Wspaniały7 opinii100% poleceń
9,4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyChinyChińska Legenda

Chińska Legenda

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK249195
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie najlepiej zachowanego odcinka Muru Chińskiego w Badaling.
 • Świątynia Lamy - jedna z największych i najważniejszych świątyń lamaistycznych na świecie ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei.
 • Najważniejsze skarby Zakazanego Miasta - największego zespołu pałacowego na świecie, wpisanego na listę UNESCO.
 • Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  315
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK249195Organizator: Ecco Travel

  Region

  Chiny

  Oferta

  W przeszłości Chiny miały wiele różnych nazw: Serica, Kataj. Historia miasta jest bardzo długa i sięga I tysiąclecia p.n.e. Oprócz licznych zabytków Pekinu takich jak: Zakazane Miasto, Świątynia Nieba czy Plac Tiananmen zobaczymy Wielki Mur Chiński, który w 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2007 ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata. Trasa naszej wyprawy zaprowadzi nas do Datongu - miejsca, gdzie starożytne Chiny spotykają się ze współczesnymi i jest to spotkanie ze wszech miar niebanalne. Datong powstał za czasów dynastii Han jako Pingcheng, przez długie lata prosperował znakomicie jako przystanek na Jedwabnym Szlaku, za czasów dynastii Wei powstały w jego okolicach słynne groty Yungang, w których mieszczą się różne rozmiarami i kształtami posągi Buddy. Pingyao zachwyci nas tym, że do dziś zachowało wygląd z czasów dynastii Ming i Qing. W mieście znajduje się około 400 budynków z tego okresu, w których znajdują się liczne muzea, prezentujące codzienne życie dawnych mieszkańców.

  Opis

  PEKIN - BADALING (MUR CHIŃSKI) - PEKIN - DATONG - PINGYAO - TAIYUAN

  Dzień 1. Wylot z Polski do Pekinu.
  Dzień 2. Pekin. Przylot do Pekinu i rozpoczęcie programu. Transfer do miasta, zakwaterowanie przed czasem rozpoczęcia doby hotelowej wyłącznie w przypadku posiadania przez hotel wolnych pokoi. Zwiedzanie Świątyni Nieba, jednego z głównych symboli Pekinu. Czas na odpoczynek, obiadokolacja.
  Dzień 3. Pekin - Badaling (Mur Chiński). Po śniadaniu wizyta w zakładzie rzemieślniczym, wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Następnie zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming. Przejazd wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Następnie krótki postój przy obiektach olimpijskich - czas na zdjęcia. Wieczorem obiadokolacja.
  Dzień 4. Pekin. Śniadanie. Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Zakazane Miasto - zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO Pałacu Cesarskiego, będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Wizyta w lokalnej herbaciarni. Spacer i przejażdżka rykszami po najstarszej części miasta (tzw. hutongi) połączone z wizytą w lokalnym domostwie. Wizyta w sklepie z jedwabiami to jednocześnie poznanie zasad produkcji jedwabiu. Obiadokolacja.
  Dzień 5. Pekin - Datong. Śniadanie. Przejazd autokarem do Datongu (około 5h) - miasta, które dynastia Wei w 386 roku ustanowiła stolicą. Po drodze zobaczymy fenomenalny wiszący klasztor, założony w VI wieku, zbudowany nad wąwozem Jinlong na pionowo wznoszących się blokach skalnych. W Sali Trzech Religii zobaczymy siedzących obok siebie Buddę, Konfucjusza i Laozi. Obiadokolacja.
  Dzień 6. Datong - Pingyao. Śniadanie, zwiedzanie Starego Miasta. Rzut okiem na Ekran Dziewięciu Smoków, najstarszy i największy w całych Chinach. Przejazd do Grot Yungang, pełnych wyrzeźbionych w skałach buddyjskich posągów i kaplic. Po południu przejazd autokarem do Pingyao (ok. 5h). Zakwaterowanie i obiadokolacja.
  Dzień 7. Pingyao. Śniadanie. Zwiedzanie miasta, które w całości zostało wpisane na Listę UNESCO, słynącego z najlepiej zachowanej zabudowy z epok dynastii Ming i Qing, a także pierwszego w Państwie Środka banku. W mieście znajduje się około 400 budynków z tego okresu, w których mieszczą się liczne muzea, prezentujące codzienne życie dawnych mieszkańców, hotele, sklepy, warsztaty, a nawet domy mieszkalne. Tutejsze świątynie i posiadłości dają okazję przeglądu stylów architektonicznych i trendów w planowaniu miast na przestrzeni kilku stuleci w historii. Zobaczymy rezydencję rodziny Qiao - jeden z największych rodzinnych pałaców w tym rejonie Chin. Obiadokolacja i nocleg.
  Dzień 8. Pingyao - Taiyuan - Pekin. Śniadanie. Przejazd autokarem do Taiyuan, świątynia Jinci leży w górach Xuanwengshan, w południowo-zachodniej części Taiyuanu. W jej pobliżu znajduje się źródło rzeki Jinshui. W świątynii tej znajduje się blisko 100 budynków. Są tam m.in. pałace, sale, pawilony oraz mosty. Piękne krajobrazy przyciągają tutaj corocznie wielu turystów. Poza pięknymi krajobrazami o świątyni tej krąży także dużo wzruszających legend. Do chwilii obecnej nieznana jest dokładna data wybudowania tej świątyni. Najwcześniejszy jej opis pojawił się w "Księdze o wodach" napisanej w okresie od 466 do 572 roku. Zatem świątynia ta ma dzisiaj co najmniej tysiąc lat. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem do Pekinu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
  Dzień 9. Pekin - Warszawa. Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.

