Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Rovaniemi - ktoś był?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Rovaniemi - ktoś był?

Witam serdecznie wszystkich zimolubów. Mam ochotę spełnić swoje i dziecka marzenie i odwiedzić Świętego Mikołaja w jego domu na biegunie. Wiem, że taką wycieczkę organizuje m.in. Triada - ale tyle się o nich naczytałam, że nie, dziekuję. Dlatego chciałabym zapytać czy ktoś wie o innym biurze podróży, kótre organizuje taki piękny wyjazd , zwiedzanie kopalni amertystów , jazdę zaprzegiem z reniferami oraz wizytę u Św Mikołaja? Jak to wychodzi cenowo? Serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Witam,
    Bylam w Finlandii pol roku i mialam okazje troche zobaczyc. mialam w glowie podroz do rovaniemi... bo mikolaj bo renifery... niestety wieszkosc moich znajomych- finow mowili ze jest to zdecydownie nieoplacalna wycieczka- z reguly przeplacona. w efekcie nie pojechalam do domu mikola w przeciwienstwie do moich znajomych.
    ich wrazenia po powrocie - nie byli specjalnie zadowolenie, podroz kosztuje mnostwo kasy jadac pociagiem (mimo iz mieli znizke studencka i wyjezdzali z Joensuu- miasto na wschodzie FIN). sam domek sw milolaja jest uroczy, jednak ten miolkaj to jakis mlody student (moili ze tam jest ich ok 10 i wymieniaja sie przebraniem). koszt zrobienia sobie zdjecia w chatce z mikolajem to ok 20euro.... w efekcie nie byli zbyt szczesliwi, bo niestety bylo to przeplacone. fini mowia ze rovaniemi wyglada tak jak kazde inne finskie miasteczko, z ta roznica ze jest znane.... no i temperatura - moi znajomi byli na poczatku marca i termperatura sięgala -27st!
    ja za to wybralam sie pod koniec kwietnia na narty do laponii, do wioski Pyha Tuntri (180 km za kolem podbiegunowym), i bylo cudownie.
    mocne slonce dogrzewalo, wiec bylo bardzo cieplo, snieg dobrej jakosci, no i dnie byly do polnocy!
    polecam wybranie sie na taki wyjazd, mimo iz jest dosc dorogi- na narty... koszt bedzie podobny a moze byc o wiele atrakcyjniej, jesli tylko ktos lubi narty.
    a renifery pasa sie przy drogach.....
    pozdrawiam

Komentarz

Byłem w sierpniu w trakcie objazdowej wycieczki Finlandia - Szwecja.
      Sidziba św. Mikołaja to totalny kicz i potworna drożyzna. Absolutnie nie polecam.
      jawa

Komentarz

~jawa napisał(a):

> Byłem w sierpniu w trakcie objazdowej wycieczki Finlandia -
        > Szwecja.
        > Sidziba św. Mikołaja to totalny kicz i potworna drożyzna.
        > Absolutnie nie polecam.
        > jawa
        Zgadzam sie

Komentarz

A z jakim biurem podrozy byliscie??

Komentarz

Byłem bez biura... tak samemu... ale jak zobaczylem cene za wejscie i te mega nastawione na konsumpcje wystroje etc itp to nie... dzieki, kiczowatość. Tylko sklep odwiedzilem i kupiłem trochę herbat zawsze kupuje herbaty...
            W lecie myślę, iż nie ma sensu wchodzenie do podziemi, do chaty i etc... Co innego zima, kiedy wkoło jest biało, iluminacje, muzyka; wtedy pewnie bym zapłacił te 200zł za wstęp...

Trochę relacji z wojaży po Skandynawii znajdziesz na www.waytoimagine.com (zawsze jadę samemu bez biura, szukam ciekawych miejsc, rozmawiam z ludzmi, robię po 5-7tys km i do domu

Komentarz

Aneczka,
              wspolnie z kilkoma rodzinami ( duzo dzieci) kilka lat temu spedzilam ok tygodnia w okolicach Rovaniemi zima, zaraz po Swietach i na Sylwka. Lot zorganizowalam tak ,aby miec ok 10 g. stop na zwiedzanie Helsinek. Pobyt mielismy zapewniony przez lokalna firme, ktora znalazlam w internecie, byla tylko kwesti wybrania odpowiedniego programu. Codziennie mielismy inny program np wizyta w wiosce Sw, Mikolaja, jazda snow mobiles, psimi zaprzegami ale i wizyta w miejscu gdzie Husky mieszkaja,mozna bylo posluchac o ich zyciu etc, lowienie ryb w zamarznieteym jeziorze, spotkanie z Reniferami, etc...Mnostwo fajnych atrakcji ,ktore bardzo podobaly sie nam doroslym, ale jeszcze bardziej dzieciom czy nastolatkom. Bardzo milo wspominam wyjazd , jak znajde to wieczorkiem wstawie kilka fotek. Wioska Mikolaja moze i traci troche myszką ,ale mi to nie przeszkadzalo, bo lubie Swieta i cala ta otoczkę.. a na pewno jest niesamowitym przezyciem dla mlodego pokolenia.
              pozdrawiam Nelcia

Komentarz

Witajcie bylismy zimą prawie 2 miesiące w Finlandii , no tydzień ucieliśmy na NordKapp i Norwegię wrażenia pisalismy na świezo na blogu . Rovananiem można zrazić się do Finlandii . Tutaj nasze refleksje http://brygidaibartek.pl/?p=482 Pozdrawiam ciepło i zapraszam na bloga Brygida

Komentarz

Jak ktoś zainteresowany jest Rovaniemi,atrakcjami dla dzieci w tym mieście jakie widziałem to zapraszam do przeczytania.

[url]http://pozdrozeciwroze.blogspot.com/2016/02/finlandia-santa-parkrovaniemi-czyli.html[/url]

Komentarz

Trwa
                  X