Dobry8 opinii
5,9
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Polska otwiera granice

Adriatik II

Last minute
Kod oferty: WAK410261

Promocja

ubezpieczenie zwiększające ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS

Rainbow - wyloty w lipcu

ubezpieczenie zwiększające ochronę w zakresie Covid-19 GRATIS
Oferta z ubezpieczeniem zwiększającym ochronę w razie zachorowania na Covid-19 i bezkosztową zmianą rezerwacji na inny wyjazd w sezonie Lato 2020 jeśli zostaniesz skierowany na kwarantannę lub nie wpuszczą Cię do samolotu z powodu objawów Covid-19.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

superior
2 dorosłych
4 511 zł
za pokój

Pokój dwuosobowy

widok na morze, superior
2 dorosłych
4 832 zł
za pokój

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

174
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
990
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny
Rezerwacja jest w 100% darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Informacje o podróży

Wylot

06:2014.07.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin
08:3014.07.2020 Wtorek
TIATirana

Powrót

09:1021.07.2020 Wtorek
TIATirana
11:2021.07.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK410261Region: Riwiera AlbańskaOrganizator: Rainbow

Opis oferty

Położenie:

Durrë s, położone nad Morzem Adriatyckim, jest jednym z najważniejszych albańskich ośrodków turystycznych i drugim co do wielkości miastem w Albanii. Jego długa historia, która sięga starożytności, pozostawiła wiele ciekawych zabytków, również z czasów rzymskich. Warto zobaczyć pozostałości murów starożytnego miasta, Forum Romanum i amfiteatr, a także ruiny rzymskich gorących źródeł z II wieku. Warto również odwiedzić Muzeum Archeologiczne z nowoczesną wystawą poświęconą starożytnej kulturze. Hotel Adriatik położony jest przy szerokiej i piaszczystej plaży.

Plaża:

Długa, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza. Hotel położony jest bezpośrednio przy plaży, posiada wydzielony sektor ze swoimi leżakami i parasolami, z których goście hotelu mogą korzystać za darmo. Ręczniki plażowe są dostępne za opłatą ok. 1 eur/dzień.

Do dyspozycji gości:

Recepcja, restauracja, bar.

Wyżywienie:

All inclusive: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu (dania kuchni międzynarodowej oraz albańskiej). Napoje bezalkoholowe (woda, soki, herbata, kawa filtrowana), oraz lokalne napoje alkoholowe (piwo, wino białe i czerwone oraz lokalne, mocne alkohole) dostępne od 10:00 do 22:00.

Program sportowy i animacyjny:

Stół do tenisa stołowego. Sporty wodne na plaży dostępne od lipca (firmy zewnętrzne).

Internet:

Internet WiFi na terenie restauracji i recepcji bez dodatkowych opłat.

Kategoria lokalna:

Naszym zdaniem:

Doskonała oferta cenowa! Kameralny, doskonale zlokalizowany hotel znajduje się przy samej plaży i obok wielu atrakcji turystycznych. Świeżo wyremontowane pokoje superior zasługują na najwyższą ocenę!

Opinie klientów:

Klienci oceniają ten hotel na 4.3/6. Sprawdź opinie:

Program

Dzień pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkach fakultatywnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu wraz z końcem ostatniej doby hotelowej, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

"

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Wycieczki lokalne

Miasto tysiąca i jednego okna

Podczas wycieczki odwiedzimy centralną Albanię - region tak inny niż wybrzeże i północna część kraju. Zwiedzimy zlokalizowane na górskim zboczu miasto Berat, które nazywane jest "miastem okien" ze względu na wrażenie, jakie można odnieść spoglądając z dystansu na rozsianą po wzgórzach charakterystyczną zabudowę. Odkryjemy wąskie przejścia między oryginalnymi domami i przejdziemy kamiennym mostem. Następnie udamy się na zwiedzanie górującej nad miastem twierdzy, gdzie do dziś mieszkają ludzie i znajduje się Muzeum Onufriego, słynnego pisarza ikon. Po przerwie na pamiątkowe zakupy udamy się na tradycyjny albański obiad.

