Chińska Legenda
Wycieczka objazdowa












Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
Zobacz szczegóły
Nasi klienci docenili
Dodatkowe opcje
Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE
Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!
Szczegóły oferty
Region
Chiny
Oferta
W przeszłości Chiny miały wiele różnych nazw: Serica, Kataj. Historia miasta jest bardzo długa i sięga I tysiąclecia p.n.e. Oprócz licznych zabytków Pekinu takich jak: Zakazane Miasto, Świątynia Nieba czy Plac Tiananmen zobaczymy Wielki Mur Chiński, który w 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2007 ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata. Trasa naszej wyprawy zaprowadzi nas do Datongu - miejsca, gdzie starożytne Chiny spotykają się ze współczesnymi i jest to spotkanie ze wszech miar niebanalne. Datong powstał za czasów dynastii Han jako Pingcheng, przez długie lata prosperował znakomicie jako przystanek na Jedwabnym Szlaku, za czasów dynastii Wei powstały w jego okolicach słynne groty Yungang, w których mieszczą się różne rozmiarami i kształtami posągi Buddy. Pingyao zachwyci nas tym, że do dziś zachowało wygląd z czasów dynastii Ming i Qing. W mieście znajduje się około 400 budynków z tego okresu, w których znajdują się liczne muzea, prezentujące codzienne życie dawnych mieszkańców.
Opis
PEKIN - BADALING (MUR CHIŃSKI) - PEKIN - DATONG - PINGYAO - TAIYUAN
Dzień 1. Wylot z Polski do Pekinu.
Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do miasta, zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej wyłącznie w przypadku posiadania przez hotel wolnych pokoi. Zwiedzanie Świątyni Nieba, jednego z głównych symboli Pekinu. Czas na odpoczynek, obiadokolacja.
Dzień 3. Pekin - Badaling (Mur Chiński). Po śniadaniu wizyta w zakładzie rzemieślniczym, wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Następnie zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming. Przejazd wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Następnie krótki postój przy obiektach olimpijskich - czas na zdjęcia. Wieczorem obiadokolacja.
Dzień 4. Pekin. Śniadanie. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Wizyta w lokalnej herbaciarni. Spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi) połączone z wizytą w lokalnym domostwie. Wizyta w sklepie z jedwabiami to jednocześnie poznanie zasad produkcji jedwabiu. Obiadokolacja.
Dzień 5. Pekin - Datong. Śniadanie. Przejazd autokarem do Datongu (około 5h) - miasta, które dynastia Wei w 386 roku ustanowiła stolicą. Po drodze zobaczymy fenomenalny wiszący klasztor, założony w VI wieku, zbudowany nad wąwozem Jinlong na pionowo wznoszących się blokach skalnych. W Sali Trzech Religii zobaczymy siedzących obok siebie Buddę, Konfucjusza i Laozi. Obiadokolacja.
Dzień 6. Datong - Pingyao. Śniadanie, zwiedzanie Starego Miasta. Rzut okiem na Ekran Dziewięciu Smoków, najstarszy i największy w całych Chinach. Przejazd do Grot Yungang, pełnych wyrzeźbionych w skałach buddyjskich posągów i kaplic. Po południu przejazd autokarem do Pingyao (ok. 5h). Zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 7. Pingyao. Śniadanie. Zwiedzanie miasta, które w całości zostało wpisane na Listę UNESCO, słynącego z najlepiej zachowanej zabudowy z epok dynastii Ming i Qing, a także pierwszego w Państwie Środka banku. W mieście znajduje się około 400 budynków z tego okresu, w których mieszczą się liczne muzea, prezentujące codzienne życie dawnych mieszkańców, hotele, sklepy, warsztaty, a nawet domy mieszkalne. Tutejsze świątynie i posiadłości dają okazję przeglądu stylów architektonicznych i trendów w planowaniu miast na przestrzeni kilku stuleci w historii. Zobaczymy rezydencję rodziny Qiao - jeden z największych rodzinnych pałaców w tym rejonie Chin. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8. Pingyao - Taiyuan - Pekin. Śniadanie. Przejazd autokarem do Taiyuan, świątynia Jinci leży w górach Xuanwengshan, w południowo-zachodniej części Taiyuanu. W jej pobliżu znajduje się źródło rzeki Jinshui. W świątynii tej znajduje się blisko 100 budynków. Są tam m.in. pałace, sale, pawilony oraz mosty. Piękne krajobrazy przyciągają tutaj corocznie wielu turystów. Poza pięknymi krajobrazami o świątyni tej krąży także dużo wzruszających legend. Do chwilii obecnej nieznana jest dokładna data wybudowania tej świątyni. Najwcześniejszy jej opis pojawił się w "Księdze o wodach" napisanej w okresie od 466 do 572 roku. Zatem świątynia ta ma dzisiaj co najmniej tysiąc lat. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem do Pekinu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 9. Pekin - Warszawa. Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.
Wyposażenie
Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
świadczenia
Cena zawiera
przelot na trasie Polska - Pekin - Polska bezpośrednioopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągami miejsca siedzącezwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,
Cena nie zawiera
Obowiązkowa opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 210 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
Koszty wizy chińskiejkoszty wycieczek fakultatywnych
• Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)
• Chińska Opera (30 USD/os.)
Obsługa na miejscu
Obsługa w języku polskim.
Informacje wizowe
Wizy
Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os *. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.
Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.
CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA ECCO TRAVEL?
1. Posiadania paszportu ważnego min. 6miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)
2. NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM na adres mailowy: mailto: wizy@eccoholiday.com należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją https://ssl.eccoholiday.com/files/Podrecznik_wizowy_Chiny.pdf) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku
Jeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na 14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM w wersji papierowej wraz z:
- paszportem,
- dwoma zdjęciami UWAGA! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku
- wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)
- ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)
na adres biura przedstawicielskiego:
DO UZUPELNIENIA
z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.
3. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.
Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik Ecco Holiday będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.
Pogoda
Lipiec
Przed podróżą
Pasażerowie poddawani są badaniom przesiewowym oraz 14-dniowej kwarantannie.
Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.
We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).
Opinie
Opinie dodane przez
