Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Pomocy!Paryż w zaledwie 1 dzień!

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• annja6
    replied
    Wielkie dzięki za cenne rady!Pozdrowienia!Ania

Zostaw komentarz:

• snow
    replied
    naturalnie kombinacji na jednodniowe zwiedzanie moze byc mnostwo. wszystko zalezy od waszych preferencji. w razie czego sluze pomoca.
    pozdr

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    snow bardzo dobrze Wam radzi, a podróżowanie metrem w Paryżu jest łatwe i szybkie. Niczego nie bójcie się, wszystko oznakowane zrozumiale. Jeśli wysiądziecie nie na tej stacji, co raczej Wam się nie zdarzy, to żaden problem wrócić 1 czy 2 przystanki, lub poczekać na następne metro i dojechać brakujący przystanek. Posłuchajcie snow-a i bedzie OK. Wspaniałych wrażen! Oczywiście, tak jak mówi snow, lista priorytetów i plany koniczne!

Zostaw komentarz:

• snow
    replied
    oczywiscie ze wszedzie dojedziesz samochodem. tylko ze gorzej z parkowaniem. brak mejsc, wysokie ceny za postoj i duzy ruch. finansowo bys sie zrujnowala. co do metra, to najszybszy srodek lokomocji. proponuje ci, zebys wydrukowala sobie plan metra z internetu (jesli nie masz ) i opracuj sobie trase wycieczki. we wszystkie miejsca o ktorych pisalem wczesniej dojedziesz szybko. kazda linia metra ma numer i kolor. jesli bedziesz szukac wlasciwej patrz na stacje koncowa. po jej nazwie lub numerze trafisz na wlasciwy peron. metro jezdzi z duza czestotliwoscia wiec nie ma obawy ze bedziesz gdzies dluzej czekala. na planie masz tez oznaczone stacje gdzie mozna sie przesiadac. tak jak radzilem wczesniej i inni forumowicze, okresl sobie priorytety i jedz tylko tam gdzie jest to co chcesz zobaczyc. przyda sie tez plan paryza. powiem szczerze, ze tak naprawde to nie wybieralbym sie wogole samochodem tylko skorzystalbym z pociagu. wysiadziesz wtedy w centrum miasta i nie bedziesz sie martwic o swoj samochod. a do dworca na pociag powrotny zawsze trafisz :-) pozdr

Zostaw komentarz:

• annja6
    replied
    Serdeczne dzięki za tyle podpowiedzi!No właśnie o to mi chodziło - o najwazniejsze rzeczy, które warto zobaczyć. Wszystko super, tylko najgorsze właśnie chyba będzie to błądzenie po Paryżu, żeby dojechac z jednego miejsca do drugiego.Są to dalekie odległości?Szkoda, że samochodem nie da rady wszędzie dojechać, bo chyba byłoby łatwiej, jeśli zabłądzimy. Mimo wszystko napewno warto wybrać się do tego pięknego miasta, oby wypaliło.Dzięki za cenne informacje i czekam na następne jeśli dajecie radę.Pozdrawiam.ANIA

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    snow bardzo ladnie opisal wam caly plan zwiedzania,musicie tylko to wszystko skorygowac z mapa metra.....nie probujcie biegac zeby zobaczyc jak najwiecej,starajcie sie wolno ogladac Paryz,i raczej rezsygnujac z pewnych miejsc...bylem w Paryzu trzykrotnie,i traktowalem to jako odpoczynek a nie bieganie ,zeby zobaczyc miejsca zeby pozniej sie chwalic...uwazajcie na kieszonkowcow,szczegolnie w metrze ja bylem na nich przygotowany,a jednak mnie jeden przechytrzyl,milego zwiedzania

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    Jeśli nie będą stali w kolejce pod Wieżą, aby wjechać windą na górę, to zdążą. Myślę jednak, że warto z czegoś zrezygnową na korzyśc spaceru Polami Elizejskimi lub nieco dłuższy pobyt na Montmartre. To pozwoli poczuć klimat Paryża.

Zostaw komentarz:

• snow
    replied
    jeden dzien to troche za malo, ale cos zawsze mozna zobaczyc. radze zostawic samochod na obrzezach miasta przy stacji RER i do centrum pojechac RER lub metro. jesli to jest pelny dzien, to radze pojechac na pl pigalle, wejsc na montmartre, zobaczyc bazylike i plac du tetre, zejsc do metra i pojechac pod notre dame. stamtad do dzielnicy lacinskiej (sorbona, panteon) - na piechote. nastepnie metrem na pl concorde, obejrzec z zewnatrz louvre i podjechac do placu gwiazy pod luk triumfalny ew wysisc 2 przystanki wczesniej i zrobic krotki spacer polami elizejskimi. stamtad na piechotke na trocadero i pod wieze eiffel'a. niedaleko sa inwalidzi, ale na to wam chyba czasu nie wystarczy. metro jest b proste w poruszaniu sie po nim, tylko nalezy pamietac o strefach komunikacyjnych.

http://www.parisinfo.com/en/

tutaj znajdziesz wszystkie informacje praktyczne. ewentualnie w wyszukiwarce. jesli masz jakies pytania to smialo. cen nie pamietam. jak tam jestem to jezdze na carte orange. sam louvre to ogladania na kilka dni, wiec chyba raczej wszystko z zewnatrz :-(
    pozdr

Zostaw komentarz:

Gość odpowiedział
    Cen aktualnych nie znam. Jeśli mogę jednak radzić w sprawie zwiedzania, to więcej zwiedzicie, jesli będziecie przemieszczac się metrem, oczywiście po wcześniejszym dobrym rozplanowaniu. Szukanie parkingów (na których nie ma miejsca), błądzenie i jazda pod prąd zajmują zbyt dużo czasu, nie mówiąc o stresie. Gdzie na ten cza zostawić auto, niestety nie wiem, może ktoś inny lepiej podpowie.

Zostaw komentarz:

• iberia
    replied
    ja w ubiegly czwartek bylam cale 3 godziny w ty miescie ;-), wjazd na wieze Eiffla na pierwszy poziom -4,5 euro, na drugi 7,50 a na trzeci chyba 11 euro-ale nie dam sobie glowy uciac, bo juz byl zamkniety.Luk triumfalny - nie polacam jazdy autem w tamtym miejscu istna wolna amerykanka, przy ktorej jazda katalonczykow to pikus. Cen za autostrady nie znam;-(

Zostaw komentarz:

• annja6
    rozpoczął wątek Pomocy!Paryż w zaledwie 1 dzień!

Pomocy!Paryż w zaledwie 1 dzień!

Cześć wszystkim.Mam do Was ogromna prosbę, ponieważ chciałabym się wybrać z mężem do Paryża, ale prawdopodobnie udałoby nam się to tylko na jeden dzien. Mamy możliwość noclegu u znajomych pod granicą francuską.Jestem ciekawa co uda nam się zwiedzić przez ten jeden dzien, jakie są mniej więcej ceny za bilety wstępów, parkingi, podobno też za autostady itp.Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.Dzięki.Ania
Trwa
X