Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Wylot z Gdańska All Inclusive

• Zalety Super pokój (mieliśmy pokój nowożeńców :), dobre jedzenie, miła obsługa i dobra rakija w barze (podobna w smaku do whisky)
    • Wady Położenie w nudnej okolicy, miasteczko Katelios gdzie nic się nie dzieje

Jeśli chodzi o hotel absolutnie bez zarzutu, czysto, wygodnie, smacznie i miło, bar do 23ej, blisko do morza ale bez efektownych plaż w okolicy, trzeba wynająć auto aby coś zobaczyć. Minusem nudna okolica, chyba że ktoś szuka tylko spokoju i ciszy, ale wtedy lepiej zaszyć się w Bieszczadach. Zero imprez, klubów, nawet barów czynnych wieczorem w miasteczku. Może coś by było w stolicy wyspy ale... daleko. Wyspa piękna jeśli chodzi o przyrodę (polecam plaża Myrtos i jaskinia Melissani) ale bardzo słaba infrastruktura turystyczna. Po prostu nie ma gdzie pójść wieczorem. Koniecznie wycieczka na pobliski Zakynthos.

Przytulny maly hotel dobry dla osob lubiacych spokoj i przyrode pokoje ladnie urzadzone jedzenie smaczne do plazy piaszczystej 15 minut spacerowym krokiem wrazenia bardzo pozytywne polecam szczegolnie osobom szukajacym przyrody i spokoju

Polecałabym osobom ceniącym sobie spokój. Hotel bardzo dobry. pokoje czyste, jedzenie różnorodne i smaczne.

• Zalety ogromne pokoje, przemiła atmosfera, cisza i spokój
    • Wady słabe przekąski

Bardzo przyjemny, kameralny hotel. Pokoje olbrzymie! Mieliśmy pokój rodzinny z dwiema sypialniami, salonem i dużym tarasem z widokiem na morze, góry i baseny. Pokój bardzo dobrze wyposażony, z klimatyzacją, wi-fi, tv (dwa polskie kanały) i dużą łazienką. Codziennie sprzątany. Hotel polecam dla rodzin z dziećmi i dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. O 22 było cicho jak makiem zasiał. I o to właśnie mi chodziło. Animacje wieczorne i wciągu dnia były, ale takie bardzo delikatne. Klub "Delfinki" spisał się na medal. Dwa razy dziennie zajęcia dwugodzinne dla dzieci a wieczorem mini disco. Jedzenie ok. Bez rewelacji ale zawsze można wybrać coś dla siebie. Codziennie jakieś danie z owocami morza, codziennie ryba. Było smacznie i dużo. Minus - to przekąski: miękkie frytki, średnia pizza... Ale za to napoje w opcji all nie najgorsze :) No i lody, ale tylko dla dzieci. Baseny są trzy. W tym jeden dla dzieci (co dziwne, z najzimniejszą wodą). Leżaki dostępne bez problemu o każdej porze dnia. Duży plus za to, że ręczniki basenowe są oferowane przez hotel. Do plaży trzeba kawałek się przejść. Plaża raczej taka trochę dzika, bez leżaków, co w sumie ma swój urok. Plaża żwirowo-kamienista. Obsługa bardzo miła, profesjonalna, uśmiechnięta. Z czystym sumieniem polecam hotel Utopia Resort! A wyspa Kefalonia - cudo!

• Zalety 3 baseny, bez tłoku, świetne antypoślizgowe płytki wokół basenu, wygodne leżaki, duża ilość leżaków, architektonicznie - niska zabudowa hotelu - wygląda jak duża villa a nie blokowisko, prześmieszne animacje Grecos dla dorosłych i dzieci (4+)
    • Wady bardzo rzadkie (lub wcale!) autobusy do pobliskiej miejscowości Skala, bar All Inc. czynny tylko do 23:00, animacje tylko dla dzieci 4+, w klubie Delfinki brak zajęć dla 2-3 latków np. zwykłego bazgrania kredkami, brak brodzika dla najmłodszych (najpłytsza woda to 70cm)

