Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Paryż jak najtaniej?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Paryż jak najtaniej?

Witam, czy mógłby się kotoś podzielić doświadczeniem i doradzić mi jak najtaniej spędzić parę dni w Paryżu będąc studentami? Chodzi mi o ofertę jakiegoś biura lub pobyt na własną rękę. Dziękuję i pozdrawiam

Może ma ktoś kosztorys z takiego wyjazdu? Ile kasy trzeba szykowac na taki wyjazd?

Komentarz

to proste, ja bylem jeszcze w czasach za franka francuskeigo wiec ceny nie za bardzo pamietam ale najtaniej to po prostu schroniska mlodziezowe albo akademiki w sezonie sa wynajmowane, kup przewodnik albo "poczytaj" w ksiegarni lub bibliotece, nocleg za grosze + jakies sniadanko w cenie z reguly,
      ja bylem tylko przejazdem w Paryzu jadac na riwiere franc. i ciagle sie wybieram na te kilka dni do paryza od kilku lat i jakos zebrac sie nie moge
      mimo ze moim zdaniem warto !

aha i nie przeraz sie ze schronisko mlodziezowe to kicha i wogole, ja uwazam ze standard z reguly jest naprawde ok. i jakbym teraz nie jezdizl z dzieckiem i zona to dalej bym nocowal w schroniskach, po prostu ceny rewelka , kontakty z ludzmi z calego swiata tez i wogole to mi sie podobaly francuskie schroniska i atmosfera w nich
      salut ! czy jakos tak

Komentarz

aha nie wiem jak teraz ale kilka lat temu najlepsza metoda na wloczenie sie po europie byl interrail - jak sie wykupilo na 2 strefy (jedna niemcami + inne kraje a druga z francja + inne kraje) to mozna bylo przez m-c pol europy zjechac za kilkaset zl (tyle bilet kosztowal, ile teraz to na pkp stronach pewnei bedzie)

po prostu z tym biletem jezdzisz ile chcesz i gdize chcesz po danych krajach pociagami , za intercity doplaty jest ale i tak grosze wychodzily i potem wolalem doplacac a duzo szybciej i wygodniej niz 2 klasa (na riwiere z paryza np. "zwykly" pociag - ktory zasuwal b. szybko mimo to i prawie nie zatrzymywal sie - jechal cos ok 12 h a caly byl zatloczony ze na korytarzu sie spalo - jak w PRL - a ich TGV ok 6 h a doplata byla w przeliczneiu na zl ponizej chyba 10 zl ale naprawde bylo to pare lat temu wiec cen nie jestem pewien ), natomiast w niemczech spokojnie mozna bylo 2ga klasa jezdzic, a klima we francji w dalekobieznych pociagach jest nawet w 2giej klasie , chyab ze takie super lokalne co zatrzymuja sie co 2 km to wtedy nie ma

Komentarz

dziekuje za informacje i pozdrawiam

Komentarz

www.paris-fr.prv.pl

Komentarz

Trwa
            X