Tia Heights Makadi Bay

Kod oferty: WAK674225
Kod oferty: WAK674225

Opis oferty

Region: HurghadaOrganizator: OnholidaysKod oferty: WAK674225
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie dodane przez

1.0
T
Pobyt - Lipiec 2021Rodzina z dziećmi
Dramat, dramat, dramat!!! "My friendy..." omijajcie Tia szerokim....... wybierajcie w Hurghadzie hotele bliżej centrum. Titanic, Jungle itp.
ZaletyŁadna zatoka przy hotelu i duży główny basen.
WadyOgólnie jedzenie dramat... na stołówce i lobby bez klimy. Internet 2 kb/s ???????. Przy knajpach okazjonalnych na terenie hotelu trochę lepsze. 20 minut czekania w pełnym słońcu na omlet lub mini pancake. 90 % jak nie więcej rosjanie i ich styl bycia - masakra, inny świat. Nawet ślepy sanepid zamknął by hotel z pierwszego spojrzenia... ??????? ile mamy pamiątek ???? możemy przedstawić foto. Z obsługi niektórzy się starają jak mogą - pozdro dla Waela z baru Samurai przy basenie, u niego zimne ???? spod lady ????.

6.9
Michał Klient Wakacje.pl
Pobyt - Czerwiec 2021Rodzina z dziećmi
Pobyt 17-24 czerwca 2021 Covid: na lotnisku mieliśmy testy ok 1,5h straty czasu. W hotelu od razu mieliśmy dostęp do wszystkiego, nie było żadnej kwarantanny. Oprócz tego że obsługa nosi maseczki, to można uznać, że covidu nie było :). W restauracji szwedzki stół, wszystko możesz samemu nakładać (więc i możesz zarazić się, jak ktoś dotykał jedzenia). Ludzi mało, na plaży zawsze były miejsca w 1 rzędzie, basen pusty. Jedynie w aquaparku czasem trzeba było poczekać na ponton. Ze względu na covid pozamykane niektóre bary (co mi nie przeszkadzało, kolejek nie było). W aquaparku dostępne tylko napoje bezalkoholowe, bar z jedzeniem zamknięty. Dostępne wszystkie atrakcje z wyjątkiem 1 zjeżdżalni na ponton (ale była 2 podobna więc mała strata) i 1 z 2 identycznych zakręconych zjeżdżalni. Nie działał też basen z falą. Ogólnie oceniam że pod tym względem było ok :) Ww ograniczenia związane są z małą ilością gości. Jak dla mnie to pozytyw, bo w hotelu było pusto, a że nie wszędzie można coś wypić i zjeść, było małym problemem. Gorzej byłoby gdyby hotel miał pełne obłożenie i był tłum. Z dwojga złego wolę jak jest pusto. Hotel ładnie wygląda, ale tylko w głównej części, my mieli pokój na uboczu, przy aquaparku. Rozpadające się chodniki, mało urozmaicona zieleń. Nad morze chodziliśmy drogą serwisową, od zaplecza. Hotel jest wg mnie słabo rozplanowany. W sąsiednich hotelach dużo ładniej. To nie jest hotel 5*. 4 to max.
Zaletyprzy plaży, duża plaża, duża rafa na głębokości 1-5m (dla każdego coś fajnego), dużo egzotycznych ryb, np płaszczki możliwość przejścia plażą przez całą zatokę makadi, po 2h w każdą stronę. Nikt nie robi problemów duży aquapark,
Wady90% drinków bez lodu, w barach nie mają lodu. Colę i napoje leją z ciepłej i rozgazowanej butelki. Piwo tak samo. Jedyna sensowna opcja to zabrać kubki termiczne i robić lód w pokoju ;)) Aquapark - chodniki betonowe, z wystającymi kamyczkami. Mocno nagrzewa się od słońca. Mam poparzone i poranione stopy - warto zabrać buty. Wszędzie gra głośna muzyka