HOTEL: w 100% zapełniony przez Polaków, bo to hotel Grecosa. Obsługa rozumie sporo po polsku, nawet sprzątaczki. Hotel nowy, bardzo ładny, gustownie urządzony, polecamy, ale z niedociągnięciami typowymi dla Grecji (prowizorycznie i nieestecznie wstawiony silikon wokół wanny), nieprzyjemny zapach z jacuzzi w łazience pokojowej. Zasługuje na 4 gwiazdki greckie, ale tak naprawdę to jednak standard 3. Nie mamy zastrzeżeń do jakości sprzątania, restauracji, zróżnicowaneg jedzenia i 2 barów. Kort tenisowy krzywy (powierzchnia zapadnięta), a plac zabaw znajduje się w miejscu niezacienionym, przez większą część dnia pozostaje rozpaloną patelnią, na którą nie da się wpuścić dziecka, bo może się poparzyć na zjeżdżalni. Jest też SPA i kryty basen - spa świeci pustkami bo ceny zabiegów za drogie na polską kieszeń, ale skorzystaliśmy z darmowego krytego basenu (w jeden dzień urlopu trafiła nam się burza) i darmowej sauny. POŁOŻENIE: Hotel Utopia mieści się w Katelios - mała, spokojna miejscowość z klimatem. Kilka sklepików spożywczych i z pamiątkami, bary, tawerny, mała marina, możliwość wypożyczenia łódki i zarezerwowania rejsu po wybrzeżu Kefalonii, na Ithakę i Zakynthos (cena rejsu w 08.2016 - ok.30-40E za dorosłego, a 20E za dziecko powyżej 4lat - taniej niż wycieczka fakultatywna Grecos, rejsy startują w Skali, ale rezerwacja miejsca = dowóz busem z Katelios do Skali za darmo). W Katelios są też 2 wypożyczalnie samochodów (Mercury i Venus) - cena za małe auto np. Chevrolet Matiz lub Hyundai i20 to 90E za 2dni. Mercury ma dodatkowo płatne ubezpieczenie 12E za dobę i płatny fotelik dziecięcy 3E za dobę. Polecamy Venus. PLAZA: Katelio Ok.300m od hotelu (idzie się malowniczą dróżką, przez mostek, kilka schodów, piaszczysto-kamienista, jak to w grecji). Trochę dzika, ale z Błękitną Wstęgą, więc b.czysta woda. Druga - Kaminia - jedyne dojście do niej to albo asfaltową drogą, wśród samochodów albo 20min pnąc się po skałach. Z dzieckiem poniżej 5 lat niemożliwe albo na barana.

• Zalety Cisza,super obsługa,czystość, smaczne swieze posilki

Hotel dla rodzin z dziećmi,super animacje, baseny super,

• Zalety Kameralny, cichy, idealny na wakacyjne leniuchowanie.Jedzenie dobre,napoje i procentowe ok.Czysto.
    • Wady Jedynie przeszkadzal mi nieraz zapach w lazience .

Polecam dla wszystkich,ktorzy chca odpoczac i sie zresetowac.Rezydent bardzo fajny, wycieczka z nim, w roli pilota, to czysta przyjemnosc. Animatorzy tez ok.Polecam hotel.

• Zalety Wspaniały hotel urozmaicone jedzenie swietne połozenie bardzo miły i chetny do pomocy personel /jak nie w Grecji/, nalepszy hotel w jakim bylam w standardzie 4 gwiazdek nie ma bitwy o leżaki

Serdecznie polecam wszyscy z moich znajomych, ktorzybyli w tym hotelu równiez wracali bardzo zadowoleni

• Zalety Spokój ,położenie blisko morza ,Duze pokoje codziennie sprzątane.Miła obsługa,Goscie 100% polacy z dziecmi.lezaki dostępne o każdej porze.
    • Wady Jedzenie mało doprawione.jak dla mnie.

Ogólne wrazenie w skali 1 do 10 to 9 .Szczegółowych informacji moge udzielic osobiscie 787398195 Wojtek

• Zalety kameralny, w cichym spokojnym otoczeniu
    • Wady kiepskie jedzenie, brakowało świeżych owoców, sam arbuz nie wystrcza

Gdyby poprawić jakość jedzenia i nieco bardziej przyłożyć się do czystości łazienek byłoby super. Ale na pewno to nie jest pięć gwiazdek, może polskie trzy.