Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyBułgariaZłote Wybrzeże Czarnego Morza

Złote Wybrzeże Czarnego Morza

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK580734
Kod oferty: WAK580734
obiekt, zwiedzaniezwiedzanieplaża, zwiedzaniezwiedzaniezwiedzanieplaża, zwiedzanieobiektobiektplaża, zwiedzanie
obiekt, zwiedzanie
zwiedzanie
plaża, zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK580734

Opis oferty

Zakwaterowanie

Hotel klasy turystycznej - położony zwykle poza centrum miasta (7 rozpoczętych dób hotelowych) np. Continental Blu lub podobny.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet, za dopłatą 6 obiadokolacji (typu bufet lub zestawy serwowane do stolików napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wyposażone w klimatyzację, łazienkę (WC i prysznic lub wanna), balkon lub taras.

Do dyspozycji gości: recepcja, sejf przy recepcji (dodatkowo płatny), restauracja główna, bar, basen.

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu. Czas wolny i nocleg.(w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji)

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku miejscowości Pomorie, które jest znanym ośrodkiem sanatoryjno-leczniczym. Po drodze zobaczymy grobowiec tracki, który powstał najprawdopodobniej w II w. n.e. a odkryty został w 1888 roku. Zbudowany jest z kamienia i cegły oraz gipsu. Z Pomorie skierujemy się na południe wybrzeża do Primorska. Zwiedzimy tam megalityczne sanktuarium Beglik Tash. Miejsce to nazywane jest bułgarskim Stonehenge i służyło jako świątynia, kalendarz astronomiczny i zegar słoneczny. Beglik Tash jest najmłodszym znaleziskiem tego typu, a unikalność tego miejsca odkryto dopiero w 2003 roku. Tereny należały do Todora Żiwkowa i były niedostępne aż do 1991 roku. Czas na obiad (dodatkowo płatny) i relaks. Na koniec dnia w drodze powrotnej do hotelu zwiedzanie Sozopola. Jest to jedno z obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego z tradycyjną, drewnianą zabudową bułgarskiego odrodzenia narodowego i spokojnym rytmem rybackiej miejscowości oraz niepowtarzalną, artystyczną atmosferą. Powrót do hotelu na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 210km)

Dzień 3

Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Przejazd w głąb kraju na spotkanie z prawdziwą wsią bułgarską i jej mieszkańcami, których mottem przewodnim jest - brak pospiechu, stresu i wszechobecny spokój. Odwiedzimy wieś Koziczino przez miejscowych nazywaną też wsią Erkecz (stara turecka nazwa) gdzie zobaczymy dwa gospodarstwa. Poznamy tajniki produkcji domowej lemoniady oraz mechanizm działania 100 - letniej maszyny do gręplowania owczej wełny. W domu obok zamienimy się w kucharzy i pod czujnym okiem gospodarzy przygotujemy dla siebie dwa typowo bułgarskie dania : banicę (cienkie ciasto przekładne słonym serem ) oraz szopską sałatę. Po trudach gotowania poczęstunek od gospodarzy i degustacja domowej rakii. Na koniec dnia przejazd do portu w Nesebyrze na popołudniowy rejs statkiem wokół Starej Messembrii czyli założonej 3000 lat temu przez Traków miejscowości Nesebyr. Nazywany jest on Perłą Morza Czarnego lub Bułgarskim Dubrownikiem, od 1956 jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, a w 1983 roku wpisany został na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 100km)

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Warny. Zwiedzanie zaczniemy od Bałczika - inaczej zwanego Białym Miastem, otoczonegowysokimi białymi skałami. Miejsce to upatrzyła sobie księżna Maria, żona rumuńskiego króla Ferdynanda I. Księżna Maria zakochała się w tym miejscu i kazała wybudować sobie pałac na brzegiem morza, w którym spędzała czas z rodziną. Pałac słynnie też z ogrodów, gdzie można zobaczyć drugą po Monako, największą kolekcję kaktusów. Z Bałcziku przejedziemy na przylądek Kaliakra, dwukilometrowy cypel, który tworzą monumentalne czerwone skały. Czas na obiad (dodatkowo płatny) w restauracji Dalboka - która słynie z farmy małż i serowania ich na różne sposoby (możliwość zjedzenia też innych dań). W drodze powrotnej zatrzymamy się w Warnie - stolicy wybrzeża Morza Czarnego Bułgarii. Zobaczymy Park Nadmorski i Sobór Zaśnięcia Matki Bożej - katedra metropolii warneńskiej i wielko presławskiej. Czas wolny w centrum Warny. Późny powrót do hotelu na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 420km)

