Ogłoszenie

Przerwany
Nie masz jeszcze żadnego powiadomienia.

opinia o wycieczce USA, Hawaje

Przerwany
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
nowe posty

• opinia o wycieczce USA, Hawaje

Wrócliśmy z 3 tyg. wakacji z Logos Travel Marka Śliwki po USA, Meksyku i Hawajach. Chciałabym ostrzec Państwa, którzy macie ochotę skorzystać z oferty tego biura, żebyście przed podjęciem decyzji zwrócili szczególną uwagę ilu uczestników ma liczyć wycieczka. W czasie naszego \'turnusu\' grupa liczyła 44 osoby i zdecydowanie sprawne zorganizowanie wyjazdu dla tylu osób jednocześnie przekraczało możliwości tego biura. dodatkowo zostaliśmy wprowadzenie w błąd informacją, że każdy z busów ( liczący 11 miejsc ) będzie miał własnego kompetentnego kierowcę-przewodnika, więc nie należy się przejmować ilością osób w grupie. okazało się, że 2 niby-przewodników nie ma pojęcia nt. USA, po których mieli nas oprowadzać, ale również słabo prowadzi sam. z automatyczną skrzynią biegów. organizatorzy próbowali obejść ten problem zaopatrując się w krótkofalówki, przez które mieliśmy słyszeć komentarz przewodnika. niestety wybrano najtańszy sprzęt, więc nie tylko z komentarza nici, ale również z kontaktu między kierowcami. kiedy ambitny dowódca postanowił ukarać spóźnionych o 2 min. turystów i odjechał z miejsca spotkania, inny kierowca z którym skazani byłiśmy podróżowac nie znał drogi i nie mógł się połączyć żeby o nią zapytać. przewodnicy nie znali również swoich numerów komórkowych, więc krązyliśmy po los Angeles jk dzieci we mgle. Z tygodniowym wyprzedzeniem zapytano nas o chęć udziału w wycieczce na Alcatraz, ale na miejscu okazało się, że biletów nie ma. w zamian otrzymaliśmy propozycję darmowego crusu po zatoce, ale ponieważ pogoda była paskudna wybraliśmy akwarium. Wieczorem usłyszeliśmy od szefa - przewodnika, że nie powinniśmy wogóle komentować faktu, że nie dotarliśmy na alcatraz, skoro szef biura wyświadczył nam łaskę i zafundował akwarium. nie wspomnę o 2 h oczekiwania na hotel nad jeziorem Powell, kiedy to podobno polskie biuro podróży potwiedziło rezerewację, ale nie przesłało listy nazwisk. itp, itp. byliśmy poganiani w każdym miejscu i momencie, na kontemplowanie

Jak na 3 tyg. to na prawdę niewiele wpadek, a jeśli się chce samemu decydować o czasie przeznaczonym na zwiedzanie, to nie wybiera się zorganizowanych wycieczek.

Komentarz

byłem na tej wycieczce potwierdzam to co napisała Pani dorota i dodałbym jeszcze wiecej ale szkoda słów poprostu nie polecam wycieczki z biurem pana marka śliwki organizacja stała no poziomie minus 10 prosty przykład ludzie w wieku ok 50-60 lat po wyjściu z busów biegli szybciej do baru z pizą niż my 30 latkowie a tylko dla tego że w poprzednich dniach zdarzało sie nam zatrzymywać w barach które nie były przystosowane do obsługi duzej grupu (poprostu brakowało jedzenia) a prawa ręka pana śliwki muwiła że to jest ok bo on chce pokazać prawdziwe bary USA!!!!!!!!!!

Komentarz

Jak czytam te wypowiedzi to już mnie ciarki przechodzą co to będzie w sierpniu - wtedy właśnie wybieram się na tą wyprawę.....przykro mi, że tak Was załatwili, mam jednak nadzieję, że naprawią teraz te błędy

Mam pytanko o wycieczki w trakcie wyjazdu - czy dużo jest dodatkowych rzeczy do zwiedzania za dopłatą - tak, jak Alcatraz ?

Może mogłabym prosić jeszcze o jakieś ostrzeżenia lub porady co do wyjazdu ?

Z góry dziękuję

Komentarz

doprawdy taka sama wycieczka jest z logos turem więc niemam pojęcia dlaczego dałaś sie skusić na biuro śliwki poprostu porażka ale może wyciągneli jakieś wnioski.ALE MUSICIE zebrać się dużą grupą i molestować i domagać się tego głośno i to pare dni wcześniej a i tak nam ,się nie udało nic wskórać poprostu tępaki i ignorańci .Alkatraz odradzam choć sam nie byłem (wiesz dlaczego) ale ci co byli to mówili że to już ruina. polecam przelot nad wielkim kanionem i oceanarium w san diego i koniecznie uniwersal studio w los angeles tylko nie dajcie się spławić na 2 godz tylko zarezerwujcie sobie cały dzięń,no i najważniejsze odpóśćcie sobie park narodowy przed las vegas a przynajmniej wcześniej sie zerwijcie bo vegas bez 8 godz a zamykają atrakcje o 2 to porażka a tak na marginesie to pakujcie się do busa z januszem ale nie z tym małym kurduplem tylko tym wysokim,przynajmniej zorjętujesz sie gdzie akurat przejeżdzasz i coś o histori , to jest bardzo ważne.( ten odpowiedni janusz jest naprawde ważny dla dobra twoich wspomnień)bo te ich krótkofalówki działają żałośnie ale tylko wtedy gdy ich nie zapomną naładować paproki.

Komentarz

Dzięki wielkie za odpowiedź No zobaczymy, jak to będzie....mam nadzieję, że to jednak będą niezapomniane wakacje

A takie pytanko jeszcze ... napisałeś o locie nad kanionem...czy to można załatwić na miejscu ? Bo pytałam w biurze i już kazali mi się zdecydować.....ile taka atrakcja kosztuje ?

Z góry dzięki i pozdrówka

Komentarz

kurde naprawde nie pamiętam ale coś około 24 lub34 dol. lot helikopterem lub awionką ale podobno helikopter jest lepszy .A powiedz ile osób liczy grupa i zapytaj się o przewodnika ,bo oni dobierają osoby do busa według jakiegoś tajemniczego klucza więć jak będziesz pierwszego dnia w hotelu w stanach to uprzeć z kim chcesz siedzieć razem i u jakiego pilota .

Komentarz

Dzięki wielkie
                Postaram się trafić do polecanego przez Ciebie pilota
                Naprawdę, dzięki za wskazówki

Komentarz

My wróciliśmy 21.07.06 z tej wycieczki i wszystko było OK.Było nas 22 ,mieliśmy 2 busy i dwóch uczestników zgodziło się jechać osobowym samochodem co nie było dla nich najlepszą decyzją ,ale decydowali się na to już w Polsce.Wycieczka marzenie ,wrażenia niesamowite.Piloci dwóch Januszów w porządku, obaj zorientowani, nie mieli wpadek.Alcatraz zwiedzaliśmy, lot helikopterem nad kanionem 150 dol.,poza tym jest jeszcze parę dodatkowych opłat głownie Hawaje.Pozdrawiam i życzę wielu wrażeń.

Komentarz

Parę dni temu wrócilam ze Stanów....jestem absolutnie pod wrażeniem organizacji wycieczki, nie wspominając oczywiście o USA....wszystko było po prostu xtra i nie rozumiem jak w takim razie na poprzednich wycieczkach mogło być, jak niektórzy piszą, aż tak źle.....piloci byli kompetentni, wszyscy opowiadali nam naprawdę dużo o kraju, a to że grupa liczyła 40 osób zupełnie nie przeszkadzało...nawet jeśli chodzi o wyżywienie - jeździliśmy po prostu po dwa vany do jednej restauracji albo do takich gdzie bez problemu wszystko można było dostać...a zresztą, nawet jak raz zabrakło pork chops - czy to taki problem ?? w menu było dużo pozycji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie...)))
                    A co do kraju - naprawdę polecam zwiedzenie...warto !! Przyroda jest po prostu oszałamiająca, miasta super zobaczyć, ale zdecydowanie lepiej kaniony i parki narodowe,....Hawaje jak dla mnie troszkę zbyt komercyjne, ale Big Island jest warta $295 ))
                    Jakbyście mieli jakieś pytania chętnie odpowiem lub podeślę zdjęcia, których zresztą jest, po dokładnej selekcji, ponad 1300 ))
                    Podsumowując....naprawdę polecam zarówno zachodnie USA i Hawaje do zwiedzeniak, jak i Logos Travel jako organizatora ))

Komentarz

mozesz napisac gdzie kupowałas tą wycieczke, czy moze na stronie www.wakacje oraz czy nie orientujesz sie jak sie przedstawia zakup takiej wycieczki juz tam na miejscu w stanach,? ile byłas dni i ile zapłaciłas jezeli nie tajemnica, ogólnie na ile trzeba byc przygotowanym jadąc na taką wycieczke bo chyba koszty wyzywienia nalezy juz samemu sobie opłacac na miejscu, nie wiem jak reszta. Ja narazie marze o takiej wycieczce i mam nadzieje ze mi sie uda kiedys pojechac a narazie zbieram wszelkie info i zazdroszcze tym co juz byli

Komentarz

kupowałam w biurze w Bydgoszczy - u pośrednika. w sumie kosztowało około 12.000....+ to co bierzesz ze sobą....
                        Śniadania były w większości hoteli, a kolacje - od $8 do $20 ...zależy gdzie i kiedy
                        Na Hawajach nie było śniadań, szwedzki stół kosztował $7 a lunch lub obiad - około $10
                        Były też wizyty w marketach, więc zawsze coś do jedzenia można było kupić
                        Jak masz jakieś pytania - chętnie jeszcze odpowiem )

Komentarz

aha....wycieczka trwała około 3 tygodnie - chyba 12 dni objazdu po zachodzie, 6 na Hawajach i 2 w NY

Komentarz

Tasiemeczka cieszę się ,że wakacje się udały .Najważniejsze są jednak własne wrażenia ,nie zawsze warto brać bardzo serio opinię innych.Ja przed moim wyjazdem też czytałam te komentarze powyżej ,które w ogóle nie odpowiadały rzeczywistości (na szczęście).W przyszłym roku jedziemy z tym samym biurem na trasę :Środkowe stany USA (jeśli zbierze się grupa) lub Kanada -Alaska.Pozdrawiam serdecznie.

Komentarz

Witajcie. Witaj Tasiemeczko. Ja również byłam na tej samej, co ty wycieczce i muszę przyznać, iż była bardzo udana. Mimo, iż jechaliśmy w cztery busy, to nie sprawiało to żadnych problemów. Ja trafiłam do granatowego vana, który prowadził pan Piotr (ten, co pisuje w Wyborczej i Nowym Jorku), nazwiska nie pamiętam. Było bardzo fajnie, co zawdzięczamy pilotom i nam samym, bo fajne towarzystwo się spotkało. Hawaje, choć trochę przereklamowane, polecam, jako miły odpoczynek po długim objeździe.
                              Na pewno jeszcze raz pojadę ze Śliwką - Logos Travel. Pan Piotr bardzo zachęcał do Chin, Tybetu, Peru i Brazylii. Bardzo mnie zachęcił i pewnie się skuszę, pozdrawiam.

Komentarz

Trwa
                              X