Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Wylot z Gdańska All Inclusive

• Zalety Hotel czysty, bardzo miła obsługa, kelnerzy próbują mówić po polsku. Animacje ok, starają się aktywnie zajmować dzieciakami.
    • Wady W zasadzie nie znaleźliśmy. Gdyby szukać dziury w całym, to na zdjęciach i z opisu wynikało, że jest wanna z jakuzi a był prysznic.

Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni. Grecos wszystko świetnie zorganizowało, w szczególności rezydent pan Michał był bardzo pomocny. M.in. załatwił nam wymianę wypożyczonego samochodu, na codzień pomagał gosciom praktycznie we wszystkich problemach. Katelios to mała mieścina. Polacy głównie w hotelu Utopia, reszta miasta oblegana przez starszych Anglików. Także generalnie bardzo spokojnie. Sama wyspa przepiękna. Może bez antycznych zabytków, ale przyrodniczo ekstra i mało turystów.

• Zalety Hotel położony w oddalonym miejscu od centrum, wokół cisza i spokój. 3 baseny możliwość wypożyczenia samochodu w hotelu blisko sklepu i knajpki z wybornym jedzeniem regionalnym
    • Wady Bardzo niewygodne łóżka, słabo sprzątana łazienka, jak dla mnie oprócz toalety nic nie zrobione kiepska plaża

Hotel na plus, trzy baseny na zewnątrz i jeden w budynku i w końcu odpowiednia ilość leżaków, a do tego ręczniki w pokojach na basen czy plażę. Możliwość wypożyczenia samochodu w hotelu. Przystanek autobusowy też blisko. Uroczy port z dużą ilością tawern i sklepów jak na tak małą miejscowość. Jedzenie ok, bez szału (pod turystów), ilość wystarczająca, plusem owoce morza. W zasadzie cały czas było coś do jedzenia przez cały dzień. Alkoholu nie żałowali. Miła i pomocna obsługa. Minusem były łóżka w pokojach, strasznie niewygodne, sprężyny wbijały się w biodra i plecy. Minusem też były niesprzątane łazienki...Oprócz zalanej płynem toalety nic Panie nie robiły. Pokoje duże, czyste i w miarę spoko urządzone. W pokojach suszarka, ręczniki i ręczniki na plażę i basem. Dodatkowo kapcie i zestaw kosmetyczny (żel, szampon, balsam, itp.) Plus woda w lodówce (ale tylko na powitanie). Na pożegnanie duża woda i jedzenie na drogę (kanapki, sucharki, masło, dżemy, ciasto, zestaw sztućcy). Plaża bez szału, brak leżaków i parasoli, dopiero za skałkami beach bar i leżaki z parasolami, ale z dzieckiem codziennie tam chodzić to już udręka. Natomiast plaże na wyspie ogólnie piękne. Jak dla mnie wyjazd udany i polecam hotel.

• Zalety położenie, czystość, obsługa , pokoje, atrakcje dla dzieci
    • Wady Okropne jedzenie, feta nie smakuje jak feta, fatalne napoje, desery.

Polski Hotel w Grecji, sami rodacy. Raczej dla rodzin z dziećmi choć zdarzają się rodacy którzy kulturę zostawili w Polsce i potrafią głośno imprezować na basenie do późnej nocy, nie pomaga interwencja rezydenta, obsługi hotelu więc dzieciaki mogą się nasłuchać bluzgów. Hotel sam w sobie bardzo dobry, dobra lokalizacja, blisko do ładnej, czystej plaży, choć nie głębokiej więc dzieci zadowolone, dorośli mniej. Obsługa pomocna i miła. W pokojach czysto, codziennie sprzątane i nowe ręczniki. Na dzień dobry woda w lodówce, akcesoria pod prysznic, wymienianie po zużyciu. Jedyny minus tego hotelu choć duży to fatalne jedzenie , niesmaczne, nie doprawione, tłuste. Feta nie smakuje jak feta, oliwki o dziwnym posmaku. Napoje oprócz soku pomarańczowego który jest tylko rano FATALNE, tak podłe że po jednym dniu człowiek nie może już tego pić. Alkohol lokalny z procentami. Jeśli poprawi się jedzenie można go polecić, jeśli będzie to szczerze odradzam bo oferują wczasy tylko z opcją all.

• Zalety Fajne baseny, czyste pomieszczenia, fajna restauracja, blisko do plaży.
    • Wady Monotonne śniadania

Polecam. Szkoda, że nie udało się zobaczyć żółwia na żywo ;-P

• Zalety cisza spokój lokalizacja hotel jest nowy i świeży
    • Wady jedzenie konieczność latania o świcie na basen i rezerwowania sobie leżaków