  Wyposażenie

  Brak udogodnień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

  świadczenia

  Cena zawiera


  przelot na trasie Polska - Pekin - Polska bezpośrednioopłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNWzakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4 w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w cenie 1 szklanka napoju), lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągami miejsca siedzącezwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów), serwis polskiego pilota,

  Cena nie zawiera

  Obowiązkowa opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 210 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczkidopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana

  Koszty wizy chińskiejkoszty wycieczek fakultatywnych

  • Legenda kung fu - przedstawienie (30 USD/os.)

  • Chińska Opera (30 USD/os.)

  Obsługa na miejscu

  Obsługa w języku polskim.

  Informacje wizowe

  Wizy
  Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 445 PLN/os *. Ecco Travel pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.
  Zgodnie z chińskim prawem i przepisami oraz międzynarodowymi praktykami, od 15.12.2019 roku Ambasada Chin w Polsce będzie wydawała wizy biometryczne. Ambasada upoważnia Chińskie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych w Warszawie do pobierania odcisków linii papilarnych dziesięciu palców obywateli Polski, obcokrajowców posiadających udokumentowane prawo stałego pobytu w Polsce chcących ubiegać się o wizę do Chin.
  CZEGO WYMAGANY OD KLIENTÓW KORZYSTAJACYCH Z POSREDNICTWA ECCO TRAVEL?
  1. Posiadania paszportu ważnego min. 6miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron)

  2. NAJPÓŹNIEJ NA 21 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM na adres mailowy: mailto: wizy@eccoholiday.com należy przesłać elektronicznie wypełniony wniosek wizowy (prawidłowo, zgodnie z poniższą instrukcją https://ssl.eccoholiday.com/files/Podrecznik_wizowy_Chiny.pdf) osobno dla każdego uczestnika celem weryfikacji poprawności wypełnienia wniosku
  Jeżeli wniosek uzyska akceptację działu wizowego należy przesłać go najpóźniej na 14 DNI ROBOCZYCH PRZED WYLOTEM w wersji papierowej wraz z:
  - paszportem,
  - dwoma zdjęciami UWAGA! Zdjęcie, wydrukowane na papierze fotograficznym, musi spełniać wszystkie wytyczne wskazane w instrukcji wypełnienia wniosku
  - wydrukowanym dowodem rezerwacji/voucherem (jeden voucher osobno do każdego wniosku)
  - ksero paszportu (na białej kartce formatu A-4 – strona ze zdjęciem)
  na adres biura przedstawicielskiego:
  DO UZUPELNIENIA
  z oznaczeniem nazwy imprezy i jej terminu.
  3. Pracownik działu wizowego skontaktuje się z wnioskodawcą i poinformuje zainteresowanego czy wnioski są prawidłowo wypełnione oraz wskaże możliwe terminy wizyty w centrum wizowym w Warszawie, na którą każda osoba aplikująca o wizę będzie musiała stawić się osobiście w celu złożenia odcisków palców.
  Podczas wizyty w centrum wizowym pracownik Ecco Holiday będzie do dyspozycji klientów korzystających z pośrednictwa wizowego.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  31°C
  Temperatura w nocy
  22°C
  Temperatura wody
  29°C
  Liczba godzin słonecznych
  7

