Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

Belvedere (Agios Ioannis)

Kod oferty: WAK586126
obiekt, basen
kawiarnia
basen, sport i rekreacja
basen, sport i rekreacja
plaża
obiekt, basenkawiarniabasen, sport i rekreacjabasen, sport i rekreacjaplażateren hotelurecepcja / lobbyobiekt, basenrestauracjadrink barteren hotelurestauracjapokójpokój
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Kanoni - słynny punkt widokowy - jeden z najważniejszych symboli wyspy z panoramą na biały klasztor Vlacherna oraz Mysią Wyspę.
 • Canal d'Amour - zachwycające formacje skalne, które odbijając się na zboczach klifów tworzą cudowny spektakl.
 • Aqualand Corfu - jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie z jednym z największych basenów ze sztuczną falą.
 • Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK586126Region: KorfuOrganizator: Exim Tours
  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Mapa i atrakcje okolicy

  Aqualand Corfu

  13 km w linii prostej od hotelu
  Bez względu na to czy wakacje na Korfu spędzamy z dziećmi, czy nie - powinniśmy wybrać się do tego największego na wyspie parku wodnego. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, z jednym z największych na Starym Kontynencie basenów ze sztuczną falą. Na 120000 m2 znajduje się między innymi aż 36 różnych zjeżdżalni, w tym: Kamikazes (maksymalna prędkość zjazdu to aż 50 km/h), Hydrotube, 12 metrowa Hurricane Twist Slides, Multislide, Black Hole i Crazy River. Atrakcje są podzielone według 3 grup wiekowych: od 4 do 8 lat, od 8 i od 12. Aqualand jest czynny od maja do października, codziennie od 10.00 do 18.00. Całodzienny bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje ok. 25 Euro, dla dzieci od 4 do 12 lat ok. 17 Euro. Dodatkową atrakcją są zdjęcia wykonywane przez jego pracowników - pod koniec dnia są wywoływane i zamieszczane w specjalnej galerii. Jeżeli znajdziemy na nich siebie - możemy je kupić (koszt to ok. 4 Euro za 1 zdjęcie).

  Zobacz więcej

  25 serpentyn na Górę Pantokrator

  25 km w linii prostej od hotelu
  To propozycja dla tych, którzy lubią skoki adrenaliny. Na szczyt tej najwyższej na Korfu góry (906 m n.p.m.) dostaniemy się na kilka sposobów: pieszo, rowerem lub autem (drogą o nazwie 25 serpentyn). Wjazd samochodem jest najtrudniejszy - tę formę dotarcia polecamy wyłącznie doświadczonym kierowcom ponieważ pokonanie słynnych 25 serpentyn na wąskiej i stromej drodze wymaga sporych umiejętności. Trud pokonania trasy zostanie w pełni zrekompensowany cudownymi widokami. Przy sprzyjających warunkach pogodowych zobaczymy całe Korfu, wybrzeże Albanii i Półwysep Apeniński. Na szycie znajduje się także XVII- wieczny klasztor.

  Zobacz więcej

  25 serpentyn na Górę Pantokrator

  Zamek Angelokastro

  27 km w linii prostej od hotelu
  Stoi dumnie na samym szczycie najwyższego, skalistego wzgórza w okolicy, zawieszonego 300 m nad morzem. Wybudowany prawdopodobnie w XIII w Zamek Angelokastro przez setki lat z powodzeniem pełnił funkcję obronną przed najeźdźcami przypływającymi z Morza Adriatyckiego. Odgrywał także kluczową rolę w zakresie komunikacji ze stolicą wyspy. Największy test próby ataku przeżył w czasach najazdów tureckich. To najważniejszy i największy tego typu zabytek z czasów bizantyjskich w całej Grecji. Przy zamku funkcjonuje mały kościół ze skalną kaplicą. Dodatkową atrakcją są niesamowite widoki.

  Zobacz więcej

  Zamek Angelokastro

  Kanał Miłości

  36 km w linii prostej od hotelu
  Dla wielu najpiękniejsze miejsce na Korfu. Kanał Miłości to niekwestionowany numer jeden na liście turystycznych atrakcji wyspy. Jest wyjątkowy z kilku powodów: po pierwsze słynie z niesłychanie pięknych formacji skalnych, które skontrastowane z szafirowym kolorem wody odbijającej się na zboczach klifów tworzą cudowny spektakl barw. Powiewu romantyzmu nadaje także unoszący się w powietrzu zapach kwitnących orchidei i zachwycające dech w piersiach widoki (nie lada gratka dla amatorów wyjątkowych krajobrazów i poszukiwaczy nietuzinkowych kadrów). Nieco pikanterii nadaje miejscu legenda, która głosi, że panna, która przepłynie kanał wpław niebawem stanie na ślubnym kobiercu.

  Zobacz więcej

  Kanał Miłości

  Klify i plaża w Peroulades

  37 km w linii prostej od hotelu
  Monstrualne, wysokie na ponad 50 m i zarazem bardzo strome klify, miejscami schodzące bezpośrednio do morza, odcinające się na tle głęboko turkusowej wody. To widoki, jakie spotkamy wybierając się do miejscowości Peroulades. Ta część Korfu słynie także z wyjątkowo malowniczych zachodów słońca dlatego warto wybrać się tu także wieczorem (szczególnie polecamy rejony plaży Logas Beach lub bar z tarasem widokowym). Atrakcją jest także sama plaża - długa i bardzo wąska (systematycznie podmywana przez bijące o brzeg fale). Leżąc na ręczniku i zażywając słonecznych kąpieli tylko kilka centymetrów dzieli nas od olbrzymich klifów.

  Zobacz więcej

  Klify i plaża w Peroulades

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  14°C
  Temperatura w nocy
  5°C
  Temperatura wody
  15°C
  Liczba godzin słonecznych
  4

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy podróżni przybywający do Grecji z zagranicy od 18 grudnia 2020r. do 21 stycznia 2021 r. będą musieli poddać się siedmiodniowej kwarantannie w domu lub w miejscu tymczasowego pobytu określonym w formularzu PLF, w wypadku pobytów krótszych niż 7 dni, kwarantanna obejmuje cały okres wyjazdu. Pozostaje utrzymany bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojego pobytu na stronie zobacz więcej dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form). Obowiązek ten dotyczy także dzieci. Każdy wjeżdżający ma obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego najwcześniej na 72h przed wylotem.
  UWAGA!
  W związku z wprowadzeniem zakazu poruszania się na terenie całej Grecji realizacja wyjazdów w celach innych niż powrót do miejsca zamieszkania może okazać się niemożliwa. Decyzja dotycząca wjazdu na terytorium Grecji jest podejmowana przez upoważnione władze sprawujące nadzór nad granicami państwowymi. Władze Grecji zastrzegają sobie w każdym momencie możliwość zmian decyzji odnośnie otwarcia granic dla ruchu osobowego, zgodnie z aktualną oceną zagrożenia COVID-19.
  Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
  W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
  Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
  W Grecji obowiązkowo należy uiścić przy zakwaterowaniu opłatę klimatyczną. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu wynosi od 0,25 do 4 EUR za dzień pobytu, a dokładniej:

  1). dla pobytów w hotelach: 5* - 4 EUR / noc / pokój, 4* - 3 EUR / noc / pokój, 3* - 1,5 EUR / noc / pokój, 2*, 1* - 0,5 EUR / noc / pokój,
  2). dla pobytów w apartamentach: 4* - 1 EUR / noc, 3* - 0,5 EUR / noc, 2*, 1* - 0,25 EUR / noc.

  Pobierana opłata to kwota za cały pokój, naliczana niezależnie od liczby zameldowanych w nim osób.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  6.9
  Paulina Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2019Para
  W hotelu spędziliśmy 2 tyg. w lipcu 2019. Pokój o podwyższonym standardzie ładny, ale łazienka taka sobie. Za to w pokojach o niższym standardzie były lepsze łazienki... ;) Pool bar czynny od 10 do 23 - alkohole lokalne, kawa w kartonowym kubeczku, lody. Za frappe lub kawę w filiżance opłata 1 euro. Drugi bar czynny od 18 - tam jest większy wybór. Restauracja czasami jest na tyle oblegana, że trzeba czekać w kolejce na wejście. Na szczęście pracownicy szybko ogarniają, można poczekać przy stolikach przy pool barze, a kelnerzy poproszą, gdy zwolnią się stoliki. Jedzenie ok, ale przy pobycie 2-tyg. już monotonne. Codziennie na obiad i kolację frytki, ryba i makaron, 2-3 rodzaje mięsa. Bywały owoce morza i jagnięcina. Oprócz tego warzywa na ciepło, zapiekany biały ser (to chyba coś Greckiego), wybór kilku surówek/sałatek, pieczywo, biały ser, oliwy, przyprawy, tabasco, słodycze (najczęściej nasączane ciasto, galaretka i kremy, rzadziej baklava) i owoce (zawsze melon i arbuz, a czasem tez inne). Przy obiedzie i kolacji piwo i wino z dystrybutorów - samoobsługa. Śniadania przyzwoite - kiełbaski i wędliny typowo Greckie, ale ser żółty i biały ok, codziennie jajka (jajecznica akurat niezbyt dobra), warzywa, owoce, słodycze, tosty francuskie, mleko i płatki, pieczywo, grzanki, marchewka na ciepło, czasami pozostałości dań z kolacji. Woda i napoje z dystrybutora (smaczne). Mały minus - kawa i herbata są w sali restauracyjnej tylko do śniadania. Do obiadu i kolacji można brać z pool baru. Pokoje sprzątane co trzeci dzień, wtedy też wymieniane są ręczniki. Mały minus - pokoje nie są odkurzane, a zamiatane starą szczotą, przez co podłoga nie jest całkiem czysta. W pokoju nieduży telewizor, niestety bez możliwości podłączenia np. swojego pendrive. Z polskich kanałów tylko TVPInfo, poz tym kanał grecki, rosyjski, niemiecki i brytyjski. Mały minus za brak dodatkowych poduszek w pokoju - były tylko 2 małe i płaskie. W pokojach brak łóżek małżeńskich - tylko złączane pojedyncze, czego nie znoszę, bo się rozjeżdżają. W Grecji chyba nie odkryto jeszcze klinów do materaców (a są w Ikea) ;) Duży minus jest taki, że w pokojach bardzo słychać głosy z korytarza. Tam dodatkowo jest spory pogłos, więc byłam wściekła, gdy w nocy budziły mnie głosy ludzi wracających z imprez, a od 7 rano dzieci krzyczące na korytarzu. Basen jest spory, ale za mały jak na tak duży hotel. Nie ma też brodzika ani żadnego miejsca do zabawy dla dzieci, więc spodziewaliśmy się, że nie będzie tam zbyt wielu dzieci... Niestety. Woda w basenie jest słona. Plaża - po drugiej stronie ulicy (ruchliwej, trzeba uważać - auta jeżdżą szybko i nie przepuszczają pieszych na pasach). Plaża kamienista, zejście OK, ale trzeba iść ostrożnie. Woda czyściutka, idealnie ciepła. Plaża jest wąska, leżaków jest dużo, ale za mało jak na tak duży hotel. Na prawo od plaży hotelowej jest druga, mniejsza i bez leżaków, ale dużo mniej oblegana. Polecamy ją :) Doba hotelowa trwa do 12, od 14. Po opuszczeniu pokoju, w oczekiwaniu na lot, można spokojnie zostawić bagaże w części wspólnej na parterze. Są tam sofy, telewizor, więc nawet oczekiwanie do godziny 23 nie było dla nas uciążliwe :) Jest tam również stół bilardowy. Obok hotelu jest sklep, dość dobrze wyposażony, ale ceny raczej wysokie. Z tanich polecamy market Markato, jest np. w centrum miasta Korfu. Do najbliższego miasteczka - Benitses - ok. 3 km. Nie poleca się chodzenia pieszo, bo nie ma chodników i droga jest niebezpieczna, ale my poszliśmy i wróciliśmy i żyjemy :) Benitses jest niestety dość brzydkie - wiele opuszczonych budynków, brudno. Można do niego dojechać też autobusem. Warto natomiast wybrać się samemu na wycieczkę do stolicy wyspy - Korfu. Również busem - linia niebieska lub zielona - koszt 1.80 e/osoba w jedną stronę. W autobusie jest sprzedawca - kontroler biletów. Podpowiada też gdzie wysiąść. W stolicy warto zgubić się w wąskich uliczkach starego miasta, zwiedzić fort (koniecznie! ale trzeba mieć wygodne obuwie, nakrycie głowy i wodę - my spędziliśmy tam sporo czasu, zaglądając w kolejne zakamarki ruin, gdzie z każdego miejsca jest piękny widok na miasto i wyspę, a słońce grzało bardzo mocno. Drugi obowiązkowy punkt to odwiedzenie cerkwii św. Spirydiona z jego relikwiami. Codziennie (podobno, my byliśmy w czwartek) o godz. 12 trumna z relikwiami jest otwierana, a wierni podchodzą i całują jego stopy (ubrane, bez obaw :)) a przez szybkę widać głowę świętego. Warto pamiętać o odpowiednim ubraniu. W razie czego są też dostępne chusty, aby się okryć. Relikwie znajdują się po prawej stronie, w małej kapliczce w głębi. My byliśmy też na wycieczce z Itaki po wyspie - w rodzinnej wytwórni produktów z qumkwatu, w Achillonie, na Paleokastritsy, na punkcie widokowym i w małym monastyrze. Do Achillonu i Paleokastritsy można łatwo dojechać autobusem. Niestety oba miejsca PEŁNE turystów. Do Paleo mimo to warto jechać, Achillon bez szału w porównaniu do pięknie zachowanych pałaców w PL np. w Pszczynie.
  Zaletypomocna, sympatyczna obsługa smaczne posiłki ładny pokój z balkonem piękny widok na morze
  Wadybasen za mały na tak duży hotel dużo rodzin z dziećmi, choć nie ma brodzika ani innego miejsca do zabaw animacje za rzadko - hotel jest na uboczu, daleko do atrakcji, a basen i plaża oblegane plaża za mała na tak duży hotel

  9.5
  M
  Pobyt - Czerwiec 2019Para
  Nasz pobyt uważam za bardzo udany. Pomimo tego, że pogoda w czerwcu była zróżnicowana, był dzień z deszczem, pochmurny, ale pozostałe już upalne. Basen w hotelu ze słoną wodą, dla nas to nie robiło problemu. Jeśli chodzi o plaże to bardzo mała i kamienista, ze stromym zejściem. Woda za to bardzo czysta, dodatkowo jest pomost drewniany z którego można postakać do wody:) Obsługa hotelowa jest bardzo miła, każdy problem starają sie załatwić od razu. Pan baranami również super. Ogólnie do hotelu nie ma co się doczepić. Polecam wybrać, się do miasta Korfu autobusem, ok 2,5 euro bilet u kierowcy. Polecam również wynająć auto i samemu zwiedzić wyspę. W mieście Benitses jest biuro podróży Oscar, którego właścicielem jest chyba polak i można od razu prosić o kontakt z nim. Ceny ma dużo tańsze od rezydentki.
  ZaletyPiękny widok z hotelu, jedzenie mało urozmaicone ale pyszne, wieczór grecki, obsługa hotelowa
  Wadybrak animacji, 3 km od Benitses, gdzie droga jest bez chodnika i bardzo ruchliwa

  10
  Kuba
  Pobyt - Maj 2019Para
  OGÓLNIE POLECAM - WSZYSTKO SUPER !!!!!!!!! Dobra lokalizacja, posiłki wszystko na plus :)
  10
  Teresa Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2018Para
  Hotel pięknie położony, piękne widoki z okien, pracownicy hotelu przesympatyczni, wyżywienie bardzo dobre. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu.
  ZaletySuper obsługa, ładny pokoik, bardzo dobre wyżywienie.
  WadyTroszkę mała plaża i niewystarczająca liczba leżaków.

  7.9
  Magda Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2015Para
  Hotel usytuowany w pięknym miejscu z widokiem na morze, blisko plaża, kamienista, ale leżaki bezpłatne (niestety niewiele). Czyściutka, przejrzysta woda. Miła obsługa w hotelu. Jedynym minusem były dość monotonne posiłki, ale poza tym super!
  ZaletyPiękne położenie, miła obsługa , czyste pokoje
  WadyDość monotonne jedzenie