Powrót z wycieczki popołudniem. Cena ok. 45 EUR.

Po sąsiedzku w Czarnogórze

Wyruszamy o poranku, aby rozpocząć od zwiedzania sięgającego czasów Rzymian Starego Baru - zabytkowych ruin położonych malowniczo na zboczach wpadających do wybrzeża gór. Następnie udamy się do Budwy - jednego z najbardziej znanych miast Czarnogóry, gdzie Wenecjanie pozostawili po sobie przepiękną zabytkową starówkę. Miasto w ciągu roku gości nie tylko turystów, ale także znane festiwale, a na okolicznych plażach odbywają się koncerty gwiazd światowej muzyki. Kolejnym punktem programu i zarazem wisienką na torcie jest Zatoka Kotorska i miasto Kotor, uważane przez niektórych za piękniejsze niż chorwacki Dubrownik. W drodze powrotnej zatrzymamy się na obowiązkowe zdjęcie z wyspą św. Stefana - wizytówką Czarnogóry. Obiadokolacja z kuchnią międzynarodową i lokalną w cenie wycieczki! Wymagany dokument: paszport lub dowód osobisty. Cena ok. 65 EUR.

Ochrydzkie Perły

W trakcie wycieczki wybierzemy się do największego skarbu Macedonii, historycznego miasta Ohrid, które położone jest malowniczo u stóp gór Galiczica i uśpione majestatycznie nad brzegiem najstarszego na Bałkanach jeziora. Przez Greków i Rzymian nazywane Miastem Światła, współcześnie kojarzone z pierwszymi słowiańskimi piśmiennikami, Cyrylem i Metodym. Ohrid stanowi wyjątkowe miejsce na Bałkanach, przez co już od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas pobytu w Macedonii odwiedzimy m.in. położoną na górskich zboczach nad jeziorem Ochrydzkim cerkiew NMP Peribleptos, gdzie odkryjemy przepiękne freski dawnych mistrzów i poznamy historię Ojców Słowiańszczyzny. Udamy się również do antycznego teatru, aby dalej przejść na górującą nad miastem twierdzę Samuela, z której roztacza się bajeczna panorama okolicy. Następnie odbędziemy rejs łódkami po jeziorze Ochrydzkim podziwiając z wody m.in. majestatyczne góry oraz okoliczną dawną wioskę rybacką. Podczas pełnego wrażeń dnia wybierzemy się również do Muzeum Papieru, a także odkryjemy tajemnicę ochrydzkich pereł stanowiących niezapomnianą pamiątkę z podróży do Macedonii. Popołudniu czeka nas przerwa na obiad (dodatkowo płatny) w otoczeniu pięknych gór. Czas wolny w samym sercu miasta Ohrid, którego liczne zabytki są nie tylko atrakcją turystyczną, ale służą również, jako plener dla wielu bałkańskich produkcji filmowych, będzie doskonałym ukoronowaniem macedońskiej przygody. Wymagany dokument: paszport albo dowód osobisty. Cena ok. 55 EUR.

Jak Kraków i Warszawa - z wizytą w bałkańskich stolicach

Albania to kraj o bardzo bogatej i barwnej historii. Podczas całego dnia zwiedzania zobaczymy dwa najbardziej charakterystyczne miasta tego kraju. W pierwszej kolejności udajemy się do Tirany, stolicy Albanii, która pełna jest kontrastów i niespodzianek. Szerokie nowoczesne arterie sąsiadują z wąskimi zapuszczonymi uliczkami. Niedawno wyremontowane i przebudowane centrum zachwyca połączeniem klasyki i nowoczesności, natomiast ruch uliczny przyprawia nawet wytrawnych kierowców o zawrót głowy. Podczas spaceru przez miasto zobaczymy zabytkowy Meczet Ethem Bega oraz Muzeum Historyczne, a także udamy się do Bloku - niegdyś niedostępnej i pilnie strzeżonej dzielnicy rządowej, gdzie zobaczymy m.in. dom Envera Hodży. Następnie odwiedzamy Kruję, historyczną stolicę, często określaną mianem albańskiego Krakowa. Czeka na nas m.in. zabytkowy poturecki bazar pełen rękodzieła, kilimów i filigranowego srebra. Podczas wycieczki odwiedzimy lokalne muzeum, a następnie udamy się na obiad (dodatkowo płatny) i przerwę na czas wolny. Powrót do hoteli w godzinach popołudniowych. Cena ok. 45 EUR.