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do portu morskiego w Burgas, skąd popłyniemy na znajdującą się w odległości ok 6,5km od miasta malowniczą wyspę św. Anastazji. W XIV w znajdował się tam klasztor, który napadany był przez piratów. Legenda głosi, iż właśnie tutaj ukryli oni swoje skarby. W 1923 r. Klasztor został przekształcony na więzienie, a w latach '60 wyspa stała się ulubionym miejscem dla bohemy z Burgas - do tej pory odbywają się tutaj kameralne spotkania i wydarzenia kulturalne. Od 2001 roku wyspa ma status rezerwatu przyrodniczo - archeologicznego a od 2014 roku udostępniona jest do zwiedzania, stając się niecodzienną atrakcją turystyczną. Na terenie wyspy będziemy mogli zobaczyć cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z drewnianym ikonostasem z XIX w., odwiedzimy nowoczesne i interaktywne Muzeum Wysypy św. Anastazji oraz spróbujemy herbaty z lokalnych ziół, podziwiając widoki rozciągającego się po drugiej stronie Burgas. W drugiej części dnia odwiedzimy Nesebyr - jedno z najpiękniejszych miast bułgarskich, którego stara część wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nesebyr położony jest na malowniczym półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Wyjątkowość miasta stanowią zabytki z najdawniejszych czasów. Znajdziemy tu pozostałości po starożytnych Grekach i Rzymianach, przepiękne cerkwie średniowieczne, fragmenty budowli tureckich i małe, drewniane domki wybudowane w stylu bułgarskiego odrodzenia narodowego. Uroku miastu dodają liczne tawerny i restauracyjki nad brzegiem morza. To swoiste połączenie piękna przyrody, malowniczych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery miasta sprawia, że Nesebyr jest dziś odwiedzany przez turystów z całego świata. Spacer po mieście i czas wolny. Powrót na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 100km) UWAGA: W przypadku komunikatu Administracji Morskiej o niekorzystnych warunkach pogodowych ze względu na bezpieczeństwo rejs może zostać odwołany. Wtedy udamy się na zwiedzanie Burgas i degustację win bułgarskich.

Dzień 6 i 7

Czas na plażowanie nad Morzem Czarnym. Pobyt w hotelu - czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne lub skorzystanie z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10:00). Następnie transfery: - dla klientów pozostających na dodatkowy wypoczynek w Słonecznym Brzegu (4 lub 7 dni) - przejazd do wybranego hotelu w Słonecznym Brzegu i pobyt w dniach 8-11 (12 dnia wylot do Polski) lub 8-14 (15 dnia wylot do Polski) - dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

świadczenia

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 10 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Słonecznym Brzegu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej (za dopłatą) - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 115 EUR płatne na miejscu obiadokolacji imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne). Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Bułgarii trwa od połowy czerwca do połowy września.

Meta description

Sozopol - perła Morza Czarnego • Beglik Tash - bułgarskie Stonehenge • banica i szopska sałata - gotowanie w wiejskiej chacie - poczęstunek zakrapiany rakiją • Nessebyr - najpiękniejsze bułgarskie miasteczko (UNESCO) - rejs statkiem • Bałczik - Białe Miasto i pałac księżnej Marii • Kaliakra - przylądek z czerwonych skał • Warna - stolica wybrzeża Morza Czarnego • rejs na wyspę św. Anastazji • dla chętnych wypoczynek w Słonecznym Brzegu (3 lub 7 nocy)

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.

Uwagi do programu

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Piątek, 23.07.2021
08:20
11:30
WAWWarszawa - Chopin
BOJBourgas

Powrót

Piątek, 30.07.2021
21:00
22:10
BOJBourgas
WAWWarszawa - Chopin

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review

Pogoda

30°C
19°C
21°C
11

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni (bez względu na wiek) udający się do Bułgarii mają obowiązek okazać służbom lotniskowym negatywny wynik testu RT-PCR w kierunku COVID-19, wykonanego maksymalnie na 72 godz. przed wylotem, lub okazanie negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu. Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być w języku angielskim.

Osoby zwolnione z obowiązku wykonania testu przed podróżą:
- ozdrowieńcy posiadający dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-10. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, zapisane alfabatem łacińskim (PCR lub RAT) oraz wynik pozytywny (POSITIVE), umożliwiający interpretację dokumentu.
- podróżni posiadający dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Certyfikat musi zawierać: imię i nazwisko osoby zapisane alfabetem łacińskim, zgodnie z dokumentem tożsamości, z którym się podróżuje, datę urodzenia, daty podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwę handlową i numer serii szczepionki, nazwę wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, wskazanie kraju, z którego zostało ono wydane, nazwę właściwego organu wydającego.

UWAGA:
W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Do Bułgarii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.
W Bułgarii dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Bułgarii do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.