rodzice mogą się chwilę zrelaksować. Pokoje o wysokim standardzie, sprzątane codziennie, ręczniki i pościel wymieniana co 2 dni, klimatyzacja działa. Minus to komary - gryzły nas wieczorem niemiłosiernie. Wyspa bardzo pozytywnie nas zaskoczyła - zielona, górzysta, warto wybrać się na wycieczkę po Kefalonii ze zwiedzaniem jaskiń - bajka. Hotel obok wioski, którą można zwiedzić pieszo w 15 minut :) osoby liczące na dyskoteki i rozrywkę okolica rozczaruje. Polecam dla osób szukających ciszy i spokoju - można zjeść nad brzegiem morza pyszną rybkę, napić się wina i poczuć klimat wyspy. Plaża ogólnodostępna, leżaki i parasole należą do lokalnych tawern, więc zamawiając napoje można korzystać z nich do woli, a obsługa jest tam bardzo miła. Wyjazd do Kefalonii i pobyt w Utopii oceniamy jako bardzo udany!

• Zalety miła obsługa,wspaniali animatorzy,fajne pokoje
    • Wady brak polskiego zwykłego rosołu:)

Bardzo miło spędzilismy czas w Utopii,aż żal było wyjeżdżać:)

• Zalety pokoje, miła obsługa, ciche położenie

pokoje i łazienki czyste, bardzo miła obsługa, ogólnie dobre jedzenie, każdy mógł coś znaleźć dla siebie. 4 fajne baseny, w tym jeden dla małych dzieci, w którym ciągle się kąpały. Zajęcia dla najmłodszych rewelacyjne, Panie animatorki spisały się na medal. Moja córka prawie w ogóle nie chciała z nami spędzać czasu tylko biegła do "swoich" Pań :-). Leżaki przy basenach zawsze dostępne, ręczniki do dyspozycji w pokojach. .Plaża nie taka piękna może jak nad naszym Bałtykiem:-) , ale za to woda przepiękna, czysta i cieplutka. Kefalonia, Katelios - godne polecenia, serdecznie zapraszam osoby szukające spokoju i wytchnienia.

• Zalety 4 baseny, atrakcje dla dzieci, polskie animacje, miła i pomocna obsługa
    • Wady jeśli ktoś lubi dobrą kawę - najlepsza na mieście ;)

pokoje i łazienki czyste, codziennie sprzątane, ogólnie na obiekcie czysto, łazienki nowe, mnóstwo atrakcji dla dzieci, polskie animacje także dla dorosłych, duży wybór jedzenia, starają się gotować pod Polaków ;) wyspa cicha i spokojna polecam serdecznie

• Zalety baseny, ładne pokoje, smaczne jedzenie, ogólna czystość, uprzejmość personelu
    • Wady napoje podawane w plastikowych kubkach, nawet wieczorem w barze

Hotel na BARDZO duży plus. Posiłki bardzo smaczne; na obiad i kolację zawsze coś innego (przy pobycie 8 pełnych dni), jedynie śniadania były codziennie takie same. Bardzo dużo owoców, deserów, duży wybór napojów do posiłków i w barze przy basenie. Alkohole w porządku, jednak wybór gotowych drinków bez szału. Pokoje czyściutkie, zadbane, sprzątane codziennie, żadnych insektów, skrzypiących łóżek czy odpadających klamek. Leżaki i parasole przy basenie zawsze dostępne;) Hotel dla Polaków i tylko Polacy tam chyba przyjeżdzają, dlatego znajomość innego języka wydawała się tam zbędna (obsługa dużo rozumie po polsku). Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi (super animacje, baseny, rozrywki), jednak osoby szukające rozrywki poza hotelem raczej nic w 'mieście' nie znajdą. Plaża bardzo ładna, szeroka, długa, odludna (zazwyczaj jakieś 10osób), piaszczysto-kamienista z przewagą na piaszczysta. Hotel z samymi zaletami, jedynie podawanie alkoholu w plastikowym, wyginającym się kubku po godzinie 19.00 - do przemyślenia.

• Zalety Jedzenie, pokoje, obsługa, atmosfera.

Pobyt od 22 do 29 czerwca 2017. Hotel ładny, czysty, blisko plaży która może nie jest za fajna ale ciut dalej od hotelu nie można na nią narzekać. W żaden sposób jednak to nie zmienia naszej dobrej opinii o hotelu ponieważ baseny rekompensowały wszystko. A i z dzickiem było nam przy nich wygodniej. Bez tłumów, leżaki bez problemu dostępne o różnych porach. Basen czysty, wyznaczony dla małych dzieci to duży plus. Pokoje spore, ładnie urządzone, łazienka z dużą wanną, balkon który spokojnie pomieścił wieczorami 4 osoby ;) Jedzenie...po prostu pyszne. Była nas czwórka plus dziecko i jedzenie każdemu z Nas naprawdę smakowało. Byliśmy w różnych krajach i hotelach i Utopia jest kolejnym hotelem z naprawdę smacznym jedzeniem. Na obiad i kolacje zawsze klika rodzai mięs, ryba codziennie, owoce morza pod dostatkiem również serwowane codziennie. Pyszne warzywa [bakłażany, cukinie, papryki grillowane]. Desery smaczne. Wszystko na bieżąco uzupełniane. Nie było się do czego doczepić. Drinki może nie jakieś wielkie wow ale Brendy smaczna. Obsługa miła, animatorzy Grecos na duży plus. Kawa pyszna. Jedynie Hotel powinien pomyśleć nad zabezpieczeniem jakąś siatką terenu na placu zabaw ponieważ spory rów jest dość blisko niego. Poza tym hotel możemy polecić z czystym sumieniem :)

