Wakacje.plWczasyEkwadorEkwador /+ Rejs na Wyspy Galapagos/ dla koneserów

Ekwador /+ Rejs na Wyspy Galapagos/ dla koneserów

Kod oferty: WAK670358
Kod oferty: WAK670358

Opis oferty

Organizator: Logos TourKod oferty: WAK670358

Kraj

Ekwador

Dzień 1

Quito - Otavalo

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Ameryki Południowej. Przylot do Quito. Przejazd do hotelu w miasteczku Otavalo, które usytuowane jest w malowniczej dolinie Valle del Amanecer, w otoczeniu pasm górskich. Powitalna kolacja z winem.

Dzień 2

Otavalo - Termas De Papallacta

Otavalo przyciąga wyjątkową atmosferą za sprawą wciąż żywej kultury, obecności Indian Kichwa i najbardziej barwnego targu w Ameryce Południowej. Wizyta na słynnym indiańskim targu. Historia i tradycja targowania się w tej okolicy sięga zamierzchłych czasów wśród społeczności lokalnej Otavalo. Czas na zakupy oryginalnych pamiątek (m.in. kilimy, barwne poncho, narzuty oraz unikalne ozdoby). Wizyta w prywatnych galeriach artystów, gdzie można podziwiać misternie utkane kilimy. Obiad. Następnie przejazd do spokojnej wioski Cotacachi, znanej z produkcji wysokiej jakości wyrobów ze skóry. Kontynuacja podróży do Termas de Papallacta, gdzie piękno środowiska naturalnego łączy się z niepowtarzalnym klimatem. Malowniczo położony hotel z widokiem na majestatyczne Andy oferuje znakomite warunki do relaksu i kąpieli w gorących źródłach. Powitalny drink, zakwaterowanie i czas na wizytę w strefie relaksu i Spa. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Park Narodowy Cotopaxi

Przejazd do Parku Narodowego Cotopaxi. Można w nim podziwiać najwyższy na świecie aktywny wulkan - Cotopaxi (5897m n.p.m.). Góra pięknie prezentuje się na tle łańcucha Cordilliera Real, gdzie ponad 600 szczytów przekracza 5 tys. m n.p.m. Podczas wycieczki z przewodnikiem poznanie bogatej flory i fauny parku. Następnie przejazd nad lagunę Limpiopungo, malowniczo położoną u podnóża wulkanu. Piesza wędrówka przez oszałamiające łąki wysokogórskie "paramo" - formację trawiasto-krzewiastą, gdzie można przy odrobinie szczęścia dostrzec kolibry, dzikie konie i inne gatunki. W tle zachwyca Cotopaxi. Kolacja i nocleg w zabytkowej hacjendzie, w której z pietyzmem stworzono wyjątkowy klimat, zadbano o każdy detal. Niezapomnianych wrażeń dostarczy również wspaniały widok z okien i wyśmienita kuchnia w stylizowanych wnętrzach.

Dzień 4

Laguna Quilotoa - Tigua

Farma Róż - QUITO

Śniadanie, które można nazwać ucztą dla smakosza. W drodze do Quito czas na kolejne atrakcje. Wycieczka nad Lagunę Quilotoa, położoną w kraterze wulkanu. Ta nieziemsko turkusowa, czasem zielonkawa laguna jest jedną z najpiękniejszych w Ekwadorze. Z tarasu widokowego można podziwiać mieniącą się taflę wody najróżniejszymi odcieniami turkusu, zieleni w zależności od nasłonecznienia. Niekiedy laguna staje się nawet szafirowa. Chwila relaksu w otoczeniu majestatycznych gór lub spacer na dół do brzegu laguny i lekki trekking z powrotem do krawędzi krateru. Następnie wizyta u społeczności lokalnej rolników i malarzy Tigua, którzy słyną z ekspresyjnych malowideł przedstawiających obrazy z życia w otoczeniu dzikiej przyrody, gór i paramo. Te maleńkie arcydzieła zyskują coraz większe uznanie. Możliwość zakupu dzieł lokalnej sztuki oraz niezwykle barwnych masek. Kontynuacja podróży do kolejnej wioski Salcedo, gdzie w okolicy znajduje się unikatowa plantacja róż. Wizyta na farmie róż, skąd pochodzą gatunki uznane w wielu krajach na świecie. Szczyci się ona również certyfikatami zrównoważonego rozwoju. Zwiedzanie farmy i okazja do poznania oraz podziwiania najpiękniejszych odmian róż uprawianych na terenach wysokogórskich. Transfer do hotelu w Quito na kolację i nocleg.

