Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Jak tanio telefonowac z Hiszpanii?

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Jak tanio telefonowac z Hiszpanii?

Czy ktos wie przez jakie numery dzwonic, zeby tanio telefonowac z Hiszpanii do krajow UE?

.. kupowaliśmy karty , chyba zielone, z numerem dostepowym i zdrapką .. ;-)

Komentarz

Czy sa to karty do budek telefonicznych? Czy sa specjalne numery przez, ktore mozna dzwonic taniej?

Komentarz

Co to za karta telefoniczna? Czy musieliscie wybierac jakis Cod, zeby dzwonic? Niektorzy pisza, ze wybierali Cod, zeby bylo taniej, a inni ze jakis Cod byl na tej karcie do wybrania. Chodzi o telefonowanie z budki tel.?

Komentarz

Hej mm....
          Myślę, że Citkowi chodziło o karty właśnie do budek tel.....
          ALE jeśli nie, to ja mogę ze swojej strony powiedzieć, że za każdym razem będąc w Hiszpanii dzwonię z takich kart..... Niekoniecznie zielone, mogą być ze wzorkami, w różnych kolorach i różnych operatorów....
          Kupujesz najczęściej w tzw. 'lokutorium' - to połączenie kafejki internetowej z budkami tel....hihi....
          Czasem takie karty można kupić w 'kioskach' lub sklepach z tytoniem... Wszędzie gdzie są dostępne - na szybach są plakaty-reklamy różnych kart informujące o ilości minut do wykorzystania na rozmowy do danego państwa.... w zależności od operatora.... konkurencji dużo....)
          Płacąc ok 5 - 10 Euro masz do wydzwonienia np. 100 minut na polskie stacjonarki...) tanio...)
          Na kartach masz wpisany kod i zdrapkę też z kodem. Dzwoniąc z budek wybierasz najpierw te kody a potem numer. W słuchawce zresztą automat mówi co masz robić ( po hiszpańsku i angielsku).
          W niektórych budkach wyświetla Ci się nawet ilość minut jaka Ci pozostała na karcie....
          To chyba tyle...uff...)
          Pozdrawiam

Komentarz

Cegła-ceglasta napisał(a):

> Hej mm....
            > Myślę, że Citkowi chodziło o karty właśnie do budek tel.....
            > ALE jeśli nie, to ja mogę ze swojej strony powiedzieć, że za
            > każdym razem będąc w Hiszpanii dzwonię z takich kart.....
            > Niekoniecznie zielone, mogą być ze wzorkami, w różnych kolorach
            > i różnych operatorów....
            > Kupujesz najczęściej w tzw. 'lokutorium' - to połączenie
            > kafejki internetowej z budkami tel....hihi....
            > Czasem takie karty można kupić w 'kioskach' lub sklepach z
            > tytoniem... Wszędzie gdzie są dostępne - na szybach są
            > plakaty-reklamy różnych kart informujące o ilości minut do
            > wykorzystania na rozmowy do danego państwa.... w zależności od
            > operatora.... konkurencji dużo....)
            > Płacąc ok 5 - 10 Euro masz do wydzwonienia np. 100 minut na
            > polskie stacjonarki...) tanio...)
            > Na kartach masz wpisany kod i zdrapkę też z kodem. Dzwoniąc z
            > budek wybierasz najpierw te kody a potem numer. W słuchawce
            > zresztą automat mówi co masz robić ( po hiszpańsku i
            > angielsku).
            > W niektórych budkach wyświetla Ci się nawet ilość minut jaka Ci
            > pozostała na karcie....
            > To chyba tyle...uff...)
            > Pozdrawiam

.. dokładnie własnie o to mi chodziło ... czyli z ust mi to wyjęłaś Ceglasta .. ;-)))
            .. tyle że te ichnie kioski to tzw trafiki ... a budki są bez budek .. ;-))))
            .. a wogóle to cześć Cegła .. ;-)))

Komentarz

Jak sie nazywa po hiszpansku ta karta?

Komentarz

cześć Citek....))) Kurcze....ja Ci nic nie wyjmowałam z ust....hihi.....I tej wersji będę się trzymać.....))) hihi (w tym momencie Cegla puszcza oczko) Hej mm...)) Jeżeli chodzi o kartę - w sensie poproszenia o nia w sklepie - to z angielskiego po prostu 'phone card', a po hiszpańsku 'tarjeta de telefono'....)) Jeżeli chodzi o operatorów to znalazłam kilka starych kart: Super Gold Card (złoty kolor) - 5 Euro - cena z 2006 r. LlamayA - kolorowa - 5 Euro - z 2006 Mundo - obrazek z chmurami - 6 Euro - z 2007 Linea Europa - niebiesko-różowa - 5 Euro - z 2006 Na karcie 1 i 4 są instrukcje po angielsku, reszta tylko hiszp. P.S. - nie koniecznie brałam kartę na Polskę....Jeśli jest wybór państw to czasem opłaca się kupić na Rosję, Ukrainę lub Słowację, bo było tam więcej minut, a spokojnie mogłam dzwonić do kraju. Są karty podzielone na kontynenty - to wtedy oczywiste...)) Pozdrawiam...))

Komentarz

Zaladuj sobie skype, wszedzie masz neta i dzwonisz taniej niz w PL

[%sig%]

Komentarz

Hej Pablo....))
                    Ja tu takich rad udzielam, a Ty w jednym zdaniu rujnujesz moje starania....)) hihihi
                    Buźka 4 U...)

Komentarz

ja prosty chlop jestem i skype sprawdza sie wszedzie

[%sig%]

Komentarz

Tak Pawełku - masz rację...))
                        Ale mnie się tam nie chciało chodzić po kafejkach, a budkę telefoniczną to nawet na plaży znajdziesz....)) więc robiąc sobie przerwę na papieroska można zadzwonić....)))

Komentarz

Trwa
                        X