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Chiny kontynentalne podjęły decyzję o czasowym zawieszeniu wjazdu dla cudzoziemców drogą morską oraz lądową. Na terytorium Chin wlatywać mogą tylko podróżni mający wizy wydane po 28 marca (o ile nie przelatują z Bangladeszu, Belgii, Francji, Indii, Włoch, Filipin, Rosji, Wielkiej Brytani) i po 3 listopada. Pasażerowie muszą wypełnić formularz wjazdowy wydawany przez Ambasadę Chin, ukazać negatywny wynik badania NAT na obecność wirusa SARS-CoV-2 oraz wypełnić przed wylotem deklarację zdrowia dostępną na stronie: zobacz więcej.
  Pasażerowie poddawani są badaniom przesiewowym oraz 14-dniowej kwarantannie.
  Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy (min. 6 stron wolnych obok siebie).
  Obywatele polscy udający się do Chin muszą mieć ważną wizę pobytową lub tranzytową. Osoby oczekujące na lotnisku na międzynarodowe połączenia lotnicze nie dłużej niż 24 godziny mogą opuścić lotnisko na podstawie krótkotrwałego zezwolenia uzyskiwanego bezpośrednio przy odprawie paszportowej. Wyjątek stanowią międzynarodowe lotniska w miastach: Pekin, Szanghaj, Kanton (Guangzhou), Shenzhen, Chengdu, Chongqing, Dalian, Shenyang, Hangzhou, Guilin, Kunming, Xi'an i Xiamen, gdzie władze chińskie wydłużyły okres ważności zezwolenia do 72 godzin (jednak bez prawa opuszczania obszaru administracyjnego danego miasta).
  30 stycznia 2016 r. władze chińskie wprowadziły prawo do 6-dniowego (max.144 godz.) pobytu bez obowiązku posiadania wizy dla cudzoziemców podróżujących tranzytem drogą lotniczą przez 4 międzynarodowe porty lotnicze: w Szanghaju (Hongqiao International Airport i Pudong International Airport), w stolicy prowincji Jiangsu, Nankinie (Nanjing Lukou Airport) oraz w stolicy prowincji Zhejiang, Hangzhou (Hangzhou Xiaoshan Airport). Cudzoziemcy podróżujący tranzytem przez wyznaczone porty lotnicze, posiadając paszport oraz bilet na dalszy odcinek podróży, mogą ubiegać się na lotnisku, w wyznaczonym specjalnie do tego miejscu, o prawo do opuszczenia lotniska na czas do 144 godzin/6 dni, z obowiązkiem powrotu na wyznaczony lot. W tym czasie istnieje możliwość poruszania się w obrębie trzech wyznaczonych obszarów administracyjnych Chin tj. miasta Szanghaj, prowincji Jiangsu oraz prowincji Zhejiang jednakże bez możliwości przemieszczania się poza ich granice.
  Od 10 maja 2019 r. osoby ubiegające się o wizę do Chin w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie oraz w Konsulacie Generalnym Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku powinny wypełnić wniosek online i umówić się na wizytę za pośrednictwem strony internetowej zobacz więcej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych: zobacz więcej.

  We wszystkich punktach granicznych pobierane są odciski palców od przyjeżdżających cudzoziemców w wieku 14-70 lat. W związku z tym, przed podejściem do okienka kontroli paszportowej wszyscy podróżni muszą skorzystać z urządzenia do samodzielnego oddania odcisków palców i pobrać wydruk z potwierdzeniem (dotyczy to również osób poniżej 14 i powyżej 70 roku życia, takie osoby odbierają tylko wydruk potwierdzający brak konieczności zostawienia odcisków palców).

  Opinie

  Opinie dodane przez

  9.6
  Robert
  Pobyt - Październik 2019Para
  wróciłem z wycieczki 07 października i piszę opinie na gorąco dając biurze Ecco mega 10 pkt za wyjazd cenie ich za przygotowanie dokumentów przed wyjazdem z dokładnym opisem przydatnym dla tzw laików oraz fakt że leciał z nami z Warszawy pilot p.Marcin Na miejscu szybki transfer i świetne zakwaterowanie dwa hotele nowoczesne Pekin i Dantong a hotel w Pingyao za murami starego miasta w pięknym klimacie cofamy się o 1000 lat Co do programu wycieczki dobrze przygotowany a do tego elastyczny dzięki czemu unikaliśmy korków i mogliśmy zwiedzić wszystkie obiekty a nie było to proste bo trafiliśmy na obchody 70 rocznicy powstania Chin tych ,,nowych,:) i masy - morze ludzi Wszystko jest warte zobaczenia i wszystko robi ogromne wrażenie Chiny technologicznie to potentat co widać na każdym kroku a dopełnieniem jest przejazd koleją 296km/h jak to się ma do naszego Pendolino nie pytajcie bo boki można zrywać Obiekty sztuki, pałace, ogrody i dbałość o detale to najwyższa półka choć na mnie największy zachwyt wzbudził wielki mur chiński jak to mówią kto nie był już niech żałuje tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć podsumowując wyjazd życia spełnienie marzeń mojej żony Basi do tego grupa 19 osobowa jak dla mnie mała i dobre towarzystwo (pozdrowienia dla Zoji i Krzysia ) sprawiły że jesteśmy zachwyceni Ps. nie zamieszczam zdjęć celowo mając nadzieje że mój opis rozbudzi wyobraźnie i sprawie że choć jedna osoba skieruje swoje kroki po bilet do Chin Pozdrawiam Robert Ch (Brzezie).
  Zaletyzmienisz zdanie o Chinach, zaskoczy cie historia, nowoczesność i skok technologiczny, a wszystko pod okiem profesjonalnych przewodników - Marcin, Jhon i Mey
  Wadybrak