lokalizacja na uboczu więc jest cisza i spokój. do piaszczysto-kamienistej plaży dosłownie 5 minut, idąc nią w 7 minut dochodzi się do mini miasteczka, które składa się z jednej uliczki i ciągu knajpek. w hotelu jest codziennie czyszczony fajny basen, ale żeby mieć leżaki, trzeba zerwać się o świcie i rezerwować, bo banda polaków, którzy są głównymi gośćmi hotelu tak właśnie robi i nie pozostawia innym wyboru. jak przyjdziesz później, to nie poleżysz, tylko popatrzysz na puste leżaki zajęte ręcznikami. pokoje czyste, codziennie sprzątane, wyposażone typowo, ale tak, że niczego nie brakuje. sama wyspa piękna, warto wziąć samochód i zwiedzić ją w 3 dni całą. warto jednak mieć ze sobą dobrego kierowcę, bo greckie uliczki bywają nieprzewidywalne. do stolicy kefalonii agrostoli jest około 30-40 minut jazdy, tam można spotkać żółwie wodne careta. ogromną zaletą jest cisza i spokój - żadnych animacji ani głośnych imprez. dzieci, których jest tam mnóstwo mają co robić - mają swój mniejszy i bardziej płytki basen. wszystko z pobytu oceniam na 10 oprócz prawdziwie wstrętnego jedzenia i bezalkoholowego alkoholu w all inclusive. jedzenie okropne. ciągle te same składniki, ale na różne sposoby- coś jak mieszanka obiadu i kolacji na obiad dnia następnego.

• Zalety Wysoki standard, cisza spokój
    • Wady zerowe animacje dla dorosłych, wieczorami pozostawieni sami sobie

Przepiękne miejsce, urzekła mnie atmosfera hotelu, cisza spokój, (co najważniejsze brak walki o leżaki przy basenie). Miejsce godne polecenia, jeżeli chcemy wypocząć. Brakowało tylko animacji dla dorosłych, zwłaszcza wieczorem nic się nie działo, musieliśmy się organizować we własnym zakresie. Jedzenie bardzo nam i naszym dzieciakom smakowało, nie ma się do czego przyczepić. Na plażę, też nie daleko, lecz tam nie mamy już świadczeń hotelowych allinclusive, (miejska ale przyjazna plaża, zwłaszcza dla dzieci). Ogólnie z pobytu jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecamy.

• Zalety brak
    • Wady zimne i mało urozmaicone posiłki,beznadziejna kawa,napoje sajma chemia,daleko wszędzie,nudy

pokoje mogą być,reszta do poprawy i to głębokiej

• Zalety - ładne widoki i położenie - luźno w basenie, możliwość znalezienia wolnych leżaków - baaardzo miła obsługa - starają się nawet mówić po polsku - pokoje przestronne - klima - dobre, zróżnicowane jedzenie - alkohole bez szału ale Ok - brak rosołu ;)
    • Wady - nie ma co liczyć na internet, praktycznie nie działa - jeśli ktoś liczy na animacje to nie ma szału, co dla nas było plusem ;) - nie do końca czysto, nie powiem co było na zasłonę od wanny/prysznica - czasami od strony północnej opróżniają pod oknem szambo i nie do końca ładnie pachnie, łagodnie rzecz ujmując - pierwszy raz byliśmy w hotelu z niewygodnym materacem :)

Hotel Ok podobnie jak okolice ale polecamy wynajem auta, najlepiej z lokalnych tańszych wypożyczalni (wciąż dwa razy drożej niż np Hiszpanii :)). Gdyby siedzieć tydzień lub dwa w hotelu, mogłoby byc nieco nudnawo. Jest to dobra baza wypadowa. Animacje praktycznie nie istnieją, co moze być plusem. Cwiczenia Chodakowskiej - gdzie co jak ? Ogólnie polecamy, blisko do morza, fajne baseny, dobra obsługa.

Spędziliśmy bardzo miło tydzień w lipcu w Hotelu Utopia. Hotel w całości zarezerwowany przez biuro Grecos dla polskich turystów. Fajna infrastruktura - 1 duży basen, 2 mniejsze dla dzieci, w tym 1 z bąbelkami. Leżaki i parasole przy basenie darmowe - dodam, że drewniane, solidne, wygodne, z materacami. Ręczniki plażowe w cenie - można codziennie wymieniać na świeże. Jedzenie smaczne, codziennie inna ryba, owoce morza, jakieś mięsa, dania makaronowe dla dzieci, pyszne warzywa, feta i tzatziki. Obsługa miła, najlepsze wrażenie zrobili na nas barmani. Polecam dla rodzin z dziećmi, ponieważ klub delfinki organizuje dla nich ciekawe zajęcia i rodzice mogą się chwilę zrelaksować. Pokoje o wysokim standardzie, sprzątane codziennie, ręczniki i pościel wymieniana co 2 dni, klimatyzacja działa. Minus to komary - gryzły nas wieczorem niemiłosiernie. Wyspa bardzo pozytywnie nas zaskoczyła - zielona, górzysta, warto wybrać się na wycieczkę po Kefalonii ze zwiedzaniem jaskiń - bajka. Hotel obok wioski, którą można zwiedzić pieszo w 15 minut :) osoby liczące na dyskoteki i rozrywkę okolica rozczaruje. Polecam dla osób szukających ciszy i spokoju - można zjeść nad brzegiem morza pyszną rybkę, napić się wina i poczuć klimat wyspy. Plaża ogólnodostępna, leżaki i parasole należą do lokalnych tawern, więc zamawiając napoje można korzystać z nich do woli, a obsługa jest tam bardzo miła. Wyjazd do Kefalonii i pobyt w Utopii oceniamy jako bardzo udany!

• Zalety miła obsługa,wspaniali animatorzy,fajne pokoje
    • Wady brak polskiego zwykłego rosołu:)

Bardzo miło spędzilismy czas w Utopii,aż żal było wyjeżdżać:)