• Zalety duże pokoje, spokojna okolica, bardzo miła obsługa hotelu.
    • Wady mało owoców, i typowo greckich potraw nawet regionalnych, lody tylko dla dzieci, brak basenu dla dzieci nie umiejących pływać i zjeżdżalni w nich,

Piękna okolica, cisza i spokój, duże pokoje i bardzo miła obsługa. Ciekawe wycieczki Grecosa choć szkoda że nie było wycieczek do Fiskardo i Lixuri autokarem. Animatorzy dla dzieci fajni. Nawet jedna z pań miała możliwość nauki pływania i szkoda ze Grecos tego nie docenił a wolał dać Activ z Chodakowską, która w naszym turnusie nie miała powodzenia. Animatorka miała podejście i do starszych dzieci i do mniejszych jak chodzi o pływanie. Szczególne wyrazy pochwały i podziękowania dla Pilota Andrzeja. Człowiek o wielkiej wiedzy i prawdziwej empatii. To dzięki niemu tyle zwiedziliśmy z naszym dzieckiem, które ma chorobę lokomocyjną ( jako jedyny to rozumiał i bardzo nam pomógł). Polecamy z nim wycieczki.

• Zalety - spokojna okolica, - przyjemne otoczenie Katelios, - obiekt stosunkowo nowy, - czystość pokoi, - plus za to, że Grecos już w maju zaangażował ekipę Animatorów, którzy solidnie wykonali swoją robotę!,
    • Wady - mimo wszystko do poprawy są posiłki. Owszem, można zjeść, i to nie angielskie żarcie, a zrobione pod Polaków. Jedzenie jest naprawdę smaczne, ale zróżnicowanie nie powala. Podobnie jak ilość pieczywa, które było mi mikro ilościach.

Maj 2017. Nie jesteśmy jakoś wybredni, zdążyliśmy co nieco zwiedzić na świecie, więc jakieś porównanie mamy. Katelios jest przyjemną, cichą miejscowością, położoną dość malowniczo. Mnogość restauracji pozwala na spędzenie miło wieczoru czy to w coctail barze, czy na zjedzeniu rybki bądź też pycha lodów. Sam hotel położony przy mało ruchliwej drodze, rzut beretem od plaży (niektórym na youtube to przeszkadzało, ale dla nas spoko) i od restauracji na promenadzie. Sama plaża nie powala jakością, ale można znaleźć skrawek piachu i wskoczyć do świetnej wody i to w maju. Na terenie hotelu trzy baseny z wodą (w maju) o temperaturze niczym Bałtyk w sierpniu. Jak już się wejdzie to się nie chce wyjść:-)Może brakowalo troche zjeżdzalni dla bombli na dziecięcym basenie, ale maluchom dużo nie trzeba. Pool bar z przekąskami słaby. Było można zrobić tosta i rzucili czasami frytkami, a no i lody dla dzieci. Mając porównanie to trzeba przyznać, że trochę blado. Inaczej z alkoholem, tutaj temat wyglądał spoko. Restauracja główna czysta, obsługa dawała radę. Jednak różnorodność dań tez nie powalała. 7 podgrzewaczy z czego 4 potrawy, 3 dodatki, do tego warzywa, dwie zupy i trochę słodkości. Co trzeba jednak oddać to to, że mimo małego wyboru wszystko było bardzo dobrze doprawione i smaczne. Dania robione pod Polaków, co dla nas było na plus, bo w większości hoteli zazwyczaj trafialiśmy na menu angielskie, wiec tu miła odmiana. Minus za brak wystarczającej ilości ich pycha bułeczek na śniadaniu, a bida z pieczywem. Panie na recepcji pomocne i miłe...jak cała obsługa. Pokój mieliśmy wielki, czysty, sprzątany codziennie. Tutaj żadnych uwag. Ktoś tam inny miał jakieś uwagi co do swoich pokoi, ale to naprawdę jacyś detaliści Polacy. Można wypożyczyć auto na miejscu. Ceny dobre, auta czyste, sprawne. Dają dobre promocje, można podzielić kolejność dni wypożyczenia auta. MEGA to, że przed sezonem Grecos zapewnił animatorów i to naprawdę zajefajnych! Z chęcią powtórzymy wypad.