Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyBośnia i HercegowinaWakacje po pięćdziesiątce - Bałkany

Wakacje po pięćdziesiątce - Bałkany

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK492725
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki

Rainbow - Europa i Orient 2021

zmiana rezerwacji GRATIS do 30 dni przed wyjazdemtylko 20% zaliczki
Oferta promocyjna z bezpłatną zmianą rezerwacji - aż do 30 dni przed wyjazdem możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotel bez ponoszenia dodatkowych kosztów! Dodatkowo tylko 20% zaliczki i zniżka aż do 600 zł (wliczona w cenę).

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

19.03.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin
19.03.2021 Piątek
ZAGZagrzeb

Powrót

26.03.2021 Piątek
ZAGZagrzeb
26.03.2021 Piątek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK492725Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele -7 noclegów (minimum3 nad morzem) na terenie Chorwacji lub w Bośni i Hercegowinie.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość pokoi posiada balkon.

Do dyspozycji gości: recepcja, restauracja i bar, niektóre hotele z basenem.

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęśfciej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu)

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Zagrzebia. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu nad morzem, czas na odpoczynek, kolacja powitalna z lampką wina, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu proponujemy wyjazd do Splitu i Trogiru, jednych z najpiękniejszych miast Dalmacji. W Splicie, największym mieście regionu zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla jego burzliwe dzieje - krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana (III/IV w.) - jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury obronnej w Europie. Wraz z rozwojem miasta dawna rezydencja cesarza wtopiła się w późniejszą zabudowę, tworząc dziś niepowtarzalne połączenie stylów architektonicznych różnych epok. Po zwiedzaniu proponujemy spacer wśród palm słynną promenadą nadmorską - Rivą. Następnie przejedziemy do Trogiru, którego zabudowa jest doskonałym przykładem ciągłości miasta. Układ ulic tej wyspiarskiej osady pochodzi z czasów greckich, a późniejsi władcy upiększyli je wyjątkowymi budynkami publicznymi, mieszkalnymi i twierdzami. Zobaczymy między innymi gotycko-renesansowy ratusz i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Trogir jako jedno z najlepiej zachowanych miast romańsko-gotyckich w centralnej Europie, został wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu w Medjugorje, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zaczniemy dzień od zwiedzania Medjugorje, miejsca licznych pielgrzymek, gdzie w 1981 r., według świadectwa widzących, objawiła się Matka Boska. Zwiedzimy sanktuarium, a także wejdziemy na Górę Objawień. Następnie przejedziemy do Mostaru, gdzie zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, przejdziemy Starym Mostem - symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO). Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny w latach 90-tych ubiegłego stulecia i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Odwiedzimy również meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Po drodze zatrzymamy się w uroczym Pocitelju, tarasowo położonym nad rzeką Neretwą. Jest to jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny. Nad miastem górują pozostałości średniowiecznej tureckiej twierdzy wzniesionej na gruzach starożytnego rzymskiego zamku. Przejazd do hotelu w Neum, obiadokolacja, nocleg. A po kolacji zaprosimy Państwa na integracyjny wieczór z muzyką na żywo (dalmatyńską i nie tylko), przekąskami, winem i rakiją bez ograniczeń.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika, ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. Po drodze czekają nas fantastyczne widoki na góry i Adriatyk. Podczas spaceru po mieście, otoczonym potężnymi murami obronnymi zobaczymy między innymi: klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w. i Muzeum Apteki. Po zwiedzaniu polecamy panoramiczny rejs wokół murów miejskich (dodatkowo płatny). Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejedziemy do Dalmacji Północnej, aby zwiedzić Zadar, najważniejsze miasto regionu - antyczne Forum, rotunda św. Donata, najcenniejszy sakralny zabytek Zadaru, romańska katedra św. Anastazji, spacer wybrzeżem, którym spacerował między innymi Alfred Hitchcock. Posłuchamy również wyjątkowego dźwięku organów morskich, jednej z największych atrakcji miasta. Następnie przejedziemy do gospodarstwa agroturystycznego położonego w pobliżu Zadaru. Zaprosimy Państwa na grillowanie w gaju oliwnym, przy dźwiękach dalmatyńskiej muzyki połączone z degustacją wyśmienitych lokalnych produktów i win. W zależności od terminów, jesienią czeka grupę wspólne zbieranie oliwek i winogron, a na wiosnę np. zbiory kocanki włoskiej, która ze względu na swoje właściwości lecznicze od wieków jest wykorzystywana w medycynie ludowej, a ostatnio, ze względu intensywne właściwości regeneracyjne, jest bardzo popularna w przemyśle kosmetycznym. Wspólna niezapomniana zabawa w sielskiej atmosferze dalmatyńskiego gospodarstwa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8km, znajduje się 16 turkusowych tarasowo położonych jezior, połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Przejazd do Zagrzebia, stolicy Chorwacji, gdzie zobaczymy między innymi słynny plac bana Jelač ića, katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kamienną Bramę z cudownym obrazem Matki Bożej, urokliwą ulicę Tkalč ićevą, Dolac - największe targowisko w mieście, gdzie można kupić produkty z całej Chorwacji. Dzień zakończymy wizytą w Mariji Bistricy, największym i najsłynniejszym sanktuarium Maryjnym w Chorwacji. Obiektem kultu w Mariji Bistricy jest późnogotycka, drewniana figura Matki Bożej datowana na koniec XV wieku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

• Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3m-ce od daty powrotu)!

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot do/z Chorwacji, transfer do/z hotelu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, opłaty lotniskowe, wyżywienie (śniadania, obiadokolacje, opiekę doświadczonego pilota, opiekę przedstawiciela Rainbow na lotnisku w Polsce, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NW, KL, bagażu).

Cena podstawowa nie obejmuje: Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i napiwków dla kierowców i przewodników ok.125EUR/os, opłaty klimatycznej ok.1 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu. Dodatkowych napoi do posiłków oraz wydatków osobistych.

Inne

UWAGA!! ZASADY KORZYSTANIA Z PROGRAMU:

2 osoby w tym samym pokoju: minimum jedna z nich musi mieć ukończone 50 lat, wiek osób towarzyszących bez ograniczeń. Ceny dla wszystkich osób z tabeli. Istnieje możliwość zakwaterowania 3 osób w 1 pokoju (na dostawce) na życzenie.

Opłata za infanta (do 2 lat) to 290 zł/tydzień

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.0/6. Sprawdź opinie: "

META Description

? Zagrzeb - stolica ? Chorwacji Split, Trogir, Zadar, Dubrownik - najpiękniejsze miasta Dalmacji ? Mostar i Pocitelj - miasta z czasów Imperium Otomańskiego ? cud natury - Plitwickie jeziora ? Medjugorje - góra objawień ? grillowanie w gaju oliwnym ? Marija Bistrica - największe sanktuarium Maryjne w Chorwacji ? Wieczór integracyjny z muzyką na żywo

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
15°C
Temperatura w nocy
5°C

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Bośni i Hercegowiny.
- Nie dotyczy to obywateli i mieszkańców Bośni i Hercegowiny.
- Nie dotyczy to personelu dyplomatycznego i konsularnego akredytowanego w Bośni i Hercegowinie.
- Nie dotyczy to urzędników przyjeżdżających na zatrudnienie.
- Nie dotyczy to pasażerów wymagających natychmiastowej pomocy medycznej.
- Nie dotyczy to pracowników transgranicznych.
- Nie dotyczy to służb i zespołów ochrony ludności cywilnej.
- Nie dotyczy to sił wojskowych NATO i innych państw uczestniczących w partnerstwie na rzecz pokoju oraz dowództwa NATO i EUFOR w Bośni i Hercegowinie.
- Nie dotyczy to szefów państw i członków ich delegacji, których przyjazd i wyjazd został ogłoszony przez właściwy organ.
- Nie dotyczy to pasażerów tranzytowych w celu powrotu do kraju zamieszkania.
- Nie dotyczy to pasażerów posiadających specjalne zezwolenie na pobyt lub tranzyt w Bośni i Hercegowinie.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką także na podstawie dowodów osobistych. (Turyści legitymujący się w Bośni i Hercegowinie tylko dowodem osobistym mogą spotkać się jednak z innymi problemami lub utrudnieniami, np. przy korzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z usług niektórych banków, poczty czy Western Union.) W przypadku przekraczania granicy na dowodzie osobistym należy się upewnić, że legitymujemy się WAŻNYM dokumentem tj. - data jego ważności jest dłuższa od okresu planowanego pobytu (ogólna zasada - min. 3 mies., która nie jest jednak powszechnie respektowana przez straż graniczną BiH; do kraju można więc wjechać na dowodzie lub paszporcie, który kończy swoją ważność przed upływem 3 m-cy.
Obywatele RP zwolnieni są z obowiązku wizowego w przypadku pobytu nieprzekraczającego 90 dni. Istnieje formalny wymóg okazania na granicy środków finansowych w wysokości 75 EUR na każdy dzień pobytu, warto mieć więc kartę płatniczą lub kredytową.