Czas na Kosowo!

Zapraszamy do najmłodszego państwa w Europe, gdzie odwiedzimy Prizren, miasto nazywane małym Sarajewem. Z Albanii do Kosowa prowadzi niezwykle malownicza trasa - autostrada! - przez imponujące Góry Szar i rozlewiska rzeki Fierze, dzięki temu szybko i wygodnie znajdziemy się w labiryncie wąskich uliczek starego miasta Prizrenu. Z wysokości bizantyjskiej twierdzy zobaczymy panoramę miasta, przespacerujemy się po nim - odwiedzimy meczet Sinan Paszy, cerkiew św. Jerzego, a także przejdziemy przez kamienny XVII-wieczny most i poczujemy niezwykłą atmosferę tureckiej dzielnicy Szadrawan. W trakcie tej wycieczki zaprosimy Państwa na smaczny, lokalny posiłek. Zapraszamy! Uwaga - wymagany paszport! Cena ok. 45 EUR.

Inne

Waluta

ALL - Lek. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów. W obiegu są banknoty o nominałach 200, 500, 1000, 2000 i 5000 leków oraz monety o wartości 1, 5, 10, 20, 50 i 100 leków. Euro i dolary wymienić można w kantorach w większych miastach i ośrodkach turystycznych. 100 ALL = 3,14 PLN (sierpień 2016). Zdarza się, że ceny podawane są również w Euro. W większości miejsc i sklepów przyjmowane są płatności w Euro, funtach lub dolarach. Niemniej kurs jest ustalany indywidualnie i zazwyczaj jest niższy od oficjalnego podanego przez Bank Albanii.

Napiwki

Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków (100-200 ALL). Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Wiza

Obywatele polscy mogą podróżować do Albanii na podstawie dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć ważność minimum 3miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Czas

Taki jak w Polsce.

Język urzędowy

albański

Orientacyjne ceny

Obiad w restauracji od 400 ALL woda 1l - ok 100 ALL piwo w barze ok 200 ALL kawa w kawiarni od 70 ALL. Ceny w kurortach w sezonie są nieco wyższe od tych poza sezonem i tych w głębi kraju.

Poczta

Znaczek na kartkę pocztową kosztuje 70 ALL. W wielu miejscach stoją skrzynki pocztowe, często również w hotelach.

Elektryczność

Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony

Telefonia komórkowa jest dość szeroko rozpowszechniona i niweluje tym samym słabą sieć telefonii stacjonarnej. Nie pokrywa ona jednak całego kraju (szczególne trudności z łącznością występują na północy kraju, w górach). Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora. Warto zabrać telefon bez blokady sim-lock i po przyjeździe kupić lokalną kartę pre paid.

Albania

Zapraszamy do Albanii, kraju nazywanego ,, ostatnią tajemnicą Europy,,. Z dala od wydeptanych ścieżek Europy znajdziemy dziewiczą przyrodę, ciepłe morze, szerokie plaże, ośnieżone góry, liczne zabytki oraz niesamowitą rozmaitość uroczych zakątków. Charakterystyczne bunkry zbudowane w latach 70 ub. wieku można spotkać wszędzie, nawet w ogródku i na plaży. Jest ich kilkaset tysięcy, jeden bunkier miał uratować 4 obywateli. Albania, oprócz takich smaczków kusi przede wszystkim bogatą i ciekawą kuchnią, niezwykłą gościnnością oraz atrakcyjnymi cenami na miejscu.