4.6
Dorota Klient Wakacje.pl
Pobyt - Maj 2021Para
Mimo pandemii hotel pełen turystów z Ukrainy i Rosji. Obsługa mówi głównie w tych językach. Kolejki do jedzenia ogromne. Problem ze znalezieniem miejsca do posiłku. Jedzeniu suche i bez smaku. Owoców praktycznie nie ma. Dobre ciasta. Hotel lata świetności ma za sobą i zasługuje najwyżej na 3 gwiazdki. Plaża przyjemna. Rafa może nie rzuca na kolana kolorami, ale ilość rybek bardzo duża (małe, duże, kolorowe, jeżowce, muszle). Animacje codziennie - najpierw dla dzieci, a potem dla dorosłych - w języku głównie Rosyjskim. Większość pokoi znajduje się w osobnych budynkach oddalonych od plaży, basenów i restauracji spory kawałek. Internet tylko w lobby i raczej słabo działa.
Zaletyrafa koralowa
Wadyjedzenie

6.2
Agnieszka Kajdaszuk
Pobyt - Styczeń 2020Rodzina z dziećmi
Jeśli ktoś wyjeżdża do Egiptu niech nie liczy że pięć gwiazdek to jak w Polsce tamtejsza wizja czystości jest zupełnie inna ( papierki i śmieci pozamiatane pod krzaczki) ale nie pojechaliśmy do Egiptu żeby siedzieć w hotelu plaża przepiękna w pobliżu rafa koralowa piękne ryby jedzenie było dobre choć monotonne nam to nie przeszkadzało codziennie zostawialiśmy bakszysz więc codziennie była wymieniona pościel syn dostał przerażające szpitalne łóżko jako dostawie ale poradziliśmy sobie z tym ogólnie bardzo fajnie miła obsługa codziennie dostawałam kwiaty ???? od obsługi w hotelu mnóstwo Ukraińców ale mi to nie przeszkadzało byliśmy w okresie zimowym więc cały aquapark nie działał ale były dwa baseny z podgrzewana woda. Alkoholu też nie brakowało byliśmy zaopiekowania i zadowoleni i zadowoleni ale myślę że bardziej wymagający nie byłiby zadowoleni jednak cena wydaje mi się adekwatna do jakości jednak styczeń to najbardziej wietrzny okres w Egipcie i następnym razem pojedziemy w innym terminie
ZaletyPrzepiękna plaża bardzo miła obslugadobre chodź monotonne jedzenie przemili kelnerzy
WadyJedzenie monotonne średnia czystość pokoi

2.3
Karolina
Pobyt - Marzec 2020Para
To były nasze pierwsze zagraniczne wakacje byliśmy z mężem we dwoje. Po przyjeździe do hotelu dostaliśmy pokój który był bardzo brudny a dk tego z zimną wodą.. Po zgłoszeniu tego w recepcji nie zmieniło się nic. Kolejnego dnia mieliśmy na szczęście spotkanie z rezydentem który załatwił nam przeniesienie do innego pokoju w którym panowały lepsze warunki i była ciepła woda. Niestety 0 jakich kolwiek atrakcji. Jedzenie mało różnorodne i takie sobie mówiąc szczerze. Wieczne braki piwa. W basenach woda lodowata. Jedyny plus taki ze blisko do morza. Niestety mimo wykupionej oferty all inclusive nie mogliśmy wziąć żadnego napoju poza woda do pokoju. A no i kompletny brak owoców jedynie jakieś pomarańcze i grejpfruty o ostatniego sortu już pokrojone i bardzo źle wyglądające. Przy wyjściu z restauracji można było kupić tackę owoców za kilka dolarów. Nie polecam nikomu!
ZaletyBarzzk blisko do morza
WadyBardzo brudne pokoje, zimna woda, kiepskie jedzenie, mało jedzenia, wieczne braki alkoholu.

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
30°C
23°C
27°C
10

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY:
Formularz lokalizacji pasażera w wersji papierowej wypełniony przed wylotem zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 6 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub przetłumaczonego na język angielski negatywnego wyniku testu PCR.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, należy wykonać test PCR najwcześniej 72 godziny przed lądowaniem w Egipcie. Należy zabrać ze sobą negatywny wynik testu w formie papierowej lub na urządzeniu mobilnym w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy po 7 dniach od powrotu do Polski.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Egiptu Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Egiptu (8 miesięcy w przypadku wnioskowania o wizę przez internet).
W Egipcie dla Polaków wizy są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Egiptu, przez internet na stronie zobacz więcej lub w egipskich placówkach dyplomatycznych na terenie Polski. Wizy turystyczne wydawane są na okres 30 dni. Kosztują 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wiza wielokrotna).
Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).