Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyBułgariaZłote Wybrzeże Czarnego Morza

Złote Wybrzeże Czarnego Morza

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK580734
obiekt, zwiedzanie
zwiedzanie
plaża, zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
obiekt, zwiedzaniezwiedzanieplaża, zwiedzaniezwiedzaniezwiedzanieplaża, zwiedzanieobiektobiektplaża, zwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Promocja

Lato 2021dwukrotna bezpłatna zmiana rezerwacjitylko 15% zaliczki

Rainbow - LATO 2021

Lato 2021dwukrotna bezpłatna zmiana rezerwacjitylko 15% zaliczki
Oferta promocyjna z dwukrotną, bezpłatną zmianą rezerwacji aż do 30 dni przed wyjazdem (możesz zmienić: termin, rodzaj imprezy turystycznej, kierunek lub hotelu bez ponoszenia dodatkowych kosztów). Dodatkowo niska zaliczka - płacisz tylko 15%.

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK580734Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotel klasy turystycznej - położony zwykle poza centrum miasta (7 rozpoczętych dób hotelowych) np. Continental Blu lub podobny.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet, za dopłatą 6 obiadokolacji (typu bufet lub zestawy serwowane do stolików napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wyposażone w klimatyzację, łazienkę (WC i prysznic lub wanna), balkon lub taras.

Do dyspozycji gości: recepcja, sejf przy recepcji (dodatkowo płatny), restauracja główna, bar, basen.

Kategoria lokalna:

program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu. Czas wolny i nocleg.(w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji)

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku miejscowości Pomorie, które jest znanym ośrodkiem sanatoryjno-leczniczym. Po drodze zobaczymy grobowiec tracki, który powstał najprawdopodobniej w II w. n.e. a odkryty został w 1888 roku. Zbudowany jest z kamienia i cegły oraz gipsu. Z Pomorie skierujemy się na południe wybrzeża do Primorska. Zwiedzimy tam megalityczne sanktuarium Beglik Tash. Miejsce to nazywane jest bułgarskim Stonehenge i służyło jako świątynia, kalendarz astronomiczny i zegar słoneczny. Beglik Tash jest najmłodszym znaleziskiem tego typu, a unikalność tego miejsca odkryto dopiero w 2003 roku. Tereny należały do Todora Żiwkowa i były niedostępne aż do 1991 roku. Czas na obiad (dodatkowo płatny) i relaks. Na koniec dnia w drodze powrotnej do hotelu zwiedzanie Sozopola. Jest to jedno z obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego z tradycyjną, drewnianą zabudową bułgarskiego odrodzenia narodowego i spokojnym rytmem rybackiej miejscowości oraz niepowtarzalną, artystyczną atmosferą. Powrót do hotelu na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 210km)

Dzień 3

Wyjazd z hotelu po śniadaniu. Przejazd w głąb kraju na spotkanie z prawdziwą wsią bułgarską i jej mieszkańcami, których mottem przewodnim jest - brak pospiechu, stresu i wszechobecny spokój. Odwiedzimy wieś Koziczino przez miejscowych nazywaną też wsią Erkecz (stara turecka nazwa) gdzie zobaczymy dwa gospodarstwa. Poznamy tajniki produkcji domowej lemoniady oraz mechanizm działania 100 - letniej maszyny do gręplowania owczej wełny. W domu obok zamienimy się w kucharzy i pod czujnym okiem gospodarzy przygotujemy dla siebie dwa typowo bułgarskie dania : banicę (cienkie ciasto przekładne słonym serem ) oraz szopską sałatę. Po trudach gotowania poczęstunek od gospodarzy i degustacja domowej rakii. Na koniec dnia przejazd do portu w Nesebyrze na popołudniowy rejs statkiem wokół Starej Messembrii czyli założonej 3000 lat temu przez Traków miejscowości Nesebyr. Nazywany jest on Perłą Morza Czarnego lub Bułgarskim Dubrownikiem, od 1956 jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, a w 1983 roku wpisany został na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 100km)

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Warny. Zwiedzanie zaczniemy od Bałczika - inaczej zwanego Białym Miastem, otoczonegowysokimi białymi skałami. Miejsce to upatrzyła sobie księżna Maria, żona rumuńskiego króla Ferdynanda I. Księżna Maria zakochała się w tym miejscu i kazała wybudować sobie pałac na brzegiem morza, w którym spędzała czas z rodziną. Pałac słynnie też z ogrodów, gdzie można zobaczyć drugą po Monako, największą kolekcję kaktusów. Z Bałcziku przejedziemy na przylądek Kaliakra, dwukilometrowy cypel, który tworzą monumentalne czerwone skały. Czas na obiad (dodatkowo płatny) w restauracji Dalboka - która słynie z farmy małż i serowania ich na różne sposoby (możliwość zjedzenia też innych dań). W drodze powrotnej zatrzymamy się w Warnie - stolicy wybrzeża Morza Czarnego Bułgarii. Zobaczymy Park Nadmorski i Sobór Zaśnięcia Matki Bożej - katedra metropolii warneńskiej i wielko presławskiej. Czas wolny w centrum Warny. Późny powrót do hotelu na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 420km)

