Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Akrathos

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Akrathos

Czy ktoś był w tym hotelu, proszę o opinie. Jak wygląda tam All, czy leżaki na plaży są płatene w tej opcji? Czy jest możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej do Aten?

Byłam w tym hotelu w czerwcu 2008 z Itaką. Hotel godny polecenia, wróciliśmy bardzo zadowoleni. Leżaki na plaży są bezpłatne, na plaży również jest All. Hotel Akrathos ma dużo lepszą opcję all niż hotel obok Theoxenia. W hotelu Theoxenia leżaki były płatne i opcja all była tylko w jednej restauracji, nie mieli all przy basenie ani na plaży.
    Jak najbardziej jest możliwość wykupienia wycieczki do Aten.
    Minus hotelu, że nie ma gdzie wyjść wieczorem więc hotel jest dobry jeśli ktoś nastawia się tylko na odpoczynek - basen i plaża.

Komentarz

Dzieki, już myślałam, że nikt mi nie odpowie. Jeżeli masz jakieś rady dla mnie przed wylotem to chętnie posłucham :-)))

Komentarz

Witam
        Akrathos - a z jakiego biura byliście?

Komentarz

Ja dopiero będę, z Itaki, a koleżanka wyżej chyba też z Itaki - jak wynika z tekstu ;-)))

Komentarz

Ja byłam z biurem Itaka. Rezydentka z Itaki p. Patrycja, miła dziewczyna ale jej wiedza na temat Grecji bardzo słaba. Na wycieczce nie potrafiła za wiele powiedzieć od siebie tylko czytała, a jak tłumaczyła z angielskiego na polski to albo nie wszystko przetłumaczyła albo coś przekręciła, więc lepiej było słuchać po angielsku niż ją. Do Aten na szczęście jechaliśmy z rezydentką z Itaki z Kasandry, która jako przewodnik i organizacyjnie była bardzo dobra.
            Co do rad - to jak macie konkretne pytania to pytajcie postaram się odpowiedzieć.
            W zeszłym roku jak wybierałam hotel to Itaka miała w swojej ofercie Akrathos i Theoxenię. Hotel Akrathos nie wiele ale był tańszy niż Theoxenia a na miejscu cieszyłam się, że nie wybrałam Theoxeni tylko właśnie Akrathos. Z zewnątrz Akrathos bardziej mi się podobał niż Theoxenia, dodatkowo tak jak pisałam wyżej leżaki są bezpłatne a ludzie z Theoxeni musieli płacić za leżaki albo przychodzili na plaże do nas. My mieliśmy all na plaży i nie trzeba było chodzić po napoje do hotelu, a Theoxenia na plaży miała wszystko płatne. W opcji all na plaży były napoje, bardzo dobra pizza, z owoców to albo arbuz albo jabłka. Przy basenie all jest do godziny 23:00. W ciągu dnia w opcji all przy basenie oprócz napojów są hot dogi, kanapki, frytki i lody. Minusem dla kogoś może być, że hot dogi, frytki, lody...nie są cały dzień tylko w wyznaczonych godzinach. Przy basenie jest tablica na której są podane godziny co o której podają.
            Woda w basenie jest słona ale to tyczy się wszystkich tam hoteli. Akrathos ma mały basenik dla małych dzieci oraz basen dla dorosłych. Basen dla dorosłych jest głęboki, nie ma opcji dla dzieci w średnim wieku.
            Z minusów to słaba klimatyzacja na stołówce ale mnie to nie przeszkadzało.
            Bez żadnych dodatkowych dopłat dostaliśmy pokój z centralnym widokiem na morze, ale niektóre osoby dostały pokoje z bocznym widokiem na morze, więc wszystko zależy od wolnych pokoi.
            Polecam na plaży wypożyczyć motorówkę i popłynąć na wyspę Amuliani. Plaża na wyspie szczególnie w jednym miejscu cudowna )) Jak ktoś nigdy nie pływał motorówką to nie ma żadnych problemów, przy wypożyczeniu pytają się czy ktoś pływał wcześniej i jak nie to udzielają instrukcji.
            Jeśli chodzi o wycieczkę statkiem na Atos to nie polecam kupować u rezydentki tylko w lokalnym biurze w miasteczku - cena niższa niż u rezydenta. My kupując w lokalnym biurze płynęliśmy razem z Itaką W lokalnym biurze mówią, że będzie polski przewodnik, którym okazała się nasz rezydentka czytająca informacje przez mikrofon dla wszystkich niezależnie kto gdzie i za ile kupował. Kupując tą wycieczkę u rezydentki plusem jest, że autokarem zawiozą ale dla nas to nie stanowiło problemu i poszliśmy na pieszo.
            Jeśli ktoś planuje wycieczkę do Aten i jest w hotelu 2 tygodnie to radzę zapisać się na wycieczkę w pierwszym tygodniu pobytu. My tak zrobiliśmy i dzięki temu pojechaliśmy do Aten a ci co zapisali się na drugi tydzień niestety nie pojechali ponieważ nie zebrała się odpowiednia liczba osób i wycieczkę odwołali.

Komentarz

Dzięki. Możesz mi napisać jak wyglądała wycieczka do Aten, czy była bardzo męcząca i ile kosztowała i co ciekawego tam zwiedziłaś. Z tą motorówką to mnie wkopałaś , mój mąż już sie oczywiście cieszy ale ja po ostatnim wypadzie katamaranem w Tunezji dziękuję bardzo!!! Jak możesz to doradź mi ile mam wziąć euro na 2 tygodnie.

Komentarz

Wycieczka do Aten jak dla mnie średnio męcząca, długo się jedzie, ile płaciliśmy to nie pamiętam. Autokar do Aten Itaka miała dobry, natomiast na te bliższe wycieczki oraz transport z lotniska do hotelu to autokar nie był dobry. Zwiedzaliśmy z tego co pamiętam: Akropol, Agricola, park, ruiny starego miasta.
                Co do kasy na 2 tygodnie to nie wiem, wszystko zależy jak chcecie spędzać czas, ile wycieczek chcecie. Położenie hotelu Akrathos jest takie, że nie ma gdzie wydać kasy.
                Jeśli chcielibyście zwiedzić Saloniki to możecie rozważyć opcję wypożyczenia auta, na pewno więcej wtedy zobaczycie niż z biurem. Jeśli ktoś kupował dwie wycieczki to Itaka dawała gratis wycieczkę do Parku Arystotelesa. Wycieczka żadna rewelacja, w opcji płatnej na pewno bym jej nie wybrała ale jak dają gratis to można się przejechać.

Komentarz

Dzięki, jezeli przypomnisz sobie coś istotnego, co mogłoby mi się przydać to pisz. Wycieczkę Śladami Arystotelesa już mam w pakiecie

Komentarz

Trwa
                  X