Albania / Durrë s

Jedno z najstarszych i największych miast w Albanii, założone w 625 roku p.n.e. W Durrë s warto odwiedzić: Amfiteatr Dyrrahu z początków II wieku (największy na Bałkanach), zabytkową wenecką wieżę mieszczącą się w porcie, od której zaczyna się najlepiej zachowany fragment murów miejskich, Muzeum Archeologiczne z zabytkami kultury starożytnej, Meczet Fatih, Bazylikę z VI wieku. Plaża w Durrë s jest długa, piaszczysta i z łagodnym zejściem do morza. Wiele hoteli ma wydzielone strefy, gdzie Klienci danego obiektu mogą korzystać z leżaków i parasoli za darmo.

Albania/Tirana

Tirana - miasto kontrastów, bogaczy i biedaków, kiczu i dobrego smaku. Najbardziej bałkańskie z bałkańskich miejsc, gdzie czas płynie zupełnie innym rytmem. Całkowicie odmienione centrum miasta zachwyca swoją świeżością i zachęca do wieczornych spacerów. Feeria barw, dźwięków i zapachów otacza nas pobudzając wszystkie zmysły. To miejsce, w którym miesza się orient i okcydent, a śpiew muezina wzywającego do modlitwy przeplata się z dźwiękiem muzyki disco płynącej z klubowej uliczki położonej w centrum miasta. Charakterystycznym znakiem Tirany są - obok zabytkowego meczetu i historycznej wieży zegarowej - stalowo-szklana piramida, dawne mauzoleum Envera Hodży oraz tzw. Blok, niegdyś dzielnica rządowa, która była najpilniej strzeżonym fragmentem miasta aż do początku ostatniej dekady XX wieku. Tylko tu spotkamy na ulicy wszystkie modele Mercedesów, a obok nich zaprzęgnięte do wozów drabiniastych osiołki.

Wyloty z: Warszawy, Katowic i Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Albanii trwa od 15.06 do 15.09.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:

- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

• jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

Wizy

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:

- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

• jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Mapa

Pogoda

Temperatura w dzień
29°C
Temperatura w nocy
21°C
Temperatura wody
23°C
Liczba godzin słonecznych
12

