Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyFrancjaRandez-vous z Francją

Randez-vous z Francją

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK650582
Last minute
Kod oferty: WAK650582
1/12

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK650582

Region

Francja /

Opis oferty:

Paryż – Giverny – Rouen – Rennes – Saint-Malo – Côte de Granit Rose – Le Couquet – Mont Saint-Michel – Caen – Deauville – Honfleur – Étretat – ParyżPiaszczyste plaże i pionowe skały wchodzące w morze – tak wygląda niezwykłe wybrzeże Normandii i Bretanii, rejonów Francji, gdzie tak wiele jest jeszcze do odkrycia. Urzeka niecodzienną urodą Mont Saint-Michel, jedna z największych atrakcji Francji. Na trasie miejsca uwiecznione w dziełach mistrzów pędzla i pióra, spotkania ze sztuką i fantastyczne krajobrazy. W programie także „klasyczne” zwiedzanie Paryża, obejmujące wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne. Łączna trasa we Francji: ok. 2600km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. dzień. paryż

Przyjazd do PARYŻA. Zwiedzanie miasta: monumentalna bazylika Sacré-Coeur wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre – jeden z najbardziej malowniczych zakątków Paryża. Następnie w programie: Łuk Triumfalny – symbol Francji, Champs-Elysées cieszące się sławą najpiękniejszej ulicy świata. Rejs statkiem po Sekwanie. W czasie trwania rejsu z pokładu statku zobaczyć można m.in. fasadę Muzeum d'Orsay, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, katedrę Notre-Dame, budynek Conciergerie i Grand Palais. Czas wolny przy Polach Marsowych. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla lub wejście schodami na jej drugi poziom. Przyjazd do hotelu na przedmieściach Paryża, zakwaterowanie, nocleg.

3. dzień. giverny – rouen

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do GIVERNY, pięknej wioski, w której ostatnie lata swego życia spędził Claude Monet, goszcząc pod swym dachem Cézanne'a, Matisse'a i Renoira. Namalował tu m.in. cykl „Nenufary”. Odwiedzający Giverny mogą spacerować po tych samych alejach, po których przechadzał się genialny malarz, zwiedzić dom i ogród Moneta. Na szczególną uwagę zasługują właśnie ogrody: kwiatowy i wodny, zaprojektowane i troskliwie pielęgnowane przez Moneta. Przejazd do ROUEN – dawnej siedziby książąt Normandii. Spacer po historycznym centrum miasta, któremu uroku dodają liczne budowle z muru pruskiego: Place du Vieux-Marché, kościół Sainte-Jeanne-d'Arc, katedra Notre-Dame, prezentująca wszystkie odmiany stylu gotyckiego, jeden z najwspanialszych zabytków Francji. Do sławy katedry przyczynił się sam Claude Monet, malując ją w cyklu swoich obrazów. Kolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4. dzień. rennes

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do RENNES. Spacer po stolicy Bretanii: Place des Lices, w którego okolicy koncentrują się domy o konstrukcji szkieletowej, katedra Saint-Pierre z pozłacanym flamandzkim ołtarzem, bazylika Saint-Sauveur, Palais du Parlement, piękna Rue Saint-Georges, słynnąca z kamienic z muru pruskiego, kościół Saint-Melaine z przylegającym do niego ogrodem Thabor, zaliczanym do najpiękniejszych parków publicznych Francji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. dzień. saint-malo – côte de granit rose – le conquet

Śniadanie. Wyjazd do SAINT-MALO – jednej z najchętniej odwiedzanych miejscowości Bretanii, silnie ufortyfikowanego portu o długiej i bogatej historii. To niezwykłe miejsce zostało nazwane przez Flauberta „kamienną koroną na falach”. Spacer uliczkami starówki wzdłuż murów miasta. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż CÔTE DE GRANIT ROSE uważanego za jedno z piękniejszych nabrzeży morskich Francji. Ogromne różowe skały o niezwykłych kształtach, sąsiadujące z piaszczystymi plażami, tworzą niezwykłą kompozycję barw z morzem i niewielkimi połaciami zieleni. Krótki odpoczynek w LE CONQUET – ślicznej wiosce rybackiej. Wjazd na Pointe De Saint-Mathieu, wspaniały punkt widokowy z latarnią morską nad 30-metrowym urwiskiem i ruinami opactwa św. Mateusza. Powrót do hotelu, nocleg.