  9.6
  Irek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Maj 2018Singiel
  Bardzo fajna wycieczka. Byłem w maju 2018. Warto kupić dodatkowe wycieczki fakultatywne, czyli Pekin nocą (byłem) i Legenda kung fu (nie byłem ale inni byli bardzo zadowoleni). Pogoda udana. Dużą zaletą jest hotel w Pingyao w starym mieście w stylu typowo Chińskim. Pokoje z klimatem. Profesjonalny przewodnik Pan Paweł lecący z nami z Polski i do Polski (to raczej nie ten wymieniany w wcześniejszych opiniach, który mieszka od 10 lat w Chinach). Potwierdzam, że Chiny są bezpieczne. Można wieczorami spacerować bez obawy. Odradzam zakupów na Chińskich pasażach handlowych. Ceny mają z kosmosu. Przykładem może być zakup czegoś za 40 RMB, a na dzień dobry żądali 280. Wielkie podziękowania dla przewodnika Pawła (tego pochodzącego z Śląska). Wielka wiedza z jego strony i bardzo otwarty przekaz. Na koniec dzięki wszystkim z grupy 21 osób, a szczególnie Ani i Tomkowi za sympatyczne towarzystwo. Str.....
  ZaletyBogaty i bardzo dobrze dobrany program wycieczki. Wyżywienie dobrane pod Europejczyków-każdy znajdzie coś dla siebie. Transport podczas wycieczki klimatyzowanymi autobusami i szybkim pociągiem. Dużym plusem jest wycieczka do wiszącego klasztoru (piękny). A NAJWIĘKSZYM PLUSEM BYŁ NASZ PRZEWODNIK PAWEŁ.
  WadyMały minus dla jednego z hoteli w Datongu(nie pamiętam nazwy ale zapewne hotel jest zawsze ten sam). Czysty o wyższym standardzie, ale bardzo ponury (wystrój ciemny i ponury).

  9.6
  Iwona
  Pobyt - Wrzesień 2017Para
  Pozdrawiam uczestników wycieczki z 14-22 września 2017. Zebrała się wspaniała grupa ludzi z profesjonalnym pilotem p. Pawłem, mieszkającym w Chinach już 10 lat z ogromną wiedzą, którą umiał ciekawie zaprezentować. Plan wycieczki dopracowany, nie ma się do czego przyczepić, program zrealizowany w 100 %. Pogoda we wrześniu sprzyjająca zwiedzaniu do 30 st. Trafiliśmy na trzy dni szare, można powiedzieć bez deszczu, ciepłe. Kraj ogromnych różnic kulturowych, społecznych i innych, skala robi wrażenie. Wycieczka rozszerza horyzonty myślowe dotyczące jednostki i miejsca w jakim żyjemy. Pekin i inne miasta zakorkowane, było bezpiecznie, wychodziliśmy wieczorami z hoteli, nic nikomu się nie stało. Ceny różne, jedzenie tanie, inne rzeczy zależy od asortymentu i targowania się. Okazje zakupowe nie powtażają się, w jednym miejscu coś jest i na tym koniec. Chińska tandeta jest wszędzie. Wycieczka warta polecenia z tym biurem!!!
  ZaletyCudownie klimatyczne miejsca, można poczuć atmosferę Azji.
  WadyBrak

  10
  Jarek-Aneta Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2017Para
  Polecamy wszystkim ! Wycieczka zorganizowana fantastycznie mnóstwo odwiedzonych miejsc, niezapomniane wrażenia. Super pilotka Pani Agnieszka. Pozdrawiamy serdecznie.
  ZaletyProgram zrealizowany w 100 procentach, doskonała przygoda!
  WadyBrak

  10
  Edyta Gawlak
  Pobyt - Maj 2016Grupa przyjaciół
  Jeden z najlepszych wyjazdów w moim życiu,Naprawdę będzie co wspominać. W atrakcyjnej cenie ,interesujący program ,fajne hotele i mnóstwo atrakcji. Chiny zrobiły na mnie naprawdę spore wrażenie,od pierwszego dnia aż po ostatni. Przewodnik Pan Marcin Serwacki fantastyczny.
  Zaletywszystko na plus
  Wadynie było