Dzień 5

Quito

Zwiedzanie Quito, które przyciąga wspaniałą architekturą z czasów kolonialnych. Labirynty uliczek, kamienice i zabytki klasy UNESCO tworzą niepowtarzalny charakter miasta. Na drodze przejazdu najbardziej atrakcyjne miejsca m.in. historyczne place, kościoły i kolonialne budowle. Wśród nich znajdzie się - Plac Niepodległości, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, ratusz i katedra. Wizyta w barokowym kościele La Compania de Jesus o pięknie zdobionej fasadzie i złoconej nawie. Następnie wejście do kościoła św. Franciszka, jednego z najwspanialszych przykładów architektury Nowego Świata. Zakończenie trasy na wzgórzu Panecillo. Po południu przejazd do Mitad del Mundo (Środek Świata), gdzie na linii równika stoi monument wskazujący strony świata. Pobyt w tym miejscu umożliwi stanie jednocześnie na półkuli północnej i południowej. Obiad w restauracji na równiku. Wizyta w renomowanym sklepie oferującym wyroby czekoladowe najwyższej klasy. Okazja do zakupu wyśmienitych organicznych i produkowanych lokalnie czekoladek o rozmaitych smakach.

Dzień 6

QUITO - WYSPY GALAPAGOS (Baltra - Bartolome)

Wcześnie rano przejazd na lotnisko. Wylot na archipelag Galapagos (via Guayaquil). Transfer z wyspy Baltra do portu. Zaokrętowanie na komfortowym statku ekspedycyjnym, mieszczącym ok. 100 pasażerów. Na pokładzie możliwość korzystania z basenu, biblioteki, barów oferujących najbardziej wyszukane drinki. Podczas rejsu trzy posiłki dziennie, które zadowolą nawet najbardziej wybredne podniebienia. Przypłynięcie na wyspę Bartolome. Możliwość zobaczenia interesujących formacji zastygłej lawy i stożków z popiołu wulkanicznego. Wyspa Bartolome jest jedną z najpopularniejszych ze względu na malowniczą skałę (Pinnacle Rock) oraz lwy morskie i pingwiny, wylegujące się u jej podnóża.

Dzień 7

WYSPY GALAPAGOS (South Plaza - North Seymour)

Rejs na małą wysepkę South Plaza, znaną z wielu rzadkich gatunków flory i fauny. Gniazdują na niej ptaki - faetony białosterne i mewy galapagoskie. Największą atrakcją jest spora kolonia iguan lądowych. Dalszy rejs. Wyjście na ląd na wyspie North Seymour. Wycieczka piesza, podczas której można poznać wiele gatunków ptaków m.in. mewy widłosterne, głuptaki niebieskonogie, a także wielką kolonię fregat. Na brzegu często wylegują się lwy morskie. Okazja do obserwacji iguan. Kolacja i nocleg na statku.

Dzień 8

WYSPY GALAPAGOS (San Cristobal)

Kontynuacja rejsu na wyspę San Cristobal. Okazja do podziwiania petreli (nawałników), fregat i trzech gatunków ptaków sula; nazca, niebieskonogie i czerwononogie. W okolicy znajdują się dogodne miejsca do nurkowania. Po południu spacer na leżącą na północy wyspy, piękną, białą plażę koralową Cerro Brujo, gdzie można będzie obserwować ze stosunkowo bliskiej odległości ptaki i lwy morskie. Powrót na statek. Kolacja w przepięknej scenerii.