6. dzień. mont saint-michel – caen

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MONT SAINT-MICHEL, które położone jest na skalistej stożkowatej wysepce, połączonej z lądem groblą. Wyspę otaczają mury obronne. Spacer po Grande Rue, Wielkimi Schodami do bram opactwa. Zwiedzanie klasztoru wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do CAEN. Zwiedzanie miasta: romańsko-normański Abbaye aux Hommes, kościół Saint-Étienne, Abbaye aux Dames, La Trinité, zamek Wilhelma Zdobywcy. Kolacja w okolicach Caen. Przejazd do hotelu w okolicach Caen. Zakwaterowanie, nocleg.

7. dzień. deauville – honfleur – étretat

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do pięknego DEAUVILLE, modnego kurortu na Côte Fleurie. Spacer po słynnym nadmorskim drewnianym deptaku Les Planches i wizyta w porcie jachtowym. Przejazd do HONFLEUR – niewielkiego, malowniczego portu rybackiego i handlowego na lewym brzegu ujścia Sekwany, naprzeciw Hawru. Najstarszą część miasta stanowią: Vieux Bassin z XVII w. – obecnie przystań jachtowa, nabrzeża Sainte-Catherine i Saint-Étienne, drewniany kościół Sainte-Catherine w stylu gotyku płomienistego z wolnostojącą drewnianą dzwonnicą. Wyjazd w kierunku ÉTRETAT, miejscowości nadmorskiej słynącej z dwóch klifów: Falaise d'Amont i Falaise d'Aval. Niezwykły urok tego miejsca sprawił, że Étretat było inspiracją dla wielu artystów. Tworzyli tu m.in. Claude Monet, Eug?ne Boudin, Guy de Maupassant i Victor Hugo. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

8. dzień. paryż

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do centrum PARYŻA słynnym paryskim metrem (RER). Spacer: Centrum Pompidou, Hôtel de Ville – siedziba administracji miasta. Zwiedzanie kościoła św. Seweryna, wzniesionego w pobliżu wyspy La Cité. Spacer do Dzielnicy Łacińskiej, gdzie znajdują się znane i ważne dla miasta: Panteon, Uniwersytet Sorbona i Ogrody Luksemburskie. Czas wolny w okolicach Rue de la Huchette i Rue de la Harpe, gdzie znajdują się liczne restauracje i bary. Wyjazd do Polski.

9. dzień.

Przyjazd do Polski.

świadczenia:

6 noclegów w hotelach na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych, 2 kolacje w restauracjach FLUNCH (typu self-service) zgodnie z programem • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Bilety wstępu, rejs po Sekwanie i lokalni przewodnicy: ok. 170 EUR, bilety komunikacji miejskiej: ok. 25 EUR. Trasa wycieczki objazdowej przebiega m.in. przez Niemcy:

Niemcy:

Podczas postojów w Niemczech wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką medyczną (z filtrem FFP2 lub KN95). Nakaz noszenia maseczki dotyczy również otwartej przestrzeni, gdy nie da się zachować wymaganego odstępu 1,5m. Wprowadzenie obostrzeń związanych z COVID-19 we Francji może wiązać się z dodatkowymi wymogami podczas realizacji programu, które należy spełnić we własnym zakresie i na własny koszt. Szczegóły na: https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/francja/#na-miejscu

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

13:00
00:00
WarszawaSobota, 02.07.2022
XfrNiedziela, 03.07.2022

Powrót

XfrSobota, 09.07.2022
WarszawaNiedziela, 10.07.2022

Dostępne pokoje

Pok. 2 os.

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

29°C
19°C
22°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie o braku symptomów zakażenia koronawirusem i kontaktu z osobą zakażoną zobacz więcej

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy maksymalnie na 24 godziny przed wylotem do Francji. Wymagany unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.