Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

Z Malty na Sycylię? Jak???

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• Z Malty na Sycylię? Jak???

Czy mogę poprosić osoby, które były na Malcie o podpowiedź jaka jest możliwość wycieczki z Malty na Sycylię? Będę w Bugibbie z Neckermannem i słyszałam, że są organizowane jednodniowe wycieczki na Etnę. Ale Neckermann nie ma takich wycieczek. Więc gdzie szukac? Może inne biura? Triada? W jakim hotelu pytać? a może na własną ręke się wybrać jeśli są jakies regularne rejsy...??? help... Dziękuję P.S. Jaki może być orientacyjny koszt?

Na pewno będzie jakaś możliwość podłączenia się do innej, zagranicznej grupy. Ja byłam parę lat temu na Malcie z nieistniejącym już niestety Vingiem i na takiej wycieczce byłam. Pamietam, że właśnie Ving załatwiał to jakoś na miejscu i mogłam pojechać z bodajże grupą angielską.

Komentarz

Czyli po prostu na miejscu popytać w hotelu lub nawet w innych hotelach? Pewnie tak właśnie trzeba będzie zrobić Dzięki

Komentarz

myślę, że powinnaś zapytać o taką wycieczkę rezydenta bądź właśnie w hotelu. Pozdrawiam

Komentarz

Ja bylem rok temu na Malcie, tez z Neckermannem. Wtedy rezydentka Neckermanna oferowala takie wycieczki. Poza tym mozna taka wycieczke kupic bez problemu na miejscu, np. w hotelu. Wczesnie rano zabiora Cie z hotelu do portu i odwioza poznym wieczorem. Te jednodniowe wycieczki na Sycylie sa bardzo fajne, jest kilka opcji tras. Zobaczysz duzo wiecej, nie tylko Etne.

Komentarz

Ok, w takim razie dopiero na miejscu będę się rozglądać za wycieczką na Sycylię. A jakie jeszcze wycieczki zorganizowane polecasz?? Mam zamiar pozwiedzać dużo indywidualnie, autobusem, ale wiadomo, że w niektóre miejsca lepiej pojechać z przewodnikiem. Dzięki

Komentarz

Hmm... Co do przewodnika, to może Współkatedra św Jana, Pałac Wielkich Mistrzów choć myśle że nawet to może okazać się zbędne jeśli np znajdzie się choćby krótkie książeczki o wymienionych obiektach. Poprostu oba obiekty nie mają jakiegoś opisu gdzie się znajdujemy i co widzimy. Podobnie może byc w przypadku Katedry św. Pawła w Mdinie czy w Rabacie na Gozo. Nie wiem co się dzieje z Fortem św. Anioła w Birgu dwa lata temu były tam tablice z wzmiankami o histori miejsca i Wielkiego oblężenia, ale to wszystko no i fort był wtedy dość mocno zaniedbany. Poza tym w Hypogeum Ħal Saflieni zwiedzanie jest tylko z przewodnikiem, i trzeba się wcześniej zapisać a warto, z tym że proponowałbym wcześniej obejrzeć Tarxieni, Ħaġar Qim i Mnajdre, a dopiero później hypogeum. Teatr Manoela, muzeum Wielkiego Oblężenia 1565 roku w Birgu czy katakumby św Agaty też są z przewodnikiem (choć w katakumbach prawie nic przewodnik nic mówił tylko chwilę na początku). Pozdrawiam!

Komentarz

Z tego co wiem Triada wycofała się w tym roku z Malty tak jak i Itaka. Najwygodniej więc chyba będzie poszukać w miejscowych biurach lub tak jak to ktoś już pisał podłączyć się pod jakąś angielską czy niemiecką grupę (zależy jaki język nam pasuje )

Komentarz

A gdzie można się zapisać do Hypogeum? Jeśli zapytam rezydenta to będzie wiedział? Czy znasz miejscowość Bugibba? Co ewentualnie możesz w niej polecić? Zaczynam intensywniej studiować przewodnik po Malcie. Możliwe, że jak pogoda nie będzie dopisywać to będę spędzać czas tylko na zwiedzaniu. Dzięki za wszystkie informacje

Komentarz

~Elle13 napisał(a):

> A gdzie można się zapisać do Hypogeum? Jeśli zapytam rezydenta
                    > to będzie wiedział?

Rezydent powinien wiedzieć, ale można też samemu w samym Hypogeum w Paoli lub telefonicznie 21 805018/9 oczywiście numer maltański.

Z przydatnych rzeczy jeśli kogoś interesuje zwiedzanie muzeów itp. w muzeum archeologi można kupić wspólny bilet do muzeum i do świątyń Tarxien (wychodziło taniej niż osobne). Podobnie w Cytadeli na Gozo można kupić łączny bilet do 4 muzeów (jeśli dobrze pamiętam: Historii naturalnej, Archeologii, Folkloru czy etnograficzne (nie pamiętam teraz nazwy) i stare więzienie) mi o tym powiedziano dopiero jak dotarłem do etnograficznego oczywiście wcześniej odwiedziłem już pozostałe 3.

> Czy znasz miejscowość Bugibba? Co ewentualnie możesz w niej
                    > polecić?

Oj tu kiepsko u mnie rzadko jak jestem na Malcie zaglądam do bardziej turystycznych miejscowości. Jakoś nie kojarze czegoś szczególnie ciekawego tzn. muzeum czy czegoś takiego, ale w samej Buġibbie byłem tylko raz chwilę więc mogę się mylić.

> Zaczynam intensywniej studiować przewodnik po Malcie.

Życze miłej lektury

> Możliwe, że jak pogoda nie będzie dopisywać to będę spędzać
                    > czas tylko na zwiedzaniu.

Jeśli się uda to ciekawym elementem może być jakaś lokalna festa (odpust) , tu ciekawostka zwykle festy robione są w weekend po święcie patrona kościoła, po czym całe umęczone świętowaniem miasteczko bierze sobie w poniedziałek wolne i po zakupy trzeba dreptać do najbliższej miejscowości

> Dzięki za wszystkie informacje

Proszę bardzo

Komentarz

Hey,
                      codziennie na sycylie do Katani lub Porcalo wyplywa prom z firmy VirtuFerries www.virtuferries.com ceny biletow i wycieczek na stronie firmy. W kazdym biurze turystycznym tutaj na Malcie sa oferowane wycieczki. Mozna za darmo na poklad zabrac rower za samochod jest dodatkowa oplata. Czas to 90min lub ok2.20 zalezy od portu do ktorego wplywa. Pozdro

Komentarz

Dziękuję,

juz niedługo zaczynam urlop, wiec wykorzystam wszelkie informacje.

Teraz już tylko martwię sie o pogodę, ale w tym nie możecie mi pomóc...

Komentarz

Trwa
                        X