Dzień 9

Wyspy Galapagos - Guayaquil

Dalszy rejs do portu w mieście Puerto Baquerizo Moreno. Zaraz po śniadaniu wyokrętowanie. Przejazd lokalnym transportem do Centrum Badawczego, w którym nadzoruje się wylęg i prowadzi hodowlę zagrożonych gatunków żółwi. Okazja do obserwacji z bliska niektórych rzadkich gatunków w ich naturalnym środowisku. Przejazd na lotnisko. Przelot do Guayaquil, które przyciąga unikatową atmosferą. Po przylocie zwiedzanie miasta począwszy od spaceru nadbrzeżną promenadą Malecon 2000. To pięknie zrewitalizowane bulwary, wzdłuż których koncentrują się kafejki, sklepiki, teatry, place zabaw oraz skwerki. Następnie przejście do XVI wiecznej, niezwykle kolorowej dzielnicy Las Penas, usytuowanej na wzgórzu, skąd rozpościera się niesamowity widok na miasto. Spacer alejkami pomiędzy zabytkowymi kamienicami, których fasady mienią się całą paletą barw. Ostatnim punktem programu jest wizyta w Seminarian Park, zwanym również Parkiem Iguan, z racji ich licznego występowania. Śmiałe Iguany spacerują swobodnie wśród turystów. Transfer do hotelu. Pożegnalna kolacja.

Dzień 10

Guayaquil

Plantacja kakaowca

Wycieczka na plantację kakaowców. Okazja do wysłuchania ciekawych historii związanych z produkcją kakao podczas spaceru po plantacji i poznanie procesu produkcji. Degustacja kakao i czekolady, które są cenionym towarem eksportowym kraju. Powrót do Guayaquil, chwila na odświeżenie w hotelu i transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

Dzień 11

Przylot do Warszawy.

I rata

3000 PLN - płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 60 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,

Przeloty wewnętrzne rejsowymi liniami lotniczymi,

Przejazdy klimatyzowanym autokarem/mikrobusem,

Rejs komfortowym statkiem ekspedycyjnym na wyspy Galapagos w kabinach JUNIOR SUITE z oknem i łazienką,

9 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 4 (6 noclegów), pokoje 2-os. oraz 3 noclegi podczas rejsu na Galapagos - w kabinach JUNIOR SUITE 2-os. z łazienką i oknem; dopłata do pokoju/kabiny 1-os. 6000 PLN,

9 śniadań, podczas rejsu 3 posiłki dziennie oraz 5 obiadów i 4 kolacje w lokalnych restauracjach, powitalny i pożegnalny koktajl na statku, dystrybutor z kawą 24h,

Degustację,

Wizytę na plantacji kakao i degustację,

Wizytę na farmie róż,

Bilety wstępu w Ekwadorze,

Bilet wstępu do Galapagos National Reserve,

Migration Control Card,

Opiekę polskiego pilota,

Usługi lokalnych przewodników,

Ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 13 PLN.

Wraz z podpisaniem umowy wymagane jest przekazanie do biura skanu paszportu tj. strony ze zdjęciem. Paszport powinien być ważny co najmniej 6miesięcy od daty zakończenia wycieczki i posiadać min. 2 strony wolne.

Na Galapagos zwiedzanie odbywa się w mniejszych grupach z lokalnymi przewodnikami w jęz. angielskim.

Napoje poza wymienionymi w programie dodatkowo płatne.

Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 120 USD.

Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

30.03 - 09.04.2022, 21970.00 PLN

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 30.03.2022
WAWWarszawa - Chopin
X1CWyc. Objazdowa

Powrót

Sobota, 09.04.2022
GYEGuayaquil
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

21°C
9°C
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający do Ekwadoru mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) Lotnisko w Guayaquil (GYE) jest zamknięte.
2) Pasażerowie bez wyniku testu PCR na koronawirusa (COVID-19) zostaną przetestowani po przylocie.
3) Pasażerowie muszą poddać się kwarantannie przez 14 dni.
4) Wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.

UWAGA

W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
Przy wjeździe wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu.
Obywatele polscy udający się do Ekwadoru są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni. Pobyty przekraczające 90 dni wymagają uzyskania wizy w jednym z konsulatów Ekwadoru, lub w Dyrekcji Generalnej ds. Migracyjnych i Cudzoziemców Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ekwadoru.
Zagrożenie chorobami tropikalnymi jest stosunkowo niewielkie, jednak na wybrzeżu (głównie okolice Guayaquil) i w dżungli na wschodzie kraju występuje zagrożenie malarią i dengą. Wskazane są szczepienia przeciw żółtej febrze przy podróżach na obszary tropikalne.