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd do portu morskiego w Burgas, skąd popłyniemy na znajdującą się w odległości ok 6,5km od miasta malowniczą wyspę św. Anastazji. W XIV w znajdował się tam klasztor, który napadany był przez piratów. Legenda głosi, iż właśnie tutaj ukryli oni swoje skarby. W 1923 r. Klasztor został przekształcony na więzienie, a w latach '60 wyspa stała się ulubionym miejscem dla bohemy z Burgas - do tej pory odbywają się tutaj kameralne spotkania i wydarzenia kulturalne. Od 2001 roku wyspa ma status rezerwatu przyrodniczo - archeologicznego a od 2014 roku udostępniona jest do zwiedzania, stając się niecodzienną atrakcją turystyczną. Na terenie wyspy będziemy mogli zobaczyć cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy z drewnianym ikonostasem z XIX w., odwiedzimy nowoczesne i interaktywne Muzeum Wysypy św. Anastazji oraz spróbujemy herbaty z lokalnych ziół, podziwiając widoki rozciągającego się po drugiej stronie Burgas. W drugiej części dnia odwiedzimy Nesebyr - jedno z najpiękniejszych miast bułgarskich, którego stara część wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nesebyr położony jest na malowniczym półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Wyjątkowość miasta stanowią zabytki z najdawniejszych czasów. Znajdziemy tu pozostałości po starożytnych Grekach i Rzymianach, przepiękne cerkwie średniowieczne, fragmenty budowli tureckich i małe, drewniane domki wybudowane w stylu bułgarskiego odrodzenia narodowego. Uroku miastu dodają liczne tawerny i restauracyjki nad brzegiem morza. To swoiste połączenie piękna przyrody, malowniczych zabytków i niepowtarzalnej atmosfery miasta sprawia, że Nesebyr jest dziś odwiedzany przez turystów z całego świata. Spacer po mieście i czas wolny. Powrót na nocleg i kolację (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu (Trasa ok. 100km) UWAGA: W przypadku komunikatu Administracji Morskiej o niekorzystnych warunkach pogodowych ze względu na bezpieczeństwo rejs może zostać odwołany. Wtedy udamy się na zwiedzanie Burgas i degustację win bułgarskich.

Dzień 6 i 7

Czas na plażowanie nad Morzem Czarnym. Pobyt w hotelu - czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne lub skorzystanie z dodatkowych wycieczek fakultatywnych. Listę wycieczek przedstawi pilot na miejscu. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w okolicach Burgas lub Słonecznego Brzegu.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10:00). Następnie transfery: - dla klientów pozostających na dodatkowy wypoczynek w Słonecznym Brzegu (4 lub 7 dni) - przejazd do wybranego hotelu w Słonecznym Brzegu i pobyt w dniach 8-11 (12 dnia wylot do Polski) lub 8-14 (15 dnia wylot do Polski) - dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

świadczenia

Cena obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 10 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Słonecznym Brzegu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej (za dopłatą) - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 115 EUR płatne na miejscu obiadokolacji imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (6) wg programu (bez kolacji w 1 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Bułgarii trwa od połowy czerwca do połowy września.

meta description

Sozopol - perła Morza Czarnego • Beglik Tash - bułgarskie Stonehenge • banica i szopska sałata - gotowanie w wiejskiej chacie - poczęstunek zakrapiany rakiją • Nessebyr - najpiękniejsze bułgarskie miasteczko (UNESCO) - rejs statkiem • Bałczik - Białe Miasto i pałac księżnej Marii • Kaliakra - przylądek z czerwonych skał • Warna - stolica wybrzeża Morza Czarnego • rejs na wyspę św. Anastazji • dla chętnych wypoczynek w Słonecznym Brzegu (3 lub 7 nocy)

wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.

uwagi do programu

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
26°C
Temperatura w nocy
16°C
Temperatura wody
19°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni (bez względu na wiek) udający się do Bułgarii mają obowiązek okazać służbom lotniskowym negatywny wynik testu RT-PCR w kierunku COVID-19, wykonanego maksymalnie na 72 godz. przed wylotem. Czas liczony jest od momentu pobrania próbek do badania, do godziny planowanego startu samolotu. Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być w języku angielskim.
Do Bułgarii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.
W Bułgarii dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Bułgarii do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review
no offer review