Opinie

Opinie dodane przez

3.9
Marcin Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Para
ZaletyPlaża prywatna z darmowymi parasolami i leżakami. Pokoje superior całkiem duże i czyste.
WadyJedzenie monotonne i nieurozmaicone. Ekspres do kawy rzadko w pełni sprawny. Bardzo głośna i irytująca muzyka na żywo z hotelu obok prawie do północy. Napoje tylko czasami zimne. Ulica obok hotelu niebezpieczna (ruch samochodowy). Kelnerzy niby się starają, ale dokładanie potraw im nie idzie.
Po przyjeździe otrzymałem pokój bez widoku na morze, mimo, że taki miałem na umowie. Trzeba było nieco powalczyć, ale ostatecznie się udało. Ten pierwszy był od strony ulicy (przy otwartym oknie hałas) i bez balkonu. Dodatkowo dużo mniejszy niż pokoje od strony morza. Pani się zarzekała, że to wyjątkowa sytuacja, ale jakbyśmy się nie upominali to nic by z tym nie zrobili. Pierwsza kolacja wydawała się być dobrym prognostykiem na dalsze dni pobytu, ale następny dzień skutecznie rozwiał nasze nadzieje. Na śniadanie wybór mizerny (breja z sera, cebuli i papryki, niejadalne parówki, coś co wyglądało jak omlet usmażony i rozdrobniony, 2 - 3 szynki, biały ser i jakiś dżem, no i pomidor i ogórek ale to zawsze jest). Ciekawostką było to, że na obiad a potem na kolację była zawsze, dzień w dzień ta sama breja z sera. Może to i jest ponoć ich narodowe danie, ale jedzenie codziennie tego samego jest słabe. Zwłaszcza, że przeważnie było zimne, bo podgrzewanie pater z jedzeniem nie działało. Do tego były ze 2 - 3 patery z wymemłanymi warzywami, codziennie takie same zestawy. Jakieś mięso się zdarzyło, ale bez szału. Może nie mogę powiedzieć, że chodziłem głodny, ale mały wybór i nuda to słowa, które najlepiej charakteryzują posiłki w Adriatiku II. Dodatkowym problemem, był niesamowity ekspres do kawy, gdzie zazwyczaj leciała albo sama kawa albo samo mleko...rzadko połączenie obu, które było niezbędne do stworzenia większości rodzajów kawy. Owszem można było to zgłosić w barze i wtedy pan wołał kogoś, kto przyszedł sprawdzić co się dzieje i wołał następnego, który kombinował jak to naprawić :) Zimne napoje z kolei w zasadzie były 4 (cytrynowy gazowany i Pepsi (szacun bo oryginał) w butelce, która jak się nie zdążyła nagrzać to czasem była nawet zimna oraz soki wiśniowy i pomarańczowy z automatu o ile akurat nie serwował wody bo koncentratu brakowało) plus woda z dystrybutora. Sam hotel w odnowionej części był w porządku o ile ktoś nie oczekuje przestrzeni - tutaj obok budynku był powiedzmy taras tak 15x15 m2 i to tyle. All był do 22 tylko więc jak ktoś lubi posiedzieć wieczorem to o suchym pysku albo picie we własny zakresie. Bardzo uciążliwa była dodatkowo muzyka na żywo z hotelu obok (taras oddzielony był namiastką ściany i zaraz za nią scena z grajkami). Bardzo głośna dla nas przebywających w Adriatiku a co dopiero dla tych co siedzieli w tamtym hotelu, ale nie to było problemem, bo przecież to normalne w hotelach. Grali codziennie to samo i pani nadzierała się prawie do północy więc spanie z otwartym oknem przed końcem imprezy nie wchodziło w grę. Ogólnie nie polecam tego hotelu jeśli ktoś szanuje swój żołądek...szkoda bo położenie fajne i darmowe leżaki na plaży...
9.3
Dariusz
Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
ZaletyPołożenie oraz obsługa hotelowa
Wadybrak
Zaczniemy od minusów: brak dyskoteki do białego rana ;) nie od razu ciepła woda pod prysznicem - trzeba odczekać :) .... no a teraz bez marudzenia; Od samego początku czuć było profesjonalną i miłą obsługę biura podróży. Od zamawiania wakacji po rezydentów; Pani Maria zawsze była uśmiechnięta i że napisze \"pod ręką\":). Sam hotel kameralny jak oczekiwaliśmy, czysty, z obsługą na wysokim poziomie. Pokój z balkonem i widokiem na morze dostaliśmy już o godzinie 10tej (tutaj musimy wspomnieć o komfortowych i grubych materacach na łóżkach czego się nie spotyka w hotelach tej klasy a nawet wyższej). Oczywiście wszystko zgodne z opisem. Drugiego dnia zacięła się klima-personel naprawił od strzału.... 3min to raczej miły rekord;). Pogoda i 6km dlugości plaża z dobrą bazą sklepików, sprzedawców ... mini wesołe miasteczko czy targ też są:). Plaża czysta, piaszczysta... od hotelu oddzielona promenadą. Personel cały czas uśmiechnięty dba naprawdę o to by człowiek czuł się szczęśliwy i tutaj pozdrowienia dla całej ekipy hotelu, od pań dbających o czystość, kelnerów, kucharzy, uśmiechniętej dziewczyny po bossa który okazał się człowiekiem serdecznym i gorącym sercem. Co do ludzi w Albani.... udało mi się zgubić portfel ..... młody chłopak gonił za nami z 30 metrów po promenadzie by go zwrócić. POLECAMY GORĄCO :) Jedzenie; każdy kto chce może się czegoś doczepić, Ale czego tam nie było? Frytki, ziemniaki, makarony, mięsa zazwyczaj zapiekane, ryby, ogrom faszerowanych warzyw (bakłażany, papryki) sałatki z 5 pater do każdego posiłku, zapiekane kalafiory itp ,sery w różnych postaciach, owoce (winogrona, arbuz, śliwka, gruszka, melon) pyszne ciasta.... makaron z owocami morza (ośmiorniczki i mule) też był....Nie można się naprawdę doczepić a wszystko to przyrządzane na miejscu w kuchni. Smakowało bardzo. Napoje standart (cola, pomarańcza, wiśnia, coffe express, piwo, wino, wódka, rakia, brendy) w zupełności dawały radę na pogodę :) Atrakcje: na plaży przy hotelu leżaki ( jest obsługa). Plaża która ma 6km długości ma wszystko co się chce. Od bunkrów ( po drugiej stronie hotelu można wybrać się na spacer (góra w Golem nafaszerowana jest nimi co 20m(!)) po karuzele. Sporty wodne, rowerki; nawet elektryczne, masaże. Wieczorem obok w hotelu codziennie muzyka live, tańce...Albańczycy lubią się bawić i uśmiechać więc można posłuchać muzyki albo siedząc w restauracji na zewnątrz, a Adriatik 2 ma jedną z najładniejszych restauracji ( cała w zieleni i palmach) czy też ruszyć przed siebie. Widok tańczących kobiet wieczorem.. nic tylko abo się dołączyć albo popatrzeć na ich zwiewne ruchy :) Niestety przed pierwszą sielanka się kończy ale z drugiej strony jak miło się zasypia słysząc szum morza za oknem. AAAAA, i lody, rewelacja, Niedaleko hotelu miłe państwo z polski prowadzi budkę - polecam gofry z lodami ... te waniliowe są z tartą wanilią ... A jak komuś znudzi się plaża to pomacha na busa i dojedzie do Durres gdzie można spędzić miły dzień na zwiedzaniu miasta. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wakacji :) Podziękowania dla biura Rainbow oraz obsługę hotelu Adriatik 2. Pozdrowienia dla wczasowiczów z naszego turnusu :) Darek, Sylwia, Paulina
1.6
Rena
Pobyt - Wrzesień 2018Seniorzy
Zaletybrak
Nie wiem dlaczego nie ukazują sie złe opinie wiec próbuję jeszcze ra Adiatyk 2 Przeczytałam bardzo dużo opinii ale nic mnie się nie zgadza KTO TO PISAŁ? Nawet zdjęcia na stronie nie pokrywają się z prawdą. Żadnych rozrywek nie było nawet świetlicy. Po skończonym plażowaniu to trzeba było grzecznie iść do pokoju. Spacery odpadały, do miasta 8 km a ulica przy hotelu wąska bez chodnika granicząca z autostradą i torami kolejowymi, Pokoje jak w górach tylko ciemnie, trzeba było świecić w dzień światło, skrzypiące podłogi jak ktoś przeszedł przez pokój piętro wyżej dostawałam nerwicy jakby duch skrzeczący był przy mnie. Większość pokoi z widokiem na ścianę oddaloną 1,5 m. Jedzenie PORAŻKA żadne All inclusive nawet nie szwedzki stół umieszczony przy ścianie aby było słabe dojście ?wyścig szczurów kto zdążył to jeszcze załapał się na wiecznie twarde mięso ? jeden rodzaj, zostały tylko warzywa pokrojone surowe łącznie z niedogotowanymi ziemniakami. Nie było żadnego bufetu. Za śniadanie w pierwszym dniu kazali płacić 5 euro. Jechaliśmy w/g oferty na 8 dni od środy do środy a tak naprawdę wychodziło na posiłki 6,5 dnia ponieważ w nocy z wtorku na środę wyjeżdżaliśmy. Po trzech dniach zepsuł się agregat z napojami oczywiście już nie naprawili więc przez pół dnia nie było co pić tylko woda z kranu, nawet dobra, potem tylko była pepsi i sok z butelki. Chwilę potem nie było kawy bo znowu pech ? zepsuł się ekspres do kawy. Owoce jabłka, czasami winogrono i arbuz. Ciasto najczęściej jedno. Nie wypowiadam się na temat alkoholi bo nie korzystałam ale podobnież piwo było dobre. Co do REZYDENTÓW to jedna Pani była niesympatyczna (nie wymieniam nazwiska bo aż tak nie jestem złośliwa). Była arogancka, nerwowa a jak ludzie zgłaszali swoje uwagi po prostu wychodziła. Jedyny plus hotel położony na pięknej szerokiej plaży z łagodnym wejściem do wody i to na tyle dobrego. Nie polecam tego hotelu nawet ostrzegam już od pierwszego dnia ludzie chodzili nerwowi bo nie zgadzało się z ofertą. Najgorsze wczasy na jakich byłam.
1.8
Rena
Pobyt - Październik 2018Seniorzy
Zaletybrak
Przeczytałam bardzo dużo opinii ale nic mnie się nie zgadza KTO TO PISAŁ? Nawet zdjęcia na stronie nie pokrywają się z prawdą. Żadnych rozrywek nie było nawet świetlicy. Po skończonym plażowaniu to trzeba było grzecznie iść do pokoju. Spacery odpadały, do miasta 8 km a ulica przy hotelu wąska bez chodnika granicząca z autostradą i torami kolejowymi, Pokoje jak w górach tylko ciemnie, trzeba było świecić w dzień światło, skrzypiące podłogi jak ktoś przeszedł przez pokój piętro wyżej dostawałam nerwicy jakby duch skrzeczący był przy mnie. Większość pokoi z widokiem na ścianę oddaloną 1,5 m. Jedzenie PORAŻKA żadne All inclusive nawet nie szwedzki stół umieszczony przy ścianie aby było słabe dojście ?wyścig szczurów kto zdążył to jeszcze załapał się na wiecznie twarde mięso ? jeden rodzaj, zostały tylko warzywa pokrojone surowe łącznie z niedogotowanymi ziemniakami. Nie było żadnego bufetu. Za śniadanie w pierwszym dniu kazali płacić 5 euro. Jechaliśmy w/g oferty na 8 dni od środy do środy a tak naprawdę wychodziło na posiłki 6,5 dnia ponieważ w nocy z wtorku na środę wyjeżdżaliśmy. Po trzech dniach zepsuł się agregat z napojami oczywiście już nie naprawili więc przez pół dnia nie było co pić tylko woda z kranu, nawet dobra, potem tylko była pepsi i sok z butelki. Chwilę potem nie było kawy bo znowu pech ? zepsuł się ekspres do kawy. Owoce jabłka, czasami winogrono i arbuz. Ciasto najczęściej jedno. Nie wypowiadam się na temat alkoholi bo nie korzystałam ale podobnież piwo było dobre. Co do REZYDENTÓW to jedna Pani była niesympatyczna (nie wymieniam nazwiska bo aż tak nie jestem złośliwa). Była arogancka, nerwowa a jak ludzie zgłaszali swoje uwagi po prostu wychodziła. Jedyny plus hotel położony na pięknej szerokiej plaży z łagodnym wejściem do wody i to na tyle dobrego. Nie polecam tego hotelu nawet ostrzegam już od pierwszego dnia ludzie chodzili nerwowi bo nie zgadzało się z ofertą. Najgorsze wczasy na jakich byłam.
+1

9.9
DOROTA Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2018Rodzina z dziećmi
Zaletykameralny i czysty hotel blisko plaży .
Wadyatrakcje dla dzieci
Pokoje superior na wysokim poziomie , obsługa miła i pomocna , jedzenie bardzo dobre i urozmaicone - każdy dla siebie coś znajdzie . Hotel kameralny więc można wypocząć . Rezydenci firmy Rainbow dbali o nasze potrzeby i bezpieczeństwo. Hotel przyjazny dla Polaków , nawet tubylcy którzy noszą owoce i krzyczą una banana , falafela , kikiriki . Udany wypoczynek . Polecam

Przed podróżą

Paszporty

Obywatele polscy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od pierwszego dnia wjazdu na podstawie ważnego paszportu lub ważnego dowodu osobistego. Dokument wjazdowy powinien mieć zapas ważności 3 miesiące od planowanej daty opuszczenia Albanii.

Wizy

Obywatele polscy mogą wjeżdżać bez wizy i przebywać na terytorium Albanii do 90 dni w ciągu 180 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że: obecnie Albania nie wymaga szczególnego zezwolenia na wjazd i pobyt, nie ma obowiązkowej kwarantanny, nie trzeba także przedstawiać przy wjeździe negatywnego wyniku testu na COVID-19. Wznowiono międzynarodowy ruch lotniczy.

Dodatkowe opłaty

Po przyjeździe istnieje konieczność uiszczenia opłaty